36m2 w kamienicy | SAS Wnętrza i Kuchnie | IH - Internity Home

36m2 w kamienicy | SAS Wnętrza i Kuchnie

Mieszkanie w kamienicy projek SAS Wnętrza i Kuchnie

W tym 36-metrowym apartamencie w Zielonej Górze przywołano detale typowe dla starych kamienic. Projektanci dążyli do stworzenia komfortowej, otwartej przestrzeni, której głównym atutem jest maksymalne wykorzystanie naturalnego światła. By to osiągnąć, zdecydowano się na usunięcie wszystkich ścian działowych, które dotychczas dzieliły mieszkanie. Ta zabiegła zaowocowała przestronnym układem – kuchnią połączoną z salonem, sypialnią oddzieloną od salonu przesuwnymi, ażurowymi drzwiami oraz łazienką z obszernym prysznicem.

36M2 W KAMIENICY | SAS WNĘTRZA I KUCHNIE

W aranżacji wnętrza mieszkania przywołano charakterystyczne detale typowe dla historycznych kamienic – ręcznie rzeźbione gipsowe sztukaterie zdobiące ściany i sufit, oraz pięknie szczotkowany parkiet dębowy ułożony w elegancki wzór jodełki francuskiej. Stanowią one kontrast dla nowoczesnej kuchni, gdzie blat oraz wnęka pod szafkami zostały wykonane z monolitycznego spieku kwarcowego sprowadzonego prosto z Hiszpanii. W salonie, jako punkt centralny, zawieszono designerską lampę Vertigo Petite Friture, dodającą przestrzeni wyjątkowego uroku.

SAS Wnętrza i Kuchnie | Mieszkanie 36m2 w kamienicy

W małej, ale zarazem przytulnej sypialni schowanej za ażurowymi drzwiami znalazło się miejsce na duże łóżko z pikowanym  wezgłowiem, które wraz z obrazami i poduszkami utrzymanymi w niebieskich tonacjach.

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków