Paged Meble prezentuje nowości na supersalone | IH - Internity Home
a2forma - pracownia projektowa
a2forma - pracownia projektowa

Paged Meble prezentuje nowości na supersalone

Paged bierze udział w wydarzeniu o nazwie „supersalone”, które odbędzie się w Mediolanie. Miejsce imprezy nie jest przypadkiem, stolica Lombardii od lat była areną największych na świecie targów meblarskich i wyposażenia wnętrz – Salone del Mobile.  W tym roku organizator postawił na innowacyjną, dostosowaną do zmiennych warunków, formułę.

Nowa odsłona wydarzenia będzie odbywać się równolegle zarówno online jak i offline. Prezentacja produktów ma zostać ujednolicona: tłem do ich ekspozycji będą powtarzalne ściany, wykonane z recyklingowanych naturalnych materiałów. Przestrzeń wydarzenia zostanie podzielona na strefy tematyczne, znajdą się tam także przestrzenie edukacyjne oraz miejsca do spotkań biznesowych. Meble będzie można kupować za pomocą kodów QR i specjalnej aplikacji.

Po raz pierwszy, wstęp na teren wydarzenia będzie dostępny dla wszystkich, także dla osób spoza branży wnętrzarskiej i projektowej. Przestrzeń zostanie zaaranżowana według projektu Stefano Boeri i jego pięciu współpracowników. Twórca opisuje supersalone jednym wyrażeniem: „unmissable”.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Paged zrekompensował swoim odbiorcom brak targów Salone del Mobile, tworząc wirtualną platformę prezentacji produktów i interakcji z odbiorcami (www.embracenewforms.com). Supersalone będzie zatem dla polskiego producenta rozwinięciem tej formuły i etapem pośrednim przed powrotem do klasycznych targów. Paged ma także dodatkowy, wyjątkowy powód, by zaprezentować się w tym roku międzynarodowej publiczności: jest nim 140 rocznica powstania fabryki w Jasienicy, która funkcjonuje do dziś, jako zakład produkcyjny i siedziba spółki.

 

Targowa wystawa Paged będzie składać się z produktów całkowicie nowych (m.in. foteli HOLO i FRAK autorstwa Nikodema Szpunara, czy fotela ARIA Ultra Lounge, zaprojektowanego przez Dario Polaco) oraz tych, które zadebiutowały w formie wirtualnej w ubiegłym roku: LA BENDA Pedro Salgado i ARCHER Grzegorza Gancarczyka. Dla uhonorowania wspaniałego jubileuszu oraz podkreślenia wierności swojej wzorniczej tradycji, Paged zaprezentuje również kolekcję HERITAGE, składającą się z kultowych foteli, które doczekały się współczesnych reedycji: Sig-1 autorstwa Mariana Sigmunda z 1957 roku oraz B-6210 z lat 60 ubiegłego wieku.

 

 

NEW PRODUCTS 2021

 

FOTEL ARCHER

Fotel, który podobnie jak krzesło z tej samej rodziny, uosabia wszechstronność. Charakterystyczne oparcie wygiętee w subtelny łuk zaskakująco dobrze harmonizuje z ostrym, prostym kształtem nóg. ARCHER zawiera w sobie więcej podobnie kontrastujących rozwiązań. Przednie nogi fotela są proste i niższe niż tylne. Wygięte do przodu i uformowane niczym grot strzały, nadają bryle mebla niesamowitą dynamikę. W fotelu ARCHER podłokietniki i oparcie tworzą całość, co znacznie zwiększa stabilność konstrukcji. Wewnętrzna strona oparcia może być dodatkowo tapicerowana dla zwiększenia komfortu użytkowania podczas dłuższych spotkań.

 

FOTEL ARCHER

GIĘTE KRZESŁA I FOTELE:  A-1400, B-1400, B-1401.

Dobre rozwiązania są ponadczasowe. 140 rocznica założenia naszej fabryki jest idealną okazją, by przenieść dziś rzadko już spotykaną technologię gięcia drewna w realia XXI wieku, adaptując ją do wymagań i potrzeb stylu życia współczesnych konsumentów.

Dzięki parze wodnej i ciśnieniu, drewno bukowe zyskuje wyjątkową elastyczność, pozwalając mistrzom na formowanie w najbardziej nawet fantazyjne kształty. Ten proces opiera się głównie na pracy manualnej, stąd wymaga nieprawdopodobnej precyzji i koordynacji, ale dzięki temu mebel zyskuje wizualną lekkość i wysoką wytrzymałość, niemożliwe do osiągnięcia w produkcji innymi metodami.

Charakterystycznym elementem krzesła A-1400 są cienkie tylne nogi, wykonane z bukowych prętów i wygięte w elegancki, zmysłowy kształt. Pozostała część sylwetki krzesła poniekąd uzupełnia to wrażenie, dzięki surowej geometrycznie formie siedziska i przednich nóg. Zarówno oparcie jak i siedzisko zapewniają doskonałą amortyzację podczas siedzenia dzięki zastosowaniu tkanin obiciowych lub maty. Interesujący fotel z tej rodziny, B-1400, przyciąga uwagę swoim charakterystycznym sposobem połączenia przednich i tylnych nóg na szczycie oparcia.

Fotel B-1401 jest lekkim meblem, wykonanym z giętego drewna bukowego, w którym szerokie i wygodne siedzisko stanowi przeciwwagę dla lekkiej i minimalistycznej konstrukcji, wykonanej z zaledwie 2 bukowych prętów. Podobnie jak w rodzinie 1400, także w tym fotelu możliwe jest wyłożenie siedziska matą lub tkaniną obiciową.

B-1400

Fotel ARIA LOUNGE,  Fotel ARIA ULTRA LOUNGE, ARIA OTTOMAN

Rodzina ARIA została zaprojektowana jako flagowa kolekcja promująca wariant wykończenia “W” (gdzie zewnętrzna strona oparcia odsłania piękny rysunek naturalnego drewna, podczas gdy wnętrze mebla jest tapicerowane). Podstawowy fotel charakteryzował się interesującą geometrią I perfekcyjnymi proporcjami, podkreślanymi przez niecodzienne wzory tkanin. Strona zewnętrzna, dzięki spójnej wizualnie, dużej powierzchni sklejki, działała jak rama obrazu, przedstawiającego dzieło geniuszu Natury. Sukces fotela ARIA utorował drogę na rynek kolejnym modelom z tej inspirującej kolekcji.

ARIA LOUNGE i ARIA ULTRA LOUNGE są dwoma nowymi wariantami tego doskonałego mebla. Jak sugerują nazwy, zostały zaprojektowne na potrzeby stylowych, luksusowych lóż I stref relaksu. Pierwotny koncept został zachowany, zmianie uległy jedynie poszczególne wymiary i kąty, np. obniżona wysokość siedziska w  ARIA LOUNGE czy wydłużenie oraz zmiana kąta nachylenia oparcia w ARIA ULTRA LOUNGE. Wszystkie modyfikacje zostały poczynione z myślą o podniesieniu komfortu odpoczynku poprzez ułatwienie przyjęcia półleżącej, relaksującej pozycji ciała.

Myśląc o fotelu ARIA jako meblu z potencjałem na zostanie ikoną, Paged stworzył dla niego akcesorium charakterystyczne dla innych ponadczasowych kolekcji  – ARIA OTTOMAN. Pozwala ona fotelom z tej rodziny zaistnieć w szerszym kontekście użytkowym, także we wnętrzach domowych. Poza względami praktycznymi, jest to także wyraz nostalgii za czasami, kiedy życie było odrobinę bardziej spokojne, a odpoczynek po pracy, ze stopami opartymi o ottomanę i gazetą w ręce był codziennym, niemalże świętym, rytuałem.

la benda B-2960 oraz B-2961

Nowoczesny fotel wytworzony przy użyciu unikalnej, pochodzącej z XIX wieku technologii gięcia drewna bukowego pod wpływem ciśnienia i pary. LA BENDA urzeka delikatnością konstrukcji i syci oko harmonijną, niesamowicie łagodną formą. Wydaje się lekka, niemal unosi się w powietrzu. Charakterystycznym elementem wzorniczym jest finezyjnie wygięty w kilku miejscach pręt bukowy, który stanowi konstrukcję obu przednich nóg fotela oraz jednocześnie wzmacnia tylną część oparcia. Jego wizualnym przeciwieństwem są tylne nogi, proste i mocno osadzone w podłożu. Według autora, kształt LA BENDA był inspirowany sylwetkam partnerów w tańcu, można zatem założyć, że kontrast pomiędzy tymi elementami oddaje delikatny ruch, jakim kobieta otacza ufnie barki mężczyzny w tangu.

Fotel FRAK

Założeniem projektowym było stworzenie eleganckiego, skrojonego na miarę mebla do efektownych sal konferencyjnych. Tak powstał FRAK – fotel pełen eklektycznych form, łączący w sobie najlepsze cechy stylu wiedeńskiego i modernizmu lat 70.

Przestrzenne siedzisko gwarantuje wygodę i pozwala odpocząć użytkownikowi po ciężkim dniu – dzięki wygięciu dolnej części oparcia w przeciwnym kierunku powstało dodatkowe miejsce, w którym można przechowywać, na przykład, małą torebkę.

 

FRAK jest dostępny w dwóch wariantach wykonania podstawy: metalowej dla sal konferencyjnych i wnętrz biurowych oraz drewnianej dla restauracji i hoteli. Każda z tych opcji może być wykonana zarówno jako fotel w pełni tapicerowany jak i w wykończeniu „W”, gdzie po zewnętrznej stronie oparcia widoczna jest powierzchnia arkusza sklejki, natomiast tapicerowane są powierzchnie wewnętrzne. Eklektyczna natura FRAK, dodatkowo wzmocniona szeroką paletą wzorów, kolorów i tekstur tkanin, czyni z niego mebel kompatybilny z większością wnętrz, niezależnie od ich przeznaczenia lub stylu.

 

Fotel HOLO

HOLO łączy niekonwencjonalne wzornictwo z nowym sposobem siedzenia: niższa część oparcia i podłokietników została wycięta, pozwalając użytkownikowi na swobodne poruszanie się wewnątrz mebla i wygodne ułożenie ciała. Ma to także duże znaczenie dla estetyki – ten zabieg zapewnił fotelowi HOLO wizualną lekkość i delikatnie buntowniczy charakter. Fotel wciąż pozostaje eleganckim meblem, rozwijając jednak ten koncept o nowe wartości, właściwe dla rytmu codzienności i wielkomiejskiego stylu życia.  HOLO  jest oferowany w dwóch wariantach wykonania podstawy: metalowej, przeznaczonej do powierzchni korporacyjnych, a także drewnianej, perfekcyjnie pasującej do wnętrz kawiarni, hoteli i  restauracji.

 

O PAGED MEBLE sp. z o. o.

Firma Paged Meble, której początki sięgają 1881 roku, jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów mebli w Europie. Od prawie 140 lat jego zdolność produkcyjna stale rośnie. W tym czasie PM utrzymał swoje rzemieślnicze podejście do jakości, zachowując najwyższą precyzję; wiele detali jest wciąż wytwarzanych ręcznie, inne techniki konstrukcyjne wykorzystują najnowszą technologię. Do dziś Paged pozostaje wierny swoim korzeniom, tj. Produkcji mebli giętych, szanując i wzmacniając nieodłączne właściwości, wszechstronność i zalety najwyższej jakości naturalnych materiałów, takich jak buk parzony i sklejka formowana.

 

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków