Przytulna i stylowa dżungla w centrum miasta | Projekt: a2forma | IH - Internity Home

Przytulna i stylowa dżungla w centrum miasta | Projekt: a2forma

Mieszanka stylów retro i skandynawskiego

47 metrowe mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodej pary. Inwestorzy są wielbicielami kwiatów, plakatów, muzyki i książek. Dlatego wnętrze stało się zieloną oazą na krakowskich Bronowicach. Aranżacja mieszkania to spójna mieszanka dwóch stylów: skandynawskiego i retro. Architektce Alinie Dyjak z pracowni projektowej a2forma udało się połączyć idealnie ze spektakularnym efektem.

a2forma - pracownia projektowa
a2forma – pracownia projektowa

Białe szafki kuchenne z płytkami w kolorze butelkowej zieleni Equipe Artisan Green, tworzą zjawiskową, świeżą i oryginalną kompozycję. Kuchnia jest otwarta na salon lecz zachowana jest odrobina tajemniczości poprzez zastosowanie otwartych półek nad wyspą, na których ustawione są zielone kwiaty. Kwiaty widać jednocześnie z kuchni i salonu.

a2forma - pracownia projektowa
a2forma – pracownia projektowa | zdjęcia Przemek Kuciński www.niewformie.pl

Miejsce szczególne w tym mieszkaniu mają rośliny doniczkowe. Dla nich też specjalnie został zaprojektowany kwietnik. Mieszkanie wita nas żywą zielenią.a2forma - pracownia projektowa

a2forma – pracownia projektowa | Przemek Kuciński www.niewformie.pl

Mieszkanie składa się z salonu, w którym wydzielona jest strefa dzienna i jadalniana, kuchni połączonej z salonem przez blat i ażurowe półki/kwietniki oraz sypialni, łazienki i obszernego holu. Całość otulona ciepłem naturalnego drewna. Na podłodze mamy przepiękny, klasyczny parkiet dębowy ułożony w jodełkę francuską.

Pasją właściciela mieszkania jest muzyka. Dlatego w salonie został zaprojektowany regał, lekki i ażurowy na sprzęt grający i płyty.

a2forma - pracownia projektowa
a2forma – pracownia projektowa

Sypialnia 

Spokojna stylowa sypialnia to prawdziwa przestrzeń do odpoczynku i relaksu, ale nie zabrakło również koncepcji na stworzenie i wykorzystanie miejsca pod oknem na dwa funkcjonalne stanowiska do pracy.

a2forma – pracownia projektowa

Nad łóżkiem zainstalowano kinkiet Halo od producenta Sternlight, który otrzymał nagrodę Must Have. Znak jakości ,,must have” przyznany lampie Halo to swojego rodzaju rekomendacja konsumencka – wyróżniony przedmiot warto mieć.

a2forma - pracownia projektowa
a2forma – pracownia projektowa | zdj: Przemek Kuciński www.niewformie.pl

Łazienka

Łazienka to przytulna pudrowo-różowa przestrzeń, zaprojektowana bardzo funkcjonalnie. Podświetlane i wysuwane lustro od producenta Miior pozwala komfortowo przeglądać się domownikom. Na ścianach znajdują się różowe płytki hiszpańskiego producenta Wow Design kolekcja Diamond Old Rose.  Dla kontrastu na podłodze położono szare płytki imitujące lastryko z kolekcji Marazzi.

a2forma – pracownia projektowa Przemek Kuciński www.niewformie.pl

Botaniczne mieszkanie jest spójne i bardzo przytulne w każdym elemencie. Posadzka i lekko nawiązujące do lat 60 zeszłego wieku meble, nadają całemu wnętrzu oryginalność. Jest funkcjonale i podzielone na wyraźne strefy, gdzie mimo niewielkiego metrażu każdy czuje się komfortowo.

 

Mieszkanie zostało urządzone przy współpracy z krakowskim salonem wyposażenia wnętrz PRODESIGNE do którego serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia: Przemek Kuciński www.niewformie.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków