Polscy architekci zaprojektowali dom, który złożysz w 3 dni i jest tańszy niż kawalerka | IH - Internity Home
Dom Solace

Polscy architekci zaprojektowali dom, który złożysz w 3 dni i jest tańszy niż kawalerka

Polscy architekci zaprojektowali dom, który złożysz jak meble z IKEA

Wyobrażacie sobie taką sytuację, zamówiony dom, trafia pod wskazany adres, na Twoją piękną działkę, w kontenerze, niczym pudełko z butami, tylko troszkę większe. W środku znajdują się części, które złożysz w 3 dni? 

Dom z założenia ma być tańszy niż mieszkanie, kawalerka. Startup Solace powstał, aby dać szansę osobom, które chcą się stać posiadaczami niedrogiego domu, który można złożyć niczym meble z IKEA. 

Budynek będzie miał powierzchnię 44 m2, jednak za sprawą antresoli uda się uzyskać dodatkową przestrzeń mieszkalną (14 m2 ekstra). Dom ma docierać do klientów w kontenerze, w którym znajdą się wszystkie części niezbędne do jego złożenia, a sam proces konstrukcji ma trwać zaledwie 72 godziny. Budynek polskiej firmy może mieć różne zastosowania – od domu na działkę letniskową aż po niewielkie lokum mieszkaniowe dla małej rodziny.

Dom Solace / http://solace.house/
Dom Solace / http://solace.house/

Dom będzie miał konstrukcję drewnianą

Zdrowy materiał budowlany drewno, przyjazny dla środowiska, zdrowy dla człowieka, tworzy korzystny klimat we wnętrzu. Projektanci zadbali także o jego energooszczędny charakter, który zapewnią mu dwa tuziny paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu. Pozwalają one na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Kuchnia w domu Solace
Kuchnia w domu Solace

Budynek ma być niezwykle energooszczędny i pobierać jedynie 1/10 ilości prądu w stosunku do zapotrzebowania tradycyjnych europejskich domów.

Salon z jadalnią i antresolą
Salon z jadalnią i antresolą

Innym innowacyjnym, ekologicznym rozwiązaniem w projekcie Solace ma być izolowanie ścian gazem, np. poprzez umieszczenie w ścianach plastikowych butelek lub instalowanie w nich mikrokapsułek wypełnionych powietrzem.

Antresola dom / http://solace.house/projects/
Antresola dom / http://solace.house/projects/
Dom Solace   / http://solace.house/projects/
Dom Solace / http://solace.house/projects/
Dom Solace   / http://solace.house/projects/
Dom Solace / http://solace.house/projects/

Brzmi całkiem nieźle i jak spełnienie marzeń? 

SOLACE to firma, która ma na celu zmianę rynku mieszkaniowego poprzez zastosowanie najnowszych technologi do zracjonalizowania zamieszkania. Dom Solace całoroczny i wytrzymały dom, który będzie generował więcej energii niż zużywa, jest również zrównoważony ze środowiskiem.

Architekt Piotr Pokorski i odpowiedzialny za stronę biznesową działalności Bartłomiej Głowacki:

Dajemy ludziom dom, w którym jest wszystko, co niezbędne do dobrego życia. Minimum, czyli: hol, pokój dzienny, sypialnia, kuchnia i łazienka oraz konieczna do funkcjonowania energia – prąd do ogrzania, podgrzania wody, zasilania szeregu urządzeń. Nie ścigamy się z deweloperami. Domy Solace mają stanąć w przestrzeniach niekomercyjnych. Umożliwić osobom o minimalnych dochodach tanie mieszkanie. Nasi klienci dostają obecnie najlepszą cenę na rynku, a będzie jeszcze lepsza, gdy zadziała efekt skali. Im większe zamówienia, tym taniej. Dodatkowo koszt zmniejszy się o dopłatę na panele fotowoltaiczne oraz do kredytu na dom energooszczędny. Ostatnie wyliczenia wskazują, że w przypadku ich uzyskania, może spaść z obecnych 100 tys. zł nawet do 40 tys.”

 

Stwórz swoje wymarzone wnętrze - pomożemy się Tobie urządzić - sprawdź nas!

Wybierz sofę z funkcją spania

 

Internity Home to salon z wyposażeniem wnętrz od A do Z – urządzasz, remontujesz, jesteś architektem przyjdź koniecznie do nas – kliknij i zobacz adresy naszych showroomów w Warszawie, Krakowie i Łodzi!

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków