Niby delikatne, a jednak z pazurem - mieszkanie z różową kuchnią | Proj: Piotr Kosydar | IH - Internity Home

Niby delikatne, a jednak z pazurem – mieszkanie z różową kuchnią | Proj: Piotr Kosydar

Zaprojektowane mieszkanie składa się z czterech pomieszczeń. Łazienki, funkcjonalnej garderoby, przestronnego salonu wraz z aneksem kuchennym oraz komfortowej sypialni. Wnętrze zaaranżowano w nowoczesnym stylu z mocnym kobiecym akcentem – dla żywiołowej, dojrzałej kobiety, ceniącej jakość oraz otwartej na niecodzienne rozwiązania. Postawiono na niekonwencjonalny róż, ciepłe drewno sufitu i posadzki oraz industrialną, czarną konstrukcję wiszącej półki barowej.

Zdjęcia Tomasz Sapeta
Zdjęcia Tomasz Sapeta

Serce domu stanowi salon z aneksem kuchennym. „Kuchnia nie jest imponujących rozmiarów. Zależało nam, by w tak małej przestrzeni uzyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania, nie tracąc przy tym na lekkości. Tak zrodził się pomysł wyspy kuchennej z wiszącą, industrialną, ażurową półką, zlokalizowaną bezpośrednio nad wyspą, nawiązującą w swojej formie do zabudowy barów klubowych” – tłumaczy Piotr Kosydar, architekt z Biura Architektonicznego Piotr Kosydar.

Zdjęcia Tomasz Sapeta
Zdjęcia Tomasz Sapeta

Salon wraz z kuchnią usytuowane są od zachodniej strony. Od południa do wieczora we wnętrzu penetruje słońce, co pozwoliło architektom na zrealizowanie śmiałego pomysłu na użycie mocno nietypowego, różowego koloru dominującego we wnętrzu. Jasne przestrzenie i duża ilość światła dziennego powodują, że użyty róż nie atakuje i nie jest natrętny. Zastosowane do tego czarne dodatki barku, grzejnika czy wyposażenia kuchennego, dodają pazura oraz sprawiają, że wnętrze nie staje się cukierkowe.

Zdjęcia Tomasz Sapeta
Zdjęcia Tomasz Sapeta

Inwestorka jest równocześnie mamą projektanta, dlatego realizacja zadania odbywała się na szczególnych zasadach, a zadanie projektowe było podwójnie utrudnione. Cały proces projektowy, a potem wykonawczy stanowił dla niej tajemnicę i finalnie był ogromną niespodzianką.  „Reakcja Inwestorki na widok ukończonych wnętrz – bezcenna! I o to właśnie chodziło! Delikatny, a jednocześnie dominujący w otoczeniu róż nadał wnętrzu indywidualny charakter. Niby delikatnie, a jednak z pazurem” – podsumował Piotr Kosydar, architekt.

Zdjęcia Tomasz Sapeta
Zdjęcia Tomasz Sapeta

BIURO ARCHITEKTONICZNE PIOTR KOSYDAR reprezentują architekci bazujący  na doświadczeniu zdobytym podczas praktyki w renomowanych biurach projektowych, w których mieli okazje pracować przy projektach z zakresu architektury użyteczności publicznej, komercyjnej oraz mieszkaniowej. Źródłem inspiracji realizowanych  projektów jest światło, kolor, klimat, jak i ogólnie pojęte środowisko kulturowe oraz lokalny charakter danego miejsca.

Zdjęcia: Tomasz Sapeta

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków