Nietuzinkowy melanż stylów w mieszkaniu Joanny i Artura na Służewcu | IH - Internity Home

Nietuzinkowy melanż stylów w mieszkaniu Joanny i Artura na Służewcu

Przed prawdziwym wyzwaniem stanęła architektka Monika Piskorska z pracowni moprojekt jak połączyć marzenia o paryskiej kamienicy z industrialnym loftem, modnym japandi i dodatkami vintage w nowoczesnej, funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni? Zmiksować je w jeden wyrazisty koktajl! Wnętrze sfotografował Paweł Biedrzycki ze studia Kąty Proste.

 

Joanna i Artur zgłosili się do mnie po zmiany w układzie funkcjonalnym ich nowo zakupionego ponad 100-metrowego mieszkania na warszawskim Służewcu. W założonym przez dewelopera rozkładzie takie mieszkanie było dla wieloosobowej rodziny, która wszystkie pomieszczenia miała skrzętnie powydzielane ścianami z dwoma łazienkami i toaletą –

Monika Piskorska

 

Powstało kilka nowych układów, ale wszystkie zakładały maksymalne otwarcie przestrzeni oraz zminimalizowanie ciągów komunikacyjnych. Wybrany ostateczny wariant otworzył kuchnię na salon, częściowo zasłaniając ją barkiem wykończonym lamelami, równocześnie zamykając ją od strony holu wejściowego zabudową meblową dwustronną m.in. lodówki, z dużą ilością powierzchni do przechowywania. Salon zyskał otwartą przestrzeń w której wygodny, klasyczny narożnik stał się jego oficjalnym centrum.

Projekt mieszkania Monika Piskorska
Projekt mieszkania Monika Piskorska

Mini hol z salonu prowadzi do wszystkich sypialni oraz ogólnodostępnej łazienki, ukrywając trochę swoją pragmatyczną funkcję bardzo dekoracyjnym wykończeniem ściany i drzwi ukrytych. Szklane, industrialne drzwi stanowią jej oprawę będąc również bardzo dobrym izolatorem między sypialniami dzieci a rozrywkową funkcją salonu.

Projekt mieszkania Monika Piskorska

Główna sypialnia pełni równocześnie rolę małego gabinetu i ma bezpośredni dostęp do prywatnej łazienki.

Wszystkie pomieszczenia mają ten sam charakter oparty na zestawieniu różnorodnych stylów, ale też łagodnym przenikaniu elementów wyposażenia. Francuska dębowa jodełka na podłodze z jodełką z płytek ściennych w łazience ogólnej. Sztukaterie w formie ram i listew ściennych, tych klasycznych, ale też i nowoczesnych, lamelkowych z ozdobną, bogatą w formie rozetą sufitową podkreślającą klimatyczną lampą. Współczesne, techniczne oświetlenie uzupełniane stylowymi retro lampami. Czarny matowy metal, ale też błyszcząca złocista miedź. Płytki wielkoformatowe, gładkie, zestawione z małymi, naturalnie wypalanymi kaflami. Ciepłe, wyraziste, rodzime drewno z czarnym, chropowatym granitem i monochromatycznym lastryko. Kolory eleganckie: beżowo-szary z ciemnym grafitem i winną czerwienią skontrastowane z intensywnym, żywym niebieskim. Zabudowa na wymiar – prosta, funkcjonalna, zestawiona z  rzemieślniczymi meblami o artystycznym, zindywidualizowanym wyglądzie.

Ten stylowy melanż, otwiera furtkę do uzupełniania go o nowe, przywiezione ze świata drobiazgi i pamiątki rodzinne, ale też oprze się, choć przez chwilę, modzie.

 

projekt: Monika Piskorska / moprojekt / www.moprojekt.pl/

zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste / www.katyproste.pl

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków