Nowoczesne mieszkanie z nutą vinatge | Design: Outline Wnętrza | IH - Internity Home

Nowoczesne mieszkanie z nutą vinatge | Design: Outline Wnętrza

Dominujący ceglany kolor na zielonej wyspie w centrum Wrocławia

 

Wrocław, miasto pełne historii i unikalnych miejsc, posiada perłę w postaci Kępy Mieszczańskiej – najbardziej zielonej wyspy, na której zachowała się historia w połączeniu z nowoczesnością. To tutaj, w otoczeniu zieleni i klimatu przeszłości, powstała inwestycja, której sercem jest zachowany budynek historycznej stajni koszar wojskowych.

Ceglana elewacja, będąca świadectwem minionych czasów, stała się nie tylko integralną częścią dziedzictwa architektonicznego, ale również inspiracją kolorystyczną dla wnętrza całego kompleksu. Przez śmiały krok projektantki z pracowni Outline Wnętrza, odcień cegły zdominował przestrzeń w kuchni, łazience oraz przedpokoju. Wsparty bielą na ścianach, drewnianym parkietem ułożonym w jodełkę oraz mikrocementem na podłogach, ścianach, a nawet suficie, stworzył unikalne i zaskakujące wnętrze.

 

DESIGN:  Outline Wnętrza| Foto: Bartosz Trybus

Proste formy w klimatach vintage

Proste i nowoczesne formy, które doskonale współgrają z tradycją, znalazły swoje miejsce w meblach, dodatkach vintage i loftowych akcentach. Drewniane meble dodają ciepła, a czarne akcenty nadają charakteru. Eklektyczna przestrzeń, zanurzona w harmonii kontrastów, oczarowuje swoją różnorodnością.

Architekt zadbała nie tylko o estetykę, ale przede wszystkim o funkcjonalność i komfort przyszłych mieszkańców. Każdy detal został stworzony z myślą o inwestorach, uwzględniając ich codzienne potrzeby. Wnętrze to nie tylko miejsce do mieszkania, ale także przestrzeń do życia i wyrażania swoich zamiłowań.

Rośliny i płyty winylowe

Miłośnicy płyt winylowych i roślin doniczkowych znajdą tu swoje rajskie miejsce. Specjalnie zaprojektowane miejsce na kolekcję winyli, oświetlenie stworzone z myślą o stworzeniu atmosfery, idealne miejsce do relaksu z ulubioną muzyką. Rośliny doniczkowe, wprowadzające do wnętrza świeżość i harmonię, stanowią nieodłączny element aranżacji.

DESIGN: Outline Wnętrza Foto: Bartosz Trybus

 

Kępa Mieszczańska nie tylko odzwierciedla bogatą historię Wrocławia, ale także wpisuje się w nowoczesne trendy i oczekiwania współczesnych mieszkańców. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a tradycja łączy się z nowoczesnością, tworząc unikalne środowisko, które staje się domem dla tych, którzy cenią sobie niebanalne rozwiązania i autentyczność.

Foto: Bartosz Trybus

Daria Lukoszczyk prowadzi autorską pracownię Outline Wnętrza. Z wykształcenia jest Architektem Krajobrazu, jednak projektowanie wnętrz to jej największa pasja. To coś z czego czerpie ogromną radość i przyjemność, coś bez czego nie wyobraża sobie swojej przyszłości. Doświadczenie w pracy projektanta wnętrz zdobywała we wrocławskim biurze architektonicznym. Nowy Rok, rok 2021 założyła własne biuro projektowe, w którym planuje każdego dnia jeszcze bardziej się rozwijać oraz projektować niepowtarzalne wnętrza. Jest miłośniczką minimalizmu, jednak lubi także bawić się różnymi stylami i formami. Bardzo często stara się zaakcentować wnętrze kolorem, całość dopełniając ciekawym oświetleniem. Kiedy nie projektuje, spędza czas ze swoim psem oraz ćwiczy jogę. A w czasie dłuższych przerw – podróżuje i fotografuje. Zapraszamy!

Zapytaj // naszego eksperta

Tomasz Szala

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków