Po drugiej stronie lustra | Proj.: MAKA Studio

Po drugiej stronie lustra | Proj.: MAKA Studio

Projekty gdańskiej pracowni MAKA STUDIO zachwycają szczerą i autentyczną architekturą, a także wyjątkowo przyjaznymi i komfortowymi wnętrzami. Te kluczowe wartości dla architektów Aleksandra Kurc i Wiktora Kurc, znalazły się również w projekcie 12o-metrowego apartamentu w Gdańsku. Inwestorzy mieli już okazje pracować z MAKA STUDIO, dlatego z pełnym zaufaniem powierzyli pracowni realizacje wnętrza swojego nowego mieszkania. 

MAKA Studio
MAKA STUDIO Aleksandra Kurc i Wiktor Kurc

Przytulny dom w nowoczesnym stylu | proj. MAKA.STUDIO

Kompozycja, harmonia i przestrzeń

Projekt wnętrza gdańskiego apartamentu obejmował przeprowadzenie przebudowy ścian wewnętrznych, wydzielenie dodatkowej przestrzeni na garderobę, spiżarnię oraz stworzenie kompleksu master bedroom. Cały apartament utrzymany jest w nowoczesnym stylu, wykończony naturalnymi materiałami i wypełniony polskim designem. Hol wejściowy prowadzi przez kuchnię do salonu, który graniczy z przeszklonym gabinetem. W głębi salonu znajduje się przejście do sypialni. Boczny korytarz prowadzi do mniejszej łazienki, pokoju dziecięcego oraz sypialni z przylegającą łazienką i garderobą. Wnętrze to zostało otoczone naturalnymi materiałami, używaną kolorystyką i zielenią, co nadaje mu niezwykle nowoczesny wygląd. Wspólnie z inwestorami podjęto decyzję, aby podkreślić jakość projektu, korzystając z polskich mebli i rodzimego designu.

MAKA STUDIO Aleksandra Kurc i Wiktor Kurc

Unikalne rozwiązania w wyjątkowym salonie

Salon ma dość nietypowy kształt, ponieważ główna ściana jest pod sporym skosem, co stanowiło wyzwanie dla architektów. Niezwykle udanie poradzili sobie z tym zagadnieniem, umieszczając ogromne, prawie 2,5-metrowe, postarzane lustro, które przyciąga uwagę na tle strukturalnej glinki marmurowej. To niepowtarzalne tło dla sofy Raksa Nobonobo, polskiej marki, w której meblach zakochali się projektanci. Ciekawym elementem jest także biokominek umieszczony na ścianie dzielącej salon od przeszklonego gabinetu. Bardzo dyskretny, zauważalny dopiero po odpaleniu, pięknie wpisuje się w całość. Wnętrze salonu zdobią naturalne drewno, mikrocement oraz wspomniana wcześniej mączka marmurkowa, której oryginalna faktura tworzy piękne światłocienie, zwłaszcza na ukośnej ścianie.

MAKA Studio
MAKA STUDIO Aleksandra Kurc i Wiktor Kurc

Funkcjonalność i design

Kuchnia i sypialnia również prezentują się wyjątkowo. Niewielka, ale w pełni funkcjonalna przestrzeń kuchni kryje w sobie drzwi do mini spiżarni, szafkę na wino oraz miejsce do przechowywania niezbędnych kuchennych produktów i naczyń. Podwyższony blat barowy od strony salonu oferuje dodatkowe miejsce do siedzenia. Sypialnia jest połączona z salonem łazienkowym. Łóżko ze skórzanym wezgłowiem zostało wykonane na specjalne zamówienie według autorskiego projektu MAKA STUDIO.

Dużym plusem pracy z polskimi markami była możliwość customizacji. Często zmienialiśmy materiał obiciowy, aby ta sama tkanina występowała w różnych meblach. Stolik w salonie został podwyższony na zamówienie, aby można było wsunąć pod niego duży okrągły puf. Brązowa pepita pojawia się na krzesłach oraz łóżku sypialnianym. Zachwyca także niezwykle komfortowa sofa Nobonobo. Dzięki temu udało się nam stworzyć harmonijną, spójną całość

– architekci MAKA STUDIO

MAKA Studio
MAKA STUDIO Aleksandra Kurc i Wiktor Kurc

Projekt: MAKA STUDIO Aleksandra Kurc i Wiktor Kurc

Zdjęcia: Jakub Nanowski | Perspektywa

Źródło: materiały prasowe Nobonobo

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.
Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków