36 - metrowe mieszkanie na Powiślu | proj.: Rysik Studio

36 – metrowe mieszkanie na Powiślu | proj.: Rysik Studio

Pełna funkcjonalność, klasa, styl oraz nowoczesne rozwiązania z historią w tle. Dziś zaprosimy Was w podróż po niewielkim mieszkaniu na wynajem zlokalizowanym w kamienicy. Za jego projektem stoi pracownia Studio Rysik a o jego udanej aranżacji świadczy fakt, że zostało wynajęte w mniej niż 48 godzin po pojawieniu się ogłodzenia. 

 

proj. Rysik Studio
proj. Rysik Studio

 

Rytm wnętrza w tętniącej życiem Warszawie

Wchodząc do mieszkania znajdujemy się w holu z bardzo pojemną szafą i ciekawą tapetą, która wprowadza nas w klimat wnętrza. Stąd możemy udać się do łazienki lub prosto do salonu. Stamtąd mamy wgląd do dobrze doświetlonej kuchni i sypialni z miejscem do pracy. Wszystko to na zaledwie 36 m2.

– Mieszkanie zostało zaprojektowane pod wynajem. Jego układ oraz zastosowane rozwiązania mają zmaksymalizować komfort przyszłego mieszkańca – tak o realizacji mówią architekci. Jak wyjaśniają, inspiracją i punktem wyjścia dla projektu była historia miejsca i co za tym idzie – zespolenie dwóch światów – nowoczesnego i tego przedwojennego.

Jednym z głównych założeń było swobodne wydzielenie strefy prywatnej (nocnej), nie zabierając przy tym dostępu do światła pozostałym częściom mieszkania. Taki efekt udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu przeszklonej ściany. W ten sposób małe mieszkanie jest doskonale doświetlone, dzięki czemu wygląda na przestronniejsze. Poza tym zastosowane rozwiązanie niewątpliwie dekoruje wnętrze oraz stanowi o jego wyjątkowym charakterze.

 

proj. Rysik Studio
proj. Rysik Studio

 

Połączenie nowoczesności z historią

W części kuchennej szklana ścianka została zamocowana na wyspie, wykończonej łukiem. Wprowadzenie opływowego kształtu łączy salon z kuchnią bez wizualnych przeszkód. Zaoblenie podkreśla lastryko będące kontynuacją tego, co znajdziemy w holu prowadzącym do mieszkania.

 

Łuk, arcydzieło starożytnej inżynierii, przez tysiąclecia był obecny w architekturze i do dziś uwodzi swoją finezyjną urodą, która dodaje wdzięku i lekkości współczesnym wnętrzom.

 

 

Z miłości do historycznych perełek w projekcie pojawiły się dwie retro szafki. Jedna z nich została przerobiona i pełni funkcję miejsca do przechowywania pod umywalką w łazience, druga natomiast posłuży jako szafka dzienna w salonie, gdzie w łatwy sposób można podpiąć telewizor.

Studio Rysik 

 

proj. Rysik Studio
proj. Rysik Studio

 

Piękno zaklęte w prostocie

Całe mieszkanie zostało utrzymane w stonowanej kolorystyce, aby nowi mieszkańcy mogli zaznać spokoju i harmonii w tętniącej życiem Warszawie. Oprócz tego, wyciszające barwy są doskonałym tłem dla zróżnicowanych tekstur i form, których tu nie brakuje. Tym samym powstało uniwersalne wnętrze spełniające wymogi lokum pod wynajem, które jednocześnie wyróżnia się na tle pozostałych ogłoszeń.  

 

Łazienki z elementami vintage – Zamów aranżację >>

 

proj. Rysik Studio
proj. Rysik Studio
 
 
 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków