Przestrzeń otwarta do mieszkania | Design: VISO Aleksandra Wiśniowska-Lesiak | IH - Internity Home

Przestrzeń otwarta do mieszkania | Design: VISO Aleksandra Wiśniowska-Lesiak

Połączenie przestrzeni 

Projekt mieszkania zlokalizowanego w Poznaniu opierał się przede wszystkim na połączeniu funkcjonalnym salonu, kuchni i holu, które pierwotnie były osobnymi pomieszczeniami. Inwestorom zależało na otwartej przestrzeni, która dzięki nowej aranżacji, zyskała dużo naturalnego światła. Za przemianę wnętrza odpowiada pracowania  Viso Aleksandra Wiśniowska-Lesiak.

Doskonałe wzornictwo

Wielofunkcyjna przestrzeń opiera się głównie na szarościach oraz drewnie. Główną rolę odgrywa tu piękna drewniana podłoga ułożona w jodełkę. Wchodząc do mieszkania już od progu dostrzegamy doskonałe wzornictwo i dobrej jakości materiały wykończeniowe. Ciekawym akcentem jest tu zastosowanie zielonego koloru nawiązującego barwą do płytek w kuchni w całym mieszkaniu. 

VISO Aleksandra Wiśniowska-Lesiak

Funkcjonalna kuchnia

Kuchnia oddzielona od salonu dużą wyspą, nad którą zawisły dekoracyjne lampy. Szarości zostały przełamane zimnym odcieniem zieleni w postaci płytek nad blatem kuchennym. W tym samym kolorze znajduje się w salonie komfortowy, rodzinny narożnik. 

VISO Aleksandra Wiśniowska-Lesiak

Wiele elementów w wystroju mieszkania nawiązuje do stylu loftowego. Frezowane meble, drzwi wykonane na zamówienie, betonowe tynki dekoracyjne, czarne uchwyty oraz dodatki. Surowość wnętrza przełamuje tapeta w piwonie w strefie jadalnianej. To niezwykle dekoracyjny elementem, który stanowi ciekawy kontrast.

VISO Aleksandra Wiśniowska-Lesiak

Oprócz otwartej strefy dziennej w zakres projektu wchodziła łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze ukryte za drzwiami przesuwnymi typu „barn door”. W łazience, podobnie jak w pozostałej części mieszkania, zastosowano bazowe płytki w odcieniach szarości oraz dekoracyjne, przecierane płytki zielone w różnych kształtach – kwadraty oraz heksagony z tej samej kolekcji. W strefie prysznicowej zainstalowano odpływ liniowy. 

VISO Aleksandra Wiśniowska-Lesiak

Realizacje sfotografowała Jaga Kraupe

Design: VISO Aleksandra Wiśniowska-Lesiak

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków