Ostoja Spokoju: Urokliwy Dom z Dala od Zgiełku Warszawy | Design: Zorza | IH - Internity Home

Ostoja Spokoju: Urokliwy Dom z Dala od Zgiełku Warszawy | Design: Zorza

Zamiast mieszkania w Warszawie, wybrali dom w pobliskiej miejscowości. Właściciele tego wnętrza zakochali się w okolicznej przyrodzie i spokoju, który po intensywnym dniu pracy, pozwala im odetchnąć od hałaśliwej stolicy. Zależało im na tym, aby ich przestrzeń życiowa również sprzyjała odpoczynkowi i relaksowi.

Zaglądamy do wnętrza domu młodego małżeństwa, gdzie od wejścia dominują kojące, naturalne barwy i materiały. Za projekt odpowiada Eliza Czumaj, która prowadzi pracownię projektowania wnętrz Zorza.

Zadbano o najmniejszy detal

Projekt został starannie opracowany, co pozwoliło wydobyć pełen potencjał pomieszczeń oraz stworzyć spójną i harmonijną aranżację. Baza kolorystyczna wnętrza jest jasna i niczym płótno pozwala na wyeksponowanie kontrastowych akcentów. W przestrzeni pojawia się sporo ciemnych detali, występują tam także odcienie błękitu.

Niebieskości są bardzo lubiane przez właścicieli domu i zależało im na tym, aby architektka wplotła je w przestrzeń jednocześnie jej nie przytłaczając. Mimo mocniejszych kolorystycznie elementów, przestrzeń nadal odbiera się jako subtelną. To dzięki odpowiedniej proporcji ciemnego do jasnego i umiejętnemu zastosowaniu mebli o zaokrąglonych formach. Motyw półkola wkrada się do poszczególnych pomieszczeń domu subtelnie je ze sobą spinając, chociażby poprzez zaoblone narożniki zabudów stolarskich czy detal wieńczący półki na książki w strefie dziennej.

Naturalne światło, które subtelnie przenika do wnętrza, jest niezaprzeczalnym dodatkiem, który w połączeniu z starannie dobranymi meblami i dodatkami nadaje pomieszczeniu wyjątkowy urok. Dzięki dużym oknom przestrzeń domu jest dobrze doświetlona, a słoneczne promienie podkreślają struktury materiałów czyniąc je jeszcze szlachetniejszymi.


Nie tylko meble do zabudowy zostały wykonane specjalnie do tego wnętrza. Niektóre z mebli wolnostojących również zostały zaprojektowane przez Zorzę i rzemieślniczo wyprodukowane na potrzeby tej realizacji. Są to np. stoliki kawowe czy dekoracyjny barek, z łukowymi niszami, wyłaniający się zza kanapy. Dzięki temu idealnie wpisują się w kontekst całej aranżacji.

Architektka wykreowała przestrzeń łącząc niezwykłą dbałość o detale z przemyślaną koncepcją na całe wnętrze. Podczas projektowania i realizacji wyjątkowo ważna była staranna selekcja materiałów wykończeniowych oraz połączenie różnorodnych faktur i struktur. Ta precyzja w doborze elementów takich jak tkaniny, drewno czy kamień, nadaje przestrzeni niepowtarzalny charakter i czyni ją wyjątkowo przyjemną dla oka. Wszystkie finalne decyzje materiałowe poprzedzone były oglądaniem rozmaitych próbek kolorów, wzorów i wybarwień i dopiero, gdy obie strony czuły pełną satysfakcję z wyborów proces poszukiwania się kończył.

 

Zamiłowanie architektki do detali jest widoczne również w doborze elementów takich jak uchwyty meblowe czy oprawy oświetleniowe. Lampy zostały starannie rozmieszczone, zapewniając dostateczne oświetlenie, ale jednocześnie nie przytłaczając przestrzeni, mimo że same w sobie są bardzo ozdobne. Jednak nie sama forma lamp dodaje wnętrzu nastroju, ale także możliwość stopniowania oświetlenia poprzez używanie poszczególnych jego „warstw” – w zależności od pory dnia czy wykonywanych czynności. Górne oświetlenie pozwala na pełne skupienie, natomiast ambientowa poświata sprzyja atmosferze relaksu.

Takie oświetlenie podkreśla również unikalne elementy takie jak ścienna łazienkowa mozaika w kształcie rybiej łuski, wyprodukowana przez polską markę Raw Decor. Architektka dużą wagę przywiązuje do stosowania w swoich projektach produktów z rodzimego rynku i w tym wnętrzu możemy znaleźć wiele takich elementów. Poza płytkami są to np. mosiężne uchwyty, będące małymi dziełami sztuki, czy klasyczne krzesła produkcji marki Fameg.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków