Nowoczesny dom z klimatycznym widokiem na góry | Proj: kaim.work | IH - Internity Home

Nowoczesny dom z klimatycznym widokiem na góry | Proj: kaim.work

 

Nowoczesne projekty domów są jednymi z bardziej fascynujących i zaskakujących pomysłów, jakie tworzone są przez wziętych architektów. Dzięki połączeniu nowoczesnej aranżacji wnętrz z pięknymi widokami, mamy często do czynienia z oszałamiającymi wprost projektami, które zaskakują swoją innowacyjnością z jednej i prostotą z drugiej strony. Tak jest między innymi w przypadku domu w miejscowości Dobrociesz, który zaprojektowany został przez biuro projektowe kaim.work. Ten niesamowity projekt stworzony został dla młodego małżeństwa. Architekci postawili na nowoczesny klimat, naturalne materiały oraz na wyeksponowanie samej natury. W ten sposób powstał klimatyczny dom z widokiem na Beskid Sądecki. Piękny i ponadczasowy, bez zbędnego przepychu oraz krzykliwej stylistyki.

Dom z widokiem

Jedną z najważniejszych kwestii dla architektów kaim.work stało się wyeksponowanie pięknego widoku, jaki ciągnie się zza okna domu. Dzięki świetnej lokalizacji, czyli usytuowaniu domu na stoku południowym, rozciąga się z niego nietuzinkowy widok na Beskidy. W całym projekcie bardzo dużą rolę odgrywa natura. Prostota idzie tu w parze z naturalnymi elementami, dlatego w projekcie wnętrz nie mogło zabraknąć drewnianych elementów. Dodajmy – całej masy drewnianych elementów, które widoczne są na ścianach, podłogach, czy w dodatkach. Modnie zestawiono je tu z szarymi i białymi elementami, przez co wnętrza tworzą bardzo harmonijny i klimatyczny widok.

Kuchnia połączona z salonem i jadalnią

Ten dom oferuje bardzo nowoczesną aranżację swoim mieszkańcom. Jest ona odpowiedzią na potrzeby młodych oraz energicznych małżonków, którzy żyją w szybkim tempie i którzy potrzebują dużej przestrzeni do życia. Połączenie kuchni, jadalni oraz salonu stało się poniekąd naturalnym wyborem, który determinowany był stylem życia i bycia mieszkańców. Pomimo takiego zabiegu, architektom udało się stworzyć odizolowaną przestrzeń kuchenną, która jednocześnie znajduje się w pełnym połączeniu z resztą strefy dziennej. W jaki sposób osiągnięto ten zabieg? Wydzielając kuchnię przy pomocy wyspy kuchennej. Jest to kuchnia widna, w której architekci postawili na kontrastowe kolory, a także na dużą ilość lameli i drewna. Drewniane ściany wraz z ciemną zabudową wokół sprzętu AGD tworzą efektowny widok, który dopełnia antracytowy spiek kwarcowy znajdujący się na blacie kuchennym.

Przytulny salon

Salon prezentuje się nowocześnie. Dzięki pięknej tapecie firmy arte, która stanowi bazę kolorystyczną dla całego wnętrza udało się nadać salonowi niesamowity ton. Tapeta znajduje się zarówno na ścianach, jak i na drzwiach ukrytych, tworząc efekt niesamowitej spójności komfortowego salonu. W centrum strefy wypoczynkowej znajduje się stylowy, szary narożnik. Znalazło się tu również mnóstwo drewnianych elementów, przede wszystkim zaś na ścianach oraz na podłodze. Na podłodze także znalazł się efektownie wyglądający szary dywan. Cały salon prezentuje się komfortowo i przytulnie, a wrażenie to potęguje kominek. Małżonkowie będą mogli podziwiać ogień z kominka wygodnie zasiadając na kanapie i pijąc kawę przy stoliku kawowym. Przyjemny nastrój dodatkowo tworzą czarno-białe fotografie na przeciwległej ścianie.

Komfortowa jadalnia

Strefę dzienną domu tworzy także jadalnia, połączona z salonem oraz kuchnią. Jej centrum to efektownie wyglądający stół z tapicerowanymi krzesłami. Są one bardzo efektowne z wyglądu oraz niezwykle wygodne. Nad stołem architekci kaim.work postanowili umieścić oryginalnie prezentującą się lampę Muuto, która dodaje pazura tej części domu. Ścianę jadalni wykończono lamelami w ciemnym kolorze, które bardzo elegancko kontrastują z białą szafką oraz z prostokątnym lustrem.

Serce domu – sypialnia

Dom małżonków posiada bardzo komfortowo urządzoną sypialnię, z dużym, wygodnym łóżkiem z szarym wezgłowiem. Do sypialni przylega garderoba z oryginalnie wyeksponowanymi drzwiami. W jej wnętrzu znalazło się miejsce na mnóstwo półek i szuflad, dzięki czemu mieszkańcy domu będą mieli gdzie schować swoje ubrania. Drewniane ściany sypialni plus modna tekstylna tapeta w szarym kolorze świetnie współgrają z elementami znajdującymi się w pozostałych częściach domu. Dodatkowe elementy wyposażenia tego wnętrza to białe szafki RTV pod telewizorem. Modne oświetlenie LED oraz lampa sufitowa nadają sypialni modny oraz przytulny styl.

Łazienka w jasnych barwach

Jasna kolorystyka stała się głównym motywem w łazience. Podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach, także i tu architekci postawili na drewniane elementy. Takie połączenia tworzą nieprzeciętny wygląd, dodatkowo wzmocniony dzięki marmurkowym płytkom. Całość dopełnia wanna wolnostojąca z baterią podłogową, a także biały bidet i toaleta. Łazienka podzielona została na dwie części za pomocą ścianki działowej. Odgradza ona wannę od prysznica, przez co domownicy mogą wybierać, czy wolą skorzystać z szybkiego i energetyzującego natrysku, czy może z ciepłej i kojącej kąpieli.

Autorzy: kaim.work,
Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska
Powierzchnia: 90 m2
Lokalizacja: Dobrociesz
Projekt: 2020 / Realizacja: 2021
Tekst: Edyta Staniec

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków