Nowoczesny apartament z akcentem różu| Projekt: One Design

Nowoczesny apartament z akcentem różu| Projekt: One Design

Duża przestrzeń to duże wyzwanie aranżacyjne. Wbrew pozorom, mnogość rozwiązań jakie daje duży metraż, nie ułatwia decyzji odnośnie wykończenia i wyposażenia wnętrza. Pojawia się niebezpieczeństwo horror vacui, czyli obawy przed niezagospodarowanymi miejscami. Wówczas nagromadzenie mebli i dodatków, może wprowadzić chaos i zupełnie zakamuflować wielkość mieszkania. Jak zatem znaleźć złoty środek pomiędzy stworzeniem przytulnej aranżacji, a umiarem, który podkreśli przestrzeń? Architekci z One Design świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, projektując nowoczesny apartament o powierzchni 96 m2, znajdujący się w Warszawie. 

Projekt: One Design | architekt: Agnieszka Pilitowska-Zając

Nowoczesny apartament dla rodziny 

Mieszkanie przeznaczone dla rodziny musiało uwzględnić przestrzeń wspólną, gdzie domownicy będą mogli razem spędzać czas. Architekci zadbali więc, by strefa dzienna była funkcjonalna, a jednocześnie przytulna. Białe ściany, urozmaicone powierzchniami pokrytymi płytami wielkoformatowymi o teksturze marmuru, czynią tą cześć mieszkania bardzo jasną i przestronną. Aneks kuchenny posiada wyspę, do której dostawiony jest stół. Takie rozwiązanie pozwoliło oszczędzić miejsce na odrębną część jadalnianą. Zadbano również o wygospodarowanie części wypoczynkowej z wygodną sofą i fotelem. Przejścia do pozostałych pokoi, zastały zaakcentowane przeszklonymi portalami, które czynią przestrzeń mieszkania, bardziej otwartą. W razie potrzeby można je zasłonić kotarą. W części dziennej dominują jasne barwy z akcentem pudrowego różu. Faktor przytulności został uzyskany dzięki wprowadzeniu drewnianej podłogi i mebli. Praktycznym rozwiązaniem jest zabudowanie ściany regałem, mieszczącym domową biblioteczkę i sprzęt grający.

Spieki kwarcowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Projekt: One Design | Architekt: Agnieszka Pilitowska-Zając

Sypialnia pod gwiazdami

Główna sypialnia jest niezwykle klimatyczna. Architekci zadbali, by sprzyjała relaksowi i była prawdziwą strefą wypoczynku. Kolorystyka opiera się na ciepłych beżach oraz akcencie w postaci różu. Ścianę szczytową dekoruje tapeta ze wzorem gwieździstego nieba i księżycem w pełni. Tutaj również podkreślono przestrzeń, poprzez ograniczenie elementów wyposażenia. Jednocześnie zorganizowano bardzo dużo miejsca do przechowywania, zabudowując ścianę szafami o gładkich frontach. Nie mogło również zabraknąć, tak istotnego dla każdej kobiety elementu, jakim jest toaletka. Podwieszany blat z szufladami, umieszczony jest w dobrze oświetlonej części sypialni, tuż przy oknie. 

Przytulna sypialnia – jak urządzić krok po kroku

nowoczesny apartament
Projekt: One Design | Architekt: Agnieszka Pilitowska-Zając

Nowoczesne i przytulne

Nowoczesny apartament zaprojektowany przez One design to przykład świetnego zagospodarowania dużej przestrzeni. Jasne kolory z akcentem pudrowego różu oraz ciepłe odcienie drewna, dały aranżacji wyjątkowo przytulnego charakteru. Jednocześnie architekci zadbali o funkcjonalność i podkreślili metraż wnętrza, nie zapominając o tym, że mieszkanie ma być miejscem do życia dla rodziny, która chce w nim wspólnie spędzać czas  i wypoczywać.

nowoczesny apartament
Projekt: One Design | Architekt: Agnieszka Pilitowska-Zając

Jadania w wielkim stylu

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków