zielona kuchnia

25 – metrowe mieszkanie z pistacjową kuchnią (proj. Schudy Studio)

To mieszkanie zaprojektowane przez pracownię Schudy Studio udowadnia, że nawet jeśli mamy do zadysponowania jedynie 25 m.kw. możemy urządzić nie tylko stylowe, ale i funkcjonalne wnętrze. Jak zdradzają architekci, studio zostało skrojone jak najlepszy garnitur na miarę potrzeb inwestora, który przebywa tu głównie w weekendy ze względu na wyjazdy służbowe. Zobaczcie sami, jak można dobrze wykorzystać niewielką przestrzeń i wykreować jej indywidualny charakter. W projekcie znajdziecie nieoczywiste połączenia kolorystyczne, lastryko w mikro łazience a także warte podpatrzenia rozwiązania, które doskonale odnajdują się w małych mieszkaniach. Zapraszamy!

 
Mieszkanie 25 m.kw | proj. Schudy Studio
Mieszkanie 25 m.kw | proj. Schudy Studio

 

Wnętrze otwarte na… zmiany

Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki a także garderoby ukrytej za lustrzanymi drzwiami w przedpokoju. Ponieważ architektom zależało na tym, aby mieszkanie pomimo swojego oszczędnego metrażu wyglądało na przestronne, zdecydowano się na połączenie kuchni z salonem. Wyzbycie się wszelkich jawnych podziałów otwiera przestrzeń, sprawia że jest jasne i nabiera oddechu.

Ze względu na to, że lokal znajduje się w bloku z 1955 roku, mieszkanie wymagało również innych zmian na etapie remontu. Zostały wymienione wszystkie instalacje oraz architektki zmieniły nieco obrys kuchni i łazienki, tak aby stały się bardziej ergonomiczne. Udało się natomiast uratować drewnianą podłogę, która nadaje wnętrzu przytulności i autentycznego charakteru.

 

Przeczytaj również: Małe mieszkanie w kolorze? To możliwe! | Pomysły na barwne wnętrza >>

 

Rattnowe krzesła w bahausowskim klimacie dopełniają aranż jadalni | proj. Schudy Studio
Rattnowe krzesła w bauhausowskim klimacie dopełniają aranż jadalni | proj. Schudy Studio

 

Ciekawym rozwiązaniem, na które również warto zwrócić uwagę, jest przeszklenie znajdujące się w górnej części ściany w kuchni. Dzięki niemu naturalne światło może doświetlać niewielką łazienkę i chociaż optycznie nieco ją powiększać.

 

Pistacjowa mała kuchnia | proj. Schudy Studio
Pistacjowa mała kuchnia | proj. Schudy Studio

 

Rozwiązania szyte na miarę małego mieszkania

Jednakże nie tylko brak dostępu do naturalnego światła może spędzać sen z powiek projektantom mającym do czynienia z tak małym metrażem. Kolejnym wyzwaniem jest zaprojektowanie dostatecznej ilości miejsca do przechowywania. W tym przypadku oprócz wygospodarowania osobnego pokoju na garderobę, egzamin zdała zabudowa wykonana przez stolarza. Mowa o pojemnej komodzie znajdującej się tuż za sofą w salonie.

 
Komoda wykonana na wymiar stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania w niewielkim mieszkaniu | proj. Schudy Studio
Komoda wykonana na wymiar stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania w niewielkim mieszkaniu | proj. Schudy Studio

 

Ponadto wiele innych elementów wymagało wykonania pod wymiar. Zaliczyć możemy do nich kompaktowy narożnik z funkcją spania. – Z racji niedużego metrażu zmodyfikowaliśmy wymiary sofy i wykonaliśmy ją na zamówienie tak, by idealnie wpasować ją w daną przestrzeń – mówią architekci z Schudy Studio.

 
Kompaktowy narożnik modułowy z funkcją spania to idealna propozycja do mikromieszkań | proj. Schudy Studio
Kompaktowy narożnik modułowy z funkcją spania to idealna propozycja do mikromieszkań | proj. Schudy Studio

 

Mała łazienka z lastryko i musztardową szafką

Również łazienka nie należała do najłatwiejszych do zaprojektowania ze względu na swój naprawdę mały metraż. Aby wnętrze spełniało funkcje ergonomiczne, kabina została wykonana pod wymiar. Dzięki zastosowaniu lastryko na podłodze oraz musztardowych frontów w szafce podumywalkowej, mała łazienka zachwyca i tym samym udowadnia, że ilość metrów kwadratowych nie powinna wpływać w żaden sposób ograniczająco na ostateczny lejałt wnętrza.

 
Mikrołazienka z lastryko z musztardowym akcentem | proj. Schudy Studio
Mikro łazienka z lastryko z musztardowym akcentem | proj. Schudy Studio

 

Pistacjowa kuchnia w minimalistycznym wydaniu

Jednakże jakbyśmy nie patrzyli na ten projekt, jego sercem jest pistacjowa kuchnia. Jak zdradzają architekci, jej kolor nie jest przypadkowy, bowiem ten odcień zieleni wraz z szarością, to ulubione barwy inwestora. Dzięki profesjonalnemu podejściu, kuchnia nie tylko spełnia wymogi wizualne, ale też funkcjonalne. W zabudowie kuchennej są bowiem ukryte takie sprzęty jak mikrofalówka czy pralka. Dzięki temu, że nie są wyeksponowane, wnętrze zachowuje wszelkie walory estetyczne oraz nie ma się wrażenia chaosu. 

 
Często mniej znaczy więcej | proj. Schudy Studio
Często mniej znaczy więcej | proj. Schudy Studio

 

Eklektyzm kontrolowany

Cały projekt doskonale obrazuje jak można zaprojektować mądrze niewielkie wnętrze, z szacunkiem do gustu inwestora, tego co zastane a także bez pominięcia ciekawych wnętrzarskich trendów. W tym mieszkaniu na pierwszy plan wychodzą nieoczywiste połączenia kolorystyczne, które wyróżniają projekt. Zestawienie szarości, pistacji, musztardy a także akcentów fioletu przeniosło niesamowite rezultaty. Jak mówią architekci, zależało im na stworzeniu przytulnej, domowej atmosfery, tak aby inwestor mógł tu odpocząć po tygodniu pełnym podróży. Jak widzimy, zamierzony cel został osiągnięty w stu procentach a eklektyczna estetyka, gdzie stare elementy, kultowe i nowoczesne wchodzą ze sobą w dialog, jak zawsze zdała egzamin. 

 
 
Musztardowy fotel z fioletową poduszką doskonale dopełnia aranżację niewielkiego salonu | proj. Schudy Studio
Musztardowy fotel z fioletową poduszką doskonale dopełnia aranżację niewielkiego salonu | proj. Schudy Studio

 

W naszych showroomach kompleksowo wyposażysz wnętrze z jednym specjalistą do kontaktu || Sprawdź nasze adresy >>

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków