Przebudowa dwupoziomowego mieszkania na Żoliborzu | Design: Architekura MIJO | IH - Internity Home

Przebudowa dwupoziomowego mieszkania na Żoliborzu | Design: Architekura MIJO

Nowoczesne mieszkanie dwupoziomowe, zlokalizowane na Sadach Żoliborskich o powierzchni 200 metrów kwadratowych to najnowszy projekt przygotowany przez architektów z pracowni Architektura Mijo. Na pierwszym poziomie znajduje się przestronny salon z trasem, nowoczesna kuchnia z jadalnią oraz elegancka łazienka. Na drugim poziomie mieszkania znajduje się wygodna sypialnia z przestronną garderobą i luksusową łazienką, przytulny gabinet, przestronna łazienka oraz uroczy pokój dla dziecka.

Przemiana mieszkania

Centralnie umieszczony, wielofunkcyjny trzon pełni rolę łącznika między różnymi funkcjami mieszkania. Zewnętrzna struktura trzonu została podzielona na strefy, które odpowiadają różnym częściom mieszkania. Od strony holu wejściowego, trzon zawiera eleganckie siedzisko, natomiast od strony jadalni znajdują się praktyczne półki. Kuchnia jest wyposażona w lodówki, lodówki na wino, wbudowany ekspres do kawy oraz funkcjonalne szafki do przechowywania. Wewnątrz trzonu znalazły miejsce także szafy gospodarcze i funkcjonalna garderoba.

 

Kuchnia | Architekura MIJO

 

Strefa dzienna z kominkiem

Pomimo położenia mieszkania na drugim piętrze, salon ozdobiony jest kominkiem, którego ścianę obłożono pięknym kamieniem. Po przeciwnej stronie znajduje się ściana szczytowa budynku, która biegnie pod skosem. Skos tej ściany został wykorzystany do zamontowania eleganckiej fornirowanej półki na książki, tworząc przy tym interesujący element wykończeniowy w formie „skrzeli”. Wnętrza zostały wykończone przy użyciu naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień, szkło i forniry.

PRZEBUDOWA DWUPOZIOMOWEGO MIESZKANIA NA ŻOLIBORZU | DESIGN: ARCHITEKURA MIJO
PRZEBUDOWA DWUPOZIOMOWEGO MIESZKANIA NA ŻOLIBORZU | DESIGN: ARCHITEKURA MIJO
Salon | DESIGN: ARCHITEKURA MIJO
Łazienka z tapetą | DESIGN: ARCHITEKURA MIJO

Architekci działają w kamienicy w jednej z najbardziej urokliwych lokalizacji w Warszawie – pomiędzy rynkiem Nowego Miasta a warszawskim Barbakanem. MIJO to zespół architektów-pasjonatów, który dąży do realizacji budynków, wnętrz i mebli utrzymujących ścisły związek z kontekstem i wymaganiami klienta.

Nasza praca opiera się na dokładnej analizie, dbałości o szczegóły i szacunku dla otoczenia. Natura jest naszym przyjacielem i inspiracją. Projektujemy i działamy w szerokim zakresie: od ciekawych budynków kubaturowych po projekty wnętrza „pod klucz”. Jesteśmy zaangażowani w wiele interesujących tematów, między innymi: nadbudowy budynków, projekty biurowe, apartamenty prywatne, centra turystyczne, wnętrza hotelowe, pawilony. Nieodłączną częścią pracowni na Starej są również nasze psy: Heca, Frajda i Melon.

Pracownia wykonująca zarówno aranżacje wnętrz jak i obiekty kubaturowe z siedzibą w Warszawie.

Foto: kroniki.studio Hanna Połczyńska. kontakt@kroniki.studio

Design: Architekura MIJO

Mieszkanie zostało częściowo wyposażone w salonie Internity Home przy ul. Duchnickiej 3 w Warszawie

 

Zapytaj // naszego eksperta

Sebastian Krzyżanowski

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków