Projekt strefy dziennej w domu jednorodzinnym | Proj.: Dorczak designer | IH - Internity Home

Projekt strefy dziennej w domu jednorodzinnym | Proj.: Dorczak designer

Projekt strefy dziennej w jesiennej odsłonie

Wnętrze zostało zaprojektowane dla rodziny, która ceni harmonię i spokój we wnętrzu. Ich rodzinne życie skupia się na strefie dziennej do której zaprosili, pracownię  Dorczak designer. Bardzo istotne było wykorzystanie maksymalnie przestrzeni, ale również nadanie jej delikatności i świeżości. Główną inspiracją był widok za oknem – rozpościerającego się Beskidu Wyspowego, który z każdą porą roku się zmienia, zmienia się aura zewnętrza, co wpływa na odbiór wnętrza projektowanej strefy.

Projekt strefy dziennej w domu jednorodzinnym | Proj.: Dorczak designer

Kiedy wchodzimy do wnętrza domu nie da się przejść obojętnie, widząc wiszącą nad dębowym stołem lampę, która została zaprojektowana przez kopenhaski duet, Iskos-Berlin. Według nich, design sam w sobie jest sztuką opowiadania, co wyraźnie w niej
widać. Delikatna, ale z zabawnym akcentem, lampa wygląda jak plisowana spódnica tancerki, została ona wiodącym punktem w dalszym projektowaniu przestrzeni. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, iż wiodącym motywem jest lampa, wiążące było znalezienie stołu. Nie tylko na wzgląd estetyki, pełniłby również maksymalnie swoją funkcjonalność. Stół rozkładany to zjawiskowy stół do jadalni, o wyrazistej, geometrycznej formie. Niezwykle praktyczny, po rozłożeniu z okrągłej formy przybiera formę owalną.

Jadalnia Fotograf: Kaja Osikowska- Tasz – PIETRUSZKA fotografia Nazwa pracowni: DORCZAK designer

 


Bawiąc się formą i kształtami projektantka zaproponowała witrynę. Ten elegancki mebel wprowadza do wnętrza wyjątkowy klimat, daje dużą część powierzchni do ekspozycji, ale także do usystematyzowanego przechowywania wielu różnych rzeczy dzięki szufladom. Zafascynowało mnie w witrynie wykończenie szkła w ornamentowe ryflowanie, które daje złudzenie niedomówienia, tego co znajduję się za nim. Ciekawym rozwiązaniem, które zasługuje na uwagę jest detal wykończenia wyspy. Sama wyspa zyskała lekkości i była klamrą kompozycyjną do jadalni. Ryfle zostały wykonane z mdf, który został pokryty lakierem odpowiadającym frontom górnym zabudowy kuchennej. Zaoblenia przeplatają się w tym projekcie z geometrycznymi formami tworząc spójność i elegancję.
W projekcie postawiono również na zróżnicowanie oświetlenia, od wrażeniowych opraw nad blatem roboczym, po estetyczną i funkcjonalną szynę w salonie.

 

Kuchnia | Fotograf: Kaja Osikowska- Tasz – PIETRUSZKA fotografia Nazwa pracowni: DORCZAK designer

 

 

Fotograf: Kaja Osikowska- Tasz – PIETRUSZKA fotografia

Nazwa pracowni: DORCZAK designer

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Dymarska-Zimoląg

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Barbara Żukowska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Karolina Mioduszewska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz 
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×