Naturalna harmonia z ceglastym akcentem w domu pod Opolem | IH - Internity Home

Naturalna harmonia z ceglastym akcentem w domu pod Opolem

 

Dom z ogrodem w Górkach pod Opolem to rodzinny azyl małżeństwa z trójką synów. W tej przestrzeni znalazło się miejsce nie tylko na przestronny salon, sypialnię czy pokoje dziecięce, ale również na siłownię, bawialnię, a nawet saunę. W projekcie stworzonym przez pracownię FABRYK-ART dominują beże, biele, szarości oraz ocieplające wnętrze akcenty drewniane, ale nie zabrakło tu też nieco odważniejszej barwy.

Natura z ceglastym akcentem

Właściciele domu cenią sobie spotkania z liczną rodziną, dlatego niekwestionowanym sercem tej przestrzeni jest przestronna jadalnia. Jej główny element to duży, stworzony na zamówienie stół z litego drewna według projektu pracowni FABRYK-ART. Jasny blat został zestawiony z krzesłami wykończonymi szarą tapicerką oraz z plecionymi abażurami lamp. Jadalnia jest centralnym punktem strefy dziennej, a jednocześnie łącznikiem pomiędzy kuchnią otwartą na salon oraz częścią wypoczynkową.

Projekt domu FABRYK-ART

 

Ciekawym elementem projektu są również lamele. Projektanci wykorzystali je nie tylko na ścianach w wiatrołapie, ale także na obudowie kominka. Ten element aranżacji jest tyleż estetyczny, co funkcjonalny – w korytarzu za dekoracją ścienną zostały ukryte drzwi do małego schowka. Lamele są także praktycznym elementem aranżacji sypialni, w której sprytnie wydzielają przestrzeń do pracy.

 

Ciepło i przytulność ponad dwustumetrowego domu w Górkach bazuje na jasnej palecie barw, ale również na naturalnych akcentach, takich jak wspomniane wcześniej drewno oraz liczne rośliny. Ekstrawaganckim przełamaniem naturalnej sielanki jest ceglasta barwa, którą można podziwiać między innymi na zasłonach w salonie. Ten sam kolor zdobi wyspę kuchenną, poduszki na kanapie, a także ścianę za telewizorem. Ceglasty motyw można spotkać również w łazience, dzięki czemu aranżacja jest spójna i harmonijna.

Projekt domu FABRYK-ART
Projekt domu FABRYK-ART

 

Uniwersalna funkcjonalność

A skoro o łazience już mowa, to warto zwrócić uwagę na to, że również w tym pomieszczeniu dominują naturalne materiały wykończeniowe – nie tylko drewno, ale także ponadczasowe lastryko, w ciemnej oraz jasnej odsłonie. W tym wnętrzu znalazło się miejsce na elegancką wannę wolnostojącą oraz nowoczesną zabudowę meblową.

Projekt domu FABRYK-ART

Pokoje dziecięce

Ważnym elementem projektu domu w Górkach są pokoje dziecięce. Ich aranżacja nieco odbiega od wykończenia reszty pomieszczeń, nadal jednak harmonizuje z całym zamysłem stylistycznym. Choć już od progu widać, że w tej przestrzeni rządzą maluchy, to jednak dominuje tu stonowana kolorystyka, która jest neutralnym tłem dla dziecięcych akcentów, takich jak zabawki, pluszowe misie czy książki. Dzięki temu pokoje będą rosnąć wraz z ich właścicielami, a inwestorzy nie będą musieli co kilka lat przeprowadzać gruntownego remontu – wystarczy, że wymienią dodatki i meble.

Projekt domu FABRYK-ART

Drewno, żywe rośliny, naturalny kamień, płytki lastryko – wszystko to sprawia, że wnętrze jest ponadczasowe i będzie spełniać oczekiwania mieszkańców w każdym momencie ich życia. Uniwersalna funkcjonalność projektu jest gwarancją tego, że przestrzeń zawsze będzie wpisywać się we wnętrzarski kanon piękna.

Projekt domu FABRYK-ART

Projekt: Dom

Miejscowość: Górki k/Opola

Design: pracownia Fabryk-Art Agata Chomiak i Maciej Ferenc

Foto: Mikołaj Dąbrowski

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków