RE: BIANCO HOUSE - nowy projekt REFORM Architekt | IH - Internity Home

RE: BIANCO HOUSE – nowy projekt REFORM Architekt

 

Motywem przewodnim w najnowszym projekcie architekta Marcina Tomaszewskiego jest biel. Zresztą jest to bezpośrednia odpowiedź na to, jakie oczekiwania miał Klient. Pierwsza myśl? Bianco carrara i dolce vita. Tak powstał dom RE: BIANCO HOUSE, czyli marmurowe bryły, dynamiczny układ, widok w stronę słońca i wejście, które robi wrażenie.

Monumentalne wejście

Projekt Marcina Tomaszewskiego to dosyć nieoczywista i nowoczesna bryła. Wchodząc na teren nieruchomości, pierwsze kroki kierujemy w stronę strefy wejścia i zadaszenia, które się nad nim znajduje. Te dwa elementy tworzą główną bryłę. Ona z kolei łączy się z zadaszeniem od strony tarasu. Kluczem całego projektu jest rama, pod którą są schowane inne budynki. Jest ona jak most łączący wszystkie części ze sobą.

„Budynek jest dosyć niespotykanie „uformowany” – do domu wchodzi się z narożnika. Przy tym projekcie miałem sporą dowolność. Chciałem zaskoczyć właścicieli koncepcją na wejście i to się udało. Spodobało im się, że mimo tak dużej powierzchni – ponad 700 m² – przez to przesunięcie wejścia – nie widać tego” – mówi architekt Marcin Tomaszewski.

RE: BIANCO HOUSE – nowy projekt REFORM Architekt

„Chciałem, żeby było coś monumentalnego na wejściu  – wielka rama budynku z rzeźbą na środku. To jeszcze bardziej podkreśliło wyjątkowość strefy wejścia. Niestety, ale rośliny mogłyby sobie z tym nie poradzić tak jak biała rzeźba” –  dodaje architekt.

Dom „szyty na miarę”

Trudno jest czuć się dobrze w domu, który wydaje nam się obcy. Marcin Tomaszewski wychodzi z założenia, że projekt musi być dopasowany do właściciela, jak część garderoby. Tak było również i w tym przypadku. Po spotkaniu z inwestorem architekt w zasadzie od razu wiedział, jaki będzie motyw przewodni – biel, prostota, minimalizm i nowoczesność. RE: BIANCO HOUSE taki jest. Znajdziemy tu proste linie i nowoczesną bryłę.

Można w nim jednak dostrzec wyróżnik Marcina Tomaszewskiego, a mianowicie nieoczywistość. To chyba najlepiej opisuje jego osobę i podejście do architektury.

W projekcie uwagę zwraca nie tylko strefa wejścia, ale również tył budynku. Cały projekt jest jak spinająca się klamra. Dom w środku ma podział na strefę dzienną i nocną, jednak jego główne funkcje przeniesione zostały na… taras.

Jest on równie duży. Mamy tu część służącą wypoczynkowi, czyli meble miękkie i część jadalnianą. A wzdłuż całej tej przestrzeni Tomaszewski zaprojektował sadzawkę, którą zresztą można dojrzeć również przy wejściu. 

Dom o powierzchni 700 m² to praktycznie nieograniczone możliwości projektowe. Jednak zaprojektowanie przestrzeni do życia powoduje, że każdy metr musi być dobrze przemyślany. Marcin Tomaszewski kolejny raz udowodnił, że projekt domu musi odpowiadać osobie, która w nim zamieszka. Spójność jest tutaj kluczem.

RE: BIANCO HOUSE – nowy projekt REFORM Architekt

REFORM Architekt to pracownia architektoniczna, założona w 2010 roku przez architekta i dyrektora kreatywnego Marcina Tomaszewskiego. Do dzisiaj biuro zrealizowało ponad setki projektów, zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych. Biuro projektowe specjalizuje się w projektowaniu budynków oraz wnętrz.  Ponadto stanowią silne wsparcie projektowe dla inwestycji komercyjnych. Obecnie zespół tworzy dwunastu specjalistów z zakresu projektowania budynków oraz wnętrz. REFORM Architekt jest laureatem wielu prestiżowych konkursów m.in. European Property Awards Architecture, Iconic Award. www.reformarchitekt.pl

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków