Projektowanie wnętrz to poszukiwanie emocji - Magdalena Maria Fugiel Architekt | IH - Internity Home

Projektowanie wnętrz to poszukiwanie emocji – Magdalena Maria Fugiel Architekt

Architekt Magdalena Fugiel  – Wnętrze trzeba poczuć, aby było nieszablonowe, zdradzające charakter i osobowość Właściciela, zapewniające estetyczne a nawet duchowe doznania. To nie styl decyduje o tym, czy przestrzeń zachwyca, tylko klimat i nastrój. Dźwięk jest równie ważny jak cisza, kolor ważny jak światło a zapach to niedoceniony element wystroju. Połączenie ogromnej wrażliwości i wyobraźni z technicznymi rozwiązaniami czynią każdą przestrzeń wyjątkową. Jeśli chcesz zobaczyć jak różne elementy się uzupełniają i wzmacniają, jeśli nie boisz się eksperymentować, jeśli masz apetyt na piękno to zapraszam do wspólnej artystycznej podróży. Praca powinna być niespieszna by stworzyć kategorię luksusu, prestiżu i wygody. Czas tworzy wartość. a każdy jest inny i unikatowy dlatego styl zawsze dostosowany jest do człowieka i jego potrzeb.

 

Magdalena Fugiel skończyła architekturę na Politechnice Warszawskiej. Jej projekty przedstawiają niezwykłą wrażliwość, dbałość o każdy detal, emocje i uważność. Wiele elementów projektu jest stworzona specjalnie na potrzeby realizacji, dlatego jej wnętrza są niepowtarzalne i skrojone na indywidualne zamówienie Inwestorów. Jak sama mówi – najlepsze pomysły na projekty przychodzą niespodziewanie. Zapraszamy Was do przeczytania wywiadu, w którym przybliża swoje spojrzenie na pracę architekta.

 

CZYM JEST DLA PANI PROJEKTOWANIE WNĘTRZ? I JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Powiem  chyba banalnie – to spełnienie marzeń, ale… które przyszło niespodziewanie i po wielu latach. Studia to jeden z najpiękniejszych okresów w moim życiu. Choć niełatwy i przepełniony ogromem pracy i nauki. Po studiach pracowałam w reklamie – wymagała tego moja sytuacja życiowa – odłożyłam na bok marzenia i dałam się pochłonąć pracy trochę innej, ale też kreatywnej i rozwijającej także umiejętności obsługi Klienta.

Po ok.12 latach zostawiłam to i postanowiłam zacząć pracę w moim wymarzonym i wyuczonym zawodzie. Jak się zaczęło banalnie prosto…  Klienci z reklamy przyszli do mnie po projekty architektoniczne. Jestem im bardzo wdzięczna! Wiedzieli, że nie mam doświadczenia tylko marzenia. Zaufali mi. Projektowałam przez lata dla wspaniałych ludzi. Później miałam przerwę. Teraz powracam.

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE W PANI PROJEKTACH. JAKI ELEMENT JEST KLUCZOWY?

 

Kluczowym i niezbędnym elementem w tej pracy jest ZAUFANIE. To jest coś na płaszczyźnie metafizycznej trochę. Trzeba Klienta wyczuwać. Co to oznacza w pracy? To odgadywanie Jego potrzeb, odkrywanie marzeń, wskazywanie lepszych rozwiązań, rozwiązywanie problemów nie tylko funkcjonalnych. Projekt domu, czy to architektoniczny, czy wnętrz to droga, która ma swój czas. To też musi, powinna być przyjemna. To powinno być nawet ekscytujące. Cierpliwość i brak pośpiechu zawsze się opłaca.

Kluczowym elementem jest również zaangażowanie, które powinno być po obu stronach. Obie strony są potrzebne i się w jakiś sposób obdarowują się – wtedy efekty są wspaniałe. Musi to być niewymuszone i bardzo naturalne.

Emocje są we wszystkim co robimy i w czym działamy. Projektowanie  to właśnie poszukiwanie emocji, a nie wyposażanie domów czy apartamentów.

 

CZY WAŻNE JEST DLA PANI W PROJEKTOWANIU MIEJSCE?

 

Tak jak trzeba poznać Inwestora tak również trzeba poznać oraz poczuć miejsce.  Jeśli nie jest możliwa wizja to dobra sesja fotograficzna i relacja z Właścicielem czasem wystarczy.

CO JEST NAJTRUDNIEJSZE W PROJEKTOWANIU

 

Ważnym elementem jest dopasowanie. Inwestor najczęściej oczekuje zaangażowania, ale sam powinien również brać czynny udział w tworzeniu i być konsekwentny. Jeśli nie ma na to czasu to powinien mieć do mnie zaufanie. To jest bardzo wyczuwalne i proste, od razu można odgadnąć, czy mamy ze sobą tzw. flow. Klient powinien mieć pewność że jest w „dobrych rękach”-  a ja to czuje i wpływa to na pracę.

Dobre projektowanie to dbanie o szczegóły i jakość wykonania, utrzymywanie bliskiego kontaktu z Klientem, niepopadanie w rutynę, ale też nie zatracanie radości , która napędza tworzenie. Jeśli biorę się za projektowanie to „chodzę” z projektem nieustannie w głowie. Najlepsze rozwiązania i pomysły przychodzą niespodziewanie. Tak jak i w życiu.

PRACA ARCHITEKTA WYMAGA EMOCJI?

 

Tak, ta praca jest emocjonalna i angażująca. Tworzenie to patrzenie na życie z zachwytem. Jeśli jest porozumienie to przyjemność jest po obu stronach. Zawsze miałam dużo szczęścia, moi Klienci tacy są – zaangażowani, cierpliwi i słuchający. Proces trwał, ale efekty w pełni usatysfakcjonowały wszystkich.

Muszę przyznać, że do tej pory miałam budżet na najbardziej wyszukane pomysły, więc to był Klient Premium. Pracuję z bardzo dobrymi wykonawcami, artystami, z mistrzami w swoim fachu. Tworzę z myślą o osobach, które cenią niestandardowe wnętrza, choć spokojne i ciepłe i zachwycają się przedmiotami o unikalnej jakości. Dobra jakość to wartość bezcenna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Moją drugą pasją jest zdrowie – przywracanie jakości zdrowia i utrzymywanie go. Bez zdrowia nic człowieka nie może cieszyć. Jest ono niezbędne każdemu. Od niego zależy każda jakość życia. Jeśli mamy zdrowie, piękno będzie zawsze zachwycać.

W sprawie projektu zapraszamy do kontaktu:

Magdalena Maria Fugiel Architekt prowadzi autorską pracownię Art Home Luxury Design

IG:  art_home_luxury_design

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków