Niesamowita metamorfoza domu z lat 80-tych!

Dom z lat 80-tych. Prezentował się jak zwykły i nijaki dom, rozbudowany chaotycznie i bez planu. Za jego gruntowną metamorfozę wzięli się architekci z pracowni STOPROCENT.  Pracownia zaproponowała całkowitą metamorfozę. W wyniku prac architektów bryła architektoniczna miała stać się bardziej spójna i funkcjonalna.

Dom był kilkukrotnie przebudowywany. Budynek powstał w latach osiemdziesiątych jako nieduży dom jednorodzinny. 

STOPROCENT
STOPROCENT
STOPROCENT
STOPROCENT

Powierzchnia się powiększała, ale pogarszała się  estetyka samego domu. Niedobrane materiały i formy, brak harmonii i całościowego myślenia o projekcie, dodawanie nowych form w miejscu, gdzie było to najwygodniejsze – to najcięższe grzechy, które doprowadziły do powstania chaotycznej, nieciekawej formy.

STOPROCENT
STOPROCENT

Właściciele zdecydowali się na kolejną przebudowę, która tym razem miała poprawić funkcjonalność obiektu oraz uporządkować bryłę budynku. Zadanie powierzyli architektom z pracowni STOPROCENT Architekci, która zaproponowała prawdziwie rewolucyjną zmianę w długiej historii budynku.

STOPROCENT
STOPROCENT

Założeniem projektu przebudowy było uporządkowanie funkcji oraz bryły budynku. Uproszczona bryła zastała podzielona na dwie części przykryte dwuspadowym dachem pozbawionym okapów. Spięte one zostały niższą bryłą z dachem płaskim na którym znalazł się taras łączący oba poddasza – opisują projekt architekci.

Uporządkowana bryła zyskała jasną, spójną elewację, a stosunkowo duża kubatura budynku (powierzchnia użytkowa domu to aż 438,97 m²) została optycznie podzielona poprzez rozcięcie bryły budynku na wysokości pierwszego piętra.

STOPROCENT
STOPROCENT
STOPROCENT
STOPROCENT

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków