Pozytywna moc kolorów w mieszkaniu o powierzchni 29 m2 | Proj: Vzorovo | IH - Internity Home

Pozytywna moc kolorów w mieszkaniu o powierzchni 29 m2 | Proj: Vzorovo

Mieszkanie 29 metrowe w Gdańsku Rewita

Założeniem projektowym wnętrza o powierzchni 29 metrów, zaprojektowanym przez pracownię Vzorovo, było połączenie odważnych barw i naturalnych materiałów. W pozytywną moc kolorów, zostały wplecione elementy późnego modernizmu, takie jak obłe kształty i prosta forma.  We wnętrzu wyraźne widoczne jest nawiązanie do Stoczni Gdańskiej – ceglany kolor mebli oraz motyw żurawi stoczniowych. Wzór kamiennego terazzo na blacie kuchennym oraz kolorowego w łazience wpływają na intensyfikację pozytywnych akcentów wnętrza. Zabawa kolorem widoczna jest również na ścianach – kilka barw zestawionych ze sobą w postaci namalowanych prostokątów i kwadratów.

Styl w jakim został wykonany projekt to połączenie późnego modernizm, eklektyzmu i skandynawskiego designu. Kuchnia funkcjonalna z pełnowymiarowymi sprzętami AGD, licznymi szafkami z miejscem do przechowywania.

Kuchnia w mieszkaniu 29 metrowym | Projekt Vzorovo | Foto https://www.inkadr.pl/

Nadrzędnym materiałem wykorzystanym we wnętrzu jest sklejka.  Zabudowa kuchenna, okładzina za tv (wyk. Skamo), regał na książki Skleia, stół i stolik kawowy  oraz krzesło Finn Fameg posiadają wspólny motyw, dając nam element przewodni. 

Kuchnia w mieszkaniu 29 metrowym | Projekt Vzorovo | Foto https://www.inkadr.pl/

Sklejka to jeden z materiałów drewnopochodnych. Wykorzystywana jest między innymi w meblarstwie, budownictwie, a także do wykańczania wnętrz. Powstaje z kilku warstw cienkich płyt wykonanych z drewna. Zazwyczaj liczba warstw jest nieparzysta. Zewnętrzne warstwy to zwykle fornir lepszego gatunku. Można spotkać się również ze sklejkami wykonanymi w całości z tego samego gatunku drewna.

Proj: Vzorovo

Inwestorom zależało na uzyskaniu ergonomii i komfortu na niewielkiej przestrzeni. Mieszkanie przeznaczone będzie zarówno na wynajem krótkoterminowy, jak i dla studenta. W sypialni znalazła miejsce duża szafa w zabudowie, oraz strefa do nauki oraz regał na książki.

Udana współpraca z Inwestorami przyniosła zamierzony efekt – zadowolenie Klienta oraz oryginale i funkcjonalne wnętrze.

 

  • Fotograf: INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek
  • Projekt Vzorovo
  • Metraż: 29 m2

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Jasińska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków