Przyjmij prostszy styl życia - Life-hacking | IH - Internity Home
Drewnianay dom z bali projekt Elementy

Przyjmij prostszy styl życia – Life-hacking

KROKI DO PROSTSZEGO I BARDZIEJ ROZWAŻNEGO ŻYCIA

LIFE-HACKING – DO CZEGO NAM SŁUŻY?

Nasz spsosób życia ciągle się zmienia. Widać to wyraźnie w ostatnich latach. Bliskie nam jest stwierdzenie dotyczące optymalizacji życia codziennego. Ciągle poszukujemy life-hackingów i dotyczy to wielu stref naszego życia:

– życia bez obowiązku przesadnego utrzymywania porządku

– próbowania nowych aplikacji i rozwiązań ułatwiających życie

– delegowania nielubianych obowiązków innym.

A jak jest z poczuciem szczęścia? Lifehackerzy są podobno najbardziej szczęśliwą grupą społeczną, co jest w pełni zrozumiałe. Świadome i przede wszystkim skuteczne usprawnianie swojego życia jest bardzo stymulujące i daje ogromną satysfakcję. 82% osób w tej grupie wskazuje, że czuje się szczęśliwymi.

Life-hacking, to nic innego jak zestaw wszelkich sposobów używanych do ułatwiana sobie życia. Idea ta wpasowuje się w tryb naszego życia, bowiem spryt – bycie smart – to jedna z najbardziej pożądanych przez nas cech charakteru.

Proj: Digital Effect Design Studio

KTO WYMYŚLIŁ LIFEHACKING?

Brytyjski dziennikarz O`Brien jest autorem tej zbitki językowej. Podczas zbierania materiałów do artykułu o środowisku IT odkrył, że programiści i geeki, tworzą własny skrypt i sztuczki ułatwiające życie i automatyzują swoje środowisko pracy w IT. 

 

Wszyscy wielbiciele life hackingu, wychodzą z założenia, iż życie jest za krótkie, żeby go nie shakować. Najczęściej są to wielbiciele licznych trików i patentów, które na co dzień oszczędzają nasz czas. 

PRACOWAĆ WYDAJNIEJ, ALE OSZCZĘDZAĆ CZAS

Wszystkim nam zależy, aby pracować wydajnie, ale oszczędzać czas, to co jest trudne trzeba upraszczać do maksimum. Czas chcemy poświęcać na celebrowaniu jego, na czerapniu z życia przyjemności. Z pomocą przychodzą nam nowe technologie.

70m2 w industrialnym klimacie | Projekt Dorota Szelągowska
70m2 w industrialnym klimacie

PORADNIK JAK EKSPRESOWO STAĆ SIĘ GENIUSZEM

Możemy znaleźć również poradniki, które opisują w jaki spsoób stać się geniuszem w minutę lub poznać sposoby na zarządzanie czasem i 100 sposobów na ekspresowe poprawienie urody. Jednak proste sposoby na ułatwienie życia tylko z pozoru wydają się skarbnicą praktycznej wieży, bo pojawiają się głosy, ze dzięki trickom zyskujemy więcej czasu tylko po to, aby… nie mieć z nim co robić.

Life-hacking 

Jesteśmy panami swojego życia, czy utknęłyśmy w pułapce technologicznej? Nic bardziej mylnego ponieważ zapomnieliśmy, iż nic nie robienie to też przyjemność i też ma swoje zalety. Musimy się zatrzymać na jakiś czas i poświecić na chwilę relaksu, zastanowić się nad tym co się dzieję w życiu. Dlatego chcąc usprawniać swoje życie musimy znać miarę. Nasz “zoptymalizowany” pęd może prowadzić donikąd.

Drewnianay dom z bali projekt Elementy

ZOPTYMALIZOWANE ŻYCIE W DOMU – NOWOŚCI PRODUKTOWE

Zoptymalizowane produkty wprowadzają również firmy produkujące wyposażenie do łazienek. Wychodząc na przeciw life-hackingu, produkty są łatwiejsze np. w utrzymaniu czystości, czy dodają nam dodatkowych emocji. 

Proj: Digital Effect Design Studio

Coraz częściej szukamy rozwiązań, które pozwolą nam na maksymalizację czasu wolnego w domu.  Nawet na niewielkiej powierzchni mieszkalnej możemy mieć swoją saunę, więc oszczędzamy czas, nie musimy wychodzić z domu żeby się zrelaksować. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Effigibi producenta saun, istnieje możliwość instalacji w zaawansowanej technologicznie układem do wytwarzania pary z kontrolą dotykową. Effigibi Easystem –  to szklany panel z podświetlanymi ikonami generatora pary, przekształca  kabinę prysznicową w nowoczesną łaźnię, z której możesz korzystać kiedy chcesz.

Sauna parowa Effegibi Internit Home
Sauna parowa Effegibi dostępna w Internity Home i Prodesigne

Kolekcję MyEdition marki Axor oprócz pięknego nowoczesnego designu, wyróżnia możliwość indywidualizacji produktu. Dzięki dostępnym nakładkom możemy dopasować wygląd baterii do projektu łazienki. Dostępne wykończenie to: skóra, drewno, metal, marmur i szkło lustrzane.

Bateria umywalkowa z kolekcji MyEdition marki Axor
Bateria umywalkowa z kolekcji MyEdition marki Axor dostępna w Internity Home i Prodesigne

ZŁOTA KOLEKCJA 

Włoski design, elegancję i szlachetność produktu można odnaleźć w kolekcji Gold & Silver od Catalano. Seria inspirowana tradycjną wysokiej jakości biżuterią. Ceramika zawdzięcza swój blask oraz odcień, dzięki zastosowaniu czystego srebra i 18-karatowego złota. Powierzchnia wewnątrz ceramiki jest wybłyszczana. Ten zabieg stosuję się, aby właśnie ułatwić czyszczenie i łatwość w utrzymaniu czystości. Obecnie jest to metoda stosowana przez większość producentów ceramiki łazienkowej. 

GOLD & SILVER Catalano
GOLD & SILVER Catalano

Wybierz nowoczesne produkty do swojej łazienki >> Kliknij!

NOWATORSKIE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA

BLUNAMI to jedyna w swoim rodzaju oprawa oświetleniowa symulująca światło słoneczne. Jej największą zaletą jest to, że emituje światło możliwie najbardziej zbliżone do tego słonecznego. Wygląda w pomieszczniu jak niebo pełne słońca. Idealnie nadaję się do wnętrz pozbawionych okien, jak np. garderoba, łazienka, czy piwnica. Tworzy wspaniałe wrażenie okna połaciowego. 

W jaki sposób i na jakie potrzeby użytkowników odpowiadają oprawy BLUNAMI? Wojciech Mantur Project Managerem w Internity Home:  Jest to przede wszystkim potrzeba naturalnego światła we wnętrzu, które – jak się okazuje – nie tylko wpływa na dobre samopoczucie czy nastrój. Od czasu odkrycia zależności między oddziaływaniem światła dziennego na człowieka a rytmem dobowym, przed specjalistami z branży oświetleniowej pojawiło się nowe wyzwanie. Tym zadaniem jest dostarczenie do wnętrz światła maksymalnie zbliżonego do tego naturalnego – dziennego. Cel? Zminimalizowanie negatywnych skutków zaburzonego rytmu dobowego, który często objawia się nieregularnym snem, apatią czy nawet depresją. Rozregulowanie systemu dobowego jest spowodowane niczym innym, jak właśnie brakiem odpowiedniego dostępu do światła dziennego. Panele ,,BLUNAMI” odpowiadają na tę potrzebę w optymalnym stopniu.

Jeśli jesteście zainteresowani BLUNAMI piszcie wmantur@internity.pl 

Jeśli poszukujesz nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających życie koniecznie przyjdźcie do naszych salonów. W swojej ofercie mamy najlepsze rozwiązania ze światowego, nowoczesnego designu. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! 

 

https://internityhome.pl/salony/salon-z-wyposazeniem-wnetrz-internity-home-warszawa/
https://internityhome.pl/salony/salon-z-wyposazeniem-wnetrz-internity-home-warszawa/

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków