Ranking płytek najchętniej wybieranych w 2019 i prognozy na 2020 rok. | IH - Internity Home
Projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Hanna Kozicka Fotograf: kroniki.studio || http://www.kroniki.studio

Ranking płytek najchętniej wybieranych w 2019 i prognozy na 2020 rok.

Płytki najchętniej wybierane

Format –  na płytkowym rynku w 2019/2020 roku bez wątpienia trwa i będzie trwać ofensywa wielkich rozmiarów. Najciekawsze płytki  pojawiają się w formacie 120×240 cm. Z drugiej strony – nie brakuje również naprawdę interesujących propozycji płytek o małym formacie. 

Policroma Cedit
Policroma Cedit zaprojektowana przez CRISTINIE CELESTINO

W przypadku wzorów – w 2019 wielkiego zamieszania narobiły płytki z różnymi odmianami wzoru terazzo, nadal królują również motywy roślinne, gdzie prym wiedzie znakomita włoska fabryka 41zero42. 

PŁYTKI 41ZERO42 KOLEKCJA PAPER41 LUX CRISTOFORO 60 X 120 CM
Projekt łazienki Sojka % Wojciechowski płytki 41zero42

Lastryko 

Lastryko to trend od kilku sezonów, który podbija serca miłośników designu i wciąż ewoluuje.  Niektórym nadal kojarzy się z szarością lat PRL-u, obecnie zdobi najlepsze apartamenty na całym świecie. Motyw lastryko podziwiamy na tapetach, wazonach i stolikach, ale nadal najczęściej pojawia w formie  płytek, których nowoczesne wydanie zaskakuje i zachwyca. A oto najchętniej wybierane płytki lastryko, które dostępne są w naszych salonach. 

Projekt pracowni Simplika Hushlab

proj. formativ, zdj. Tom Kurek
proj. formativ, zdj. Tom Kurek
barwolf flakes

Marmur i jego oblicza

Ten rodzaj płytki gości w naszych domach od kilku sezonów. Czy w 2020 roku jego sława rozkwitnie na dobre? 

Marmur marmurowi nierówny. Ta metamorficzna skała, ma wiele obliczy. Każdą z płytek wyróżniają charakterystyczne żyłki i sploty dopasowanych kolorów, które pomimo, że przesądzają o atrakcyjności miejsca i wyraźnie akcentują swoją obecność, stanowią motyw ponadczasowy i pasują do wielu kierunków urządzania. Za ten fenomen odpowiada bogata paleta dostępnych odcieni oraz wzorów – obejmujących zarówno wersje stonowanej bieli, kości słoniowej czy ciepłych kremów, jak i mocnych czerwieni, zieleni, szarości czy głębokiej czerni. Wśród nich największą popularnością cieszą się te najbardziej neutralne propozycje; biele, szarości i czerń

Biała płytka marmurowa Ricordena
Biała płytka marmurowa Ricordena

Mozaiki i wzory 

Mozaika to niezwykły sposób na dekorację łazienki. Daje szerokie spektrum kolorów, ładnie odbija światło i potrafi mienić się tysiącem barw. Sprawdzi się zarówno w małej łazience, jak i w pokoju kąpielowym, a ponadto daje nietypowe możliwości aranżacyjne. Do wyboru mamy różne rodzaje mozaiki – maleńkie płytki, mozaikę do tworzenia zaokrąglonych narożników, łączące posadzkę ze ścianą, mozaikę szklaną, ceramiczną, a nawet kamienną.

Piękno i elegancję lat 20-tych możemy odnaleźć w płytkach prezentowanych poniżej. Są wśród nich nowości jak również wzory, które cieszą się dużym zainteresowaniem od kilku miesięcy. Ogromny wybór bardzo oryginalnych wzorów posiada w swojej ofercie firma L’ANTIC COLONIAL.

Black Piano Porcelanosa

Metaliczne płytki na sezon 2020

Metaliczne płytki do kuchni i łazienki pojawiły się już jakiś czas temu.  W tym roku metal stanowi jednak jeden z najważniejszych trendów, a srebrny, złoty czy miedziany błysk pojawiają się w łazienkach od podłogi po sufit. W 2020 roku modne będą więc płytki łazienkowe z połyskliwą, metaliczną powierzchnią, kafelki z zatopionymi elementami wykonanymi z metalu (np. marmurowe płytki ze złotymi żyłami), ale też płytki 3D przypominające blachy z wzorem przestrzennym.  Miedziane płytki pojawiają się w ofertach sprzedaży na 2020 nie tylko w wersji połyskliwej. Niezwykle modne będą te w kolorze grynszpanu, a więc charakterystycznej zieleni nawiązującej do patyny na elementach wykonanych z miedzi.

Miedziane płytki Lea Ceramiche SLIMTECH CONCRETO
Miedziane płytki Lea Ceramiche SLIMTECH CONCRETO

Płytki Wow Design kolekcja Metalic
Płytki Wow Design kolekcja Metalic
Płytki Wow Design kolekcja Metalic
Płytki Wow Design kolekcja Metalic

Oryginalne płytki 3D

Dla poszukiwaczy oryginalnych rozwiązań specjalna oferta wyjątkowych płytek dających efekt 3D. Płytki z trójwymiarową, wypukłą powierzchnią, chociaż pojawiły się już przed kilkoma sezonami, nadal są chętnie wykorzystywane w aranżacjach przez czołowych projektantów wnętrz. Nowością, która pozytywnie zaskakuje, są trójwymiarowe 

Różowe płytki ciekawe rozwiązanie

Róż został odczarowany. Przełamujemy schematy  i odważnie pozwalamy sobie na odrobinę fantazji wybierając coraz częściej róż do wnętrz. Zresztą nie ma co się dziwić po wielu latach szarości, bieli we wnętrzach czas na zmiany!

C’est la vie en rose Płytki PORCELANOSA SEVILLA ROSE kolekcja WHITE & COLORS
różowe płytki

 

Wielkie formaty

Nie da się ukryć, iż wielkoformatowe płytki to przyszłość architektury. Duże płyty ceramiczne znacznie zmniejszają koszty utrzymania budynku, wnętrz i jednocześnie osiągając lepszą wydajność. Innowacyjne  rozwiązanie dlatego są coraz częściej używane w projektach, już nie tylko komercyjnych, ale również w prywatnych przestrzeniach. Tak jak w aranżacji poniżej, na ścianie telewizyjnej zostały zaprojektowane szare, marmurowe płyty. Efekt nieziemski. 

Simplika Dom Wawer
Simplika Dom Wawer
Wielkoformatowe płytki z kolekcji Slimtech Delight marki Lea Ceramiche
Wielkoformatowe płytki z kolekcji Slimtech Delight marki Lea Ceramiche

Nowość w Internity Home - włoskie płytki marki Fondovalle
Nowość w Internity Home – włoskie płytki marki Fondovalle

Drewno i szary 

Dla miłośników drewna i szarości również mamy wspaniałe wiadomości o nowościach i trendach. Fabryka płytek Wow Design prezentuje niezwykle kreatywne kolekcje, w których odnajdziemy elementy drewna jak i szarości. 

płytki wow trapez i chevron

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków