Płytki Florim Cedit kolekcja Araldica

Nowe kolekcja płytek ściennych zaprojektowanych przez Federico Pepe

Powstała kolekcja płytek Cedit Araldica jest wynikiem artystycznego jak również magicznego rzemiosła. Twórcą tych niezwykłych, odważnych i pięknych dzieł jest artysta i grafik Federico Pepe.

W kolekcji Araldica, Pepe zaprojektował duże płyty ceramiczne o hipnotyzujących wzorach. Rozmiary płytek, jakie możemy znaleźć w tej kolekcji to:  46 x 800 mm do 1200 x 2400 mm. Artysta użył techniki marmurkowania, w wyniku czego powstało pięć kombinacji kolorystycznych, fascynująca konfiguracja barwnej mieszanki kolorów. 

Płytki Florim Cedit kolekcja Araldica

Płytki Florim Cedit kolekcja Araldica

Cała kolekcja obejmuje 13 kolorów i 5 rozmiarów. Znajdują się płytki matowe jak i o błyszczącym wykończeniu. Wzory na płytkach mają trochę wyraz psychodeliczny, hipnotyczny jak i również klasyczny, i bardzo, bardzo przyjemny dla oka.  Przepikęna kolekcja płytek ceramicznych tworząca wspaniałe obrazy na ścianach, znakomita i bardzo oryginalna ozdoba wnętrza. 

Płytki Florim Cedit kolekcja Araldica

Płytki Florim Cedit kolekcja Araldica

Wybierz artystyczne płytki Cedit Araldica

Ebru, czyli po polsku marmurkowanie, to sztuka malowania na wodzie. Sztuka wywodzi się prawdopodobnie z Turcji i tam do dziś jest praktykowana. Stosowana była do ozdabiania papieru (stąd czasem można znaleźć ją pod nazwą papier turecki). Jako że każdy wzór jest inny i nie da się go powielić, technika znalazła swoje zastosowanie do barwienia papieru pod dokumenty urzędowe. Technika ta ze względu na specyficzny charakter wymagała niezwykłej cierpliwości, wprawnej ręki, umiejętności dobrze rozwiniętej koncentracji i to sprawiło że podniosła swą rangę do sztuki mistycznej. 

Chcecie urządzić swoje mieszkanie? Potrzebujecie wsparcia przy wyborze produktów? Przyjdź do naszych salonów: Warszawa, Kraków i Łódź >> 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków