Odkrywanie Duszy Miejsca: Opowieść o Sopockim Mieszkaniu | IH - Internity Home

Odkrywanie Duszy Miejsca: Opowieść o Sopockim Mieszkaniu

Czy miejsce może być naszym powiernikiem, przekazującym naszą intymność? Czy wnętrza mogą opowiadać historię i stawać się częścią naszej relacji z otoczeniem? Odpowiedź na te pytania kryje się w urokliwym sopockim mieszkaniu na strychu, które stało się oazą dla właścicielki – pasjonatki literatury pięknej i Bałtyku.

To niezwykłe mieszkanie, schowane w zacisznej części Górnego Sopotu, skrywa w sobie nie tylko funkcjonalność, ale i ducha miejsca. Z balkonu, gdzie można podziwiać dachy starych kamienic i migoczące światła statków, rozciąga się panorama spokoju i inspiracji. Za projekt tego wnętrza odpowiada architekt Magdalena Krzyżanowska-Kośka prowadząca pracownię Że ho ho.

Opowieść o Sopockim Mieszkaniu

Spokój i przytulność

Wnętrze, z jego złamaną bielą ścian, drewnianymi słupami i oryginalnymi meblami, emanuje przytulnością i spokojem. To tutaj, przy dębowym biurku z lat 60. i maszynie do pisania z 1956 roku, przytulona do różowo-pudrowej sofy, właścicielka spędza godziny na czytaniu i pisaniu. Książki na półkach, podróżnicze zapiski Hemingwaya, czy „Kroniki portowe” Proulux, stanowią nie tylko dekorację, ale otwarte okno do duszy miłośniczki literatury.

 

Symbol Sopotu

Architekta Magdalena Krzyżanowska-Kośka, z niezwykłą subtelnością przeniosła do mieszkania fragment Sopotu – symbol architektury molo. Przez lustra o nieregularnych kształtach odbija się wizja bałtyckiej „bramy„, przenosząc domowników w magiczny świat nadmorskich krajobrazów.

Morski klimat przesiąka pzez każdy kąt tego mieszkania – od żółtej lampy w stylu vintage po piaskowy dywan i obrazy inspirowane Bałtykiem. Poruszając się po przestrzeni, można poczuć się jak na pokładzie statku, gdzie każdy kąt oferuje nowy widok i nową inspirację.

 

Marzenia się spełniają

Architektka stworzyła przestrzeń pełną światła i spokoju, gdzie można oddać się działaniu i kreatywności. To miejsce nie tylko spełnia marzenia o domu, ale staje się przestrzenią, która wzmacnia relacje z otoczeniem i własną duszą.

To sopockie mieszkanie nie tylko opowiada historię swojej właścicielki, ale staje się częścią historii miasta, inspirując innych do odkrywania piękna i spokoju w codzienności.

 

Od pierwszego roku studiów zajmuję się projektowaniem, a moją działalność prowadzę już od 2013 roku. Ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Architektury Wnętrz.

Przez lata pracy miałam okazje projektować zarówno duże przestrzenie publiczne, jak i prywatne, niewielkie mieszkania. Współpracowałem zarówno z różnymi zespołami, jak i pracowałem samodzielnie.

Moje podejście do projektowania opiera się na holistycznym podejściu do przestrzeni, skupiając się na płaszczyznach i proporcjach. Wierzę, że uczciwe projektowanie to nie tylko tworzenie estetycznych wnętrz, ale przede wszystkim harmonizowanie i porządkowanie przestrzeni tak, aby stała się ulubionym miejscem pracy, relaksu czy domem marzeń.

W mojej pracy kładę duży nacisk na aspekty scenograficzne i dekoracyjne, aby stworzyć spójną i inspirującą przestrzeń dla moich klientów.

Design: Magdalena Krzyżanowska-Kośka

Że ho ho projektowanie wnętrz

foto: Natalia Kaczmarek INKADR

Zapytaj // naszego eksperta

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków