38 metrów w sercu biznesowej części stolicy

38 metrów w sercu biznesowej części stolicy | design: Katarzyna Sosińska Interiors

Projekt mieszkania na wynajem bywa nie lada wyzwaniem dla architektów wnętrz. Jak stworzyć uniwersalne, współczesne wnętrze, które trafi w gust przyszłych najemców? Z tym tematem doskonale poradziła sobie Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors. Prezentujemy dziś 38 – metrowe mieszkanie, zlokalizowane na warszawskim osiedlu Mirów. Niewielką przestrzeń zaprojektowano tak, by łatwo można było ją spersonalizować i dostosować do oczekiwań oraz potrzeb przyszłych mieszkańców.

 

małe mieszkanie
Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors | fot. MoodAuthors

 

Pełna integracja

Obszar Mirowa bardzo się zmienił – zarówno między przedwojniem a latami 70., jak i między PRL – em a współczesnością, kiedy nazwy budynków i ulic równie szybko pojawiały się i znikały. Teraz to pożądany adres i tętniące serce biznesowej części stolicy z drapaczami chmur i modnymi miejscami, takimi jak Browary Warszawskie i Fabryka Norblina. Początkowo kawalerka miała odseparowaną kuchnię, jednak by 38-metrowe mieszkanie zyskało trochę przestronności i światła, zdecydowano się na zburzenie ścian kuchni. Dzięki temu uzyskano dobrze doświetloną przestrzeń dzienną z aneksem kuchennym i strefą jadalnianą.

 

Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors | fot. MoodAuthors
Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors | fot. MoodAuthors

 

Małe może być piękne i… funkcjonalne

Pomimo małego metrażu Katarzynie Sosińskiej zależało na wyodrębnieniu jak największej przestrzeni użytkowej – dlatego zamiast ściany wydzielającej sypialnię, architektka postawiła wysoką i funkcjonalną zabudowę meblową, która mieści nie tylko ubrania, ale dokumenty, sprzęty porządkowe czy odzież wierzchnią. Co więcej, zastosowane na zabudowie lustra od podłogi po sam sufit i od samego wejścia do końca mieszkania, optycznie powiększyły strefę dzienną. Dzięki nim wydaje się, że w tym niewielkim, ale bardzo przytulnym lokum w ciepłe miesiące pojawia się więcej słońca. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem było nadwieszenie zabudowy kuchennej nad posadzką. Dzięki temu zgrabnemu zabiegowi wygląda teraz jak zawieszona lekka szafka.

 

Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors | fot. MoodAuthors
Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors | fot. MoodAuthors

 

Kobaltowe detale

Klientowi zależało, by mieszkanie było eleganckie, ale i przyjemne dla oka – stąd główna kolorystyka to biel, beż i czerń, uzupełniona chromowanymi wykończeniami i połyskiem luster. Wnętrze w tej tonacji jest świetnym rozwiązaniem dla nowych domowników, którzy przez swoje dodatki mogą mu nadać osobistego charakteru. Uwagę zwracają kobaltowe dodatki – krzesła Meadow od The Goodliving co, poduszki, szkło i łóżko tapicerowane, które przez intensywność nadały życia i wyrazu wnętrzu. Aranżację wnętrz uzupełnia obraz „Kompozycja Harmonijna” Grzegorza Jarzynowskiego, współzałożyciela projektu artystycznego „Tusz za rogiem”, który funkcjonuje od 2012 roku w Warszawie.

 

 

Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors
Zdjęcia: MoodAuthors

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków