Praca tutaj to marzenie! | Biuro coworkingowe projektu Na antresoli

Praca tutaj to marzenie! | Biuro coworkingowe projektu Na antresoli

Spędzamy w miejscu pracy, więcej czasu niż w domu, dlatego też otoczenie, w którym przebywamy przez sporą część dnia, powinno być przyjemne i motywować do działania. Przestrzeń pracy jest szczególnie ważna dla osób z branży kreatywnej. Właśnie z myślą o nich, architektki z biura Na antresoli, stworzyły biuro coworkingowe Hangar we Wrocławiu. Naszym zdaniem praca w takim biurze, to marzenie!

Niesamowite połączenia kolorystyczne tworzą charakter wnętrza – kuchnia z płytkami Equipe z kolekcji Artisan | Źródło: www.naantresoli.pl, fot.: Anna Orłowska

Freelancer i jego miejsce pracy, czyli urządzamy home office

 

Zainspiruj się wnętrzem!

HANGAR – biuro coworkingowe dla ludzi zafascynowanych swoją pracą 

Biuro Na antresoli tworzą dwie absolwentki wydziału architektury, Politechniki Wrocławskiej: Natalia Jankowiak i Kamila Piętka-Rakowiecka. Ich projekty są szyte na miarę i odpowiadają potrzebom przyszłych użytkowników. Dziewczyny podkreślają, że przestrzeń ma być przede wszystkim funkcjonalna, a dopiero później piękna. Jednak patrząc na biuro coworkingowe Hangar, od razu zauważymy, że funkcja idzie w parze z formą. Realizacja projektu trwała rok i zaowocowała stworzeniem przestrzeni, w której praca to czysta przyjemność.

„Stworzyliśmy przestrzeń dla kreatywnych i zafascynowanych swoją pracą ludzi takich jak my. Jest to miejsce gdzie chcemy, aby krzyżowały się różne branże związane z designem oraz architekturą.”

Krzesła Fameg w czarnej odsłonie | Źródło: www.naantresoli.pl, fot.: Anna Orłowska

Minimalizm po polsku – czyli jak rodzime biura architektoniczne przekonują do prostoty

Biuro coworkingowe to 135 m2 pięknej, jasnej przestrzeni z 8 biurkami do wynajęcia. Znajdują się tam dwie sale konferencyjne z możliwością połączenia ich w jedną większą, strefa pracy oraz kuchnia.  Układ wnętrza pozwala na swobodne zarządzanie przestrzenią i kreowanie  jej zgodnie z aktualnymi potrzebami. Część biurowa wydzielona jest drewnianymi regałami, a jednocześnie otwarta na korytarz. Kiedy potrzebna jest chwila odizolowania i skupienia, wystarczy zasunąć kurtynę. Rząd okien doskonale doświetla pomieszczenie, sprzyjając ergonomii pracy.

Praca w kolorze 

Biuro Hangar wyróżniają, przede wszystkim oryginalne zestawienia kolorystyczne, gdzie nasycone barwy harmonijnie współgrają z pastelami. Takie rozwiązania sprzyjają kreatywnej pracy, a jednocześnie odpowiadają charakterowi danej strefy. Intensywny duet został użyty w kuchni, gdzie spotkał się róż z zielenią. Błyszczące płytki Equipe,o widocznie zróżnicowanej tonacji, zostały zestawione z matowymi frontami szafek kuchennych, do których zamocowano brokatowe uchwyty. 

Brokatowe uchwyty do szafek świetnie wpisują się w charakter wnętrza | Źródło: www.naantresoli.pl, fot.: Anna Orłowska

Spokojniejsze zestawienie zostało zastosowane w korytarzu, gdzie wykorzystano pastele, wzmocnione czarnym akcentem. Uwagę przykuwa lamperia z czarną bordiurą, która może się kojarzyć ze szkolnymi pomieszczeniami, jednak w tym wydaniu sprawdza się idealnie. Najintensywniejszy kontrast barwny znajduje się w łazience o pomarańczowo-niebieskich ścianach. Wspólnym mianownikiem wnętrza są z pewnością rośliny, będące żywą dekoracją. Znajdziemy je w każdej strefie i na każdej wysokości. Architektki wprowadziły do aranżacji biura, również elementy humorystyczne: zabawną grafikę na różowym tle w kuchni oraz oryginalne oznaczenie toalet.

Czarne dodatki łagodzą odważne zestawienia kolorystyczne | Źródło: www.naantresoli.pl, fot.: Anna Orłowska

Forma podąża za funkcją

Architektki z biura Na Antresoli stworzyły przestrzeń, gdzie nie tylko dobrze się pracuje, ale przede wszystkim miło się przebywa. Oryginalne zestawienia kolorystyczne, uspokojone czarnymi dodatkami, odzwierciedlają kreatywny charakter miejsca, w którym mają spotykać się pasjonaci designu oraz architektury. Wnętrze zaplanowane jest tak, by łatwo było nim zarządzać i dopasowywać do potrzeb. Nie zapomniano również o ergonomii pracy: odpowiednim oświetleniu, układzie biurek czy rozmieszczeniu elementów wyposażenia. 

Rośliny to żywa dekoracja biura | Źródło: www.naantresoli.pl, fot.: Anna Orłowska

Mamy nadzieję, że oglądając zdjęcia realizacji, również zamarzyliście, by pracować w miejscu takim jak buro coworkingowe Hangar. Może nawet zainspirowani jego wnętrzem, przeniesiecie jakieś rozwiązania do własnych domów?

Jak ubrać wnętrza na nadchodzący sezon – kolory Pantone 2019

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków