38 - metrowe mieszkanie z miłością platoniczną w tle | IH - Internity Home

38 – metrowe mieszkanie z miłością platoniczną w tle

W dzisiejszym wpisie przedstawimy wyjątkowe mieszkanie na wynajem zaprojektowane przez Martę Piórkowską – Paluch. Oryginalny koncept wnętrza oparty o czarno – białą geometrię z platoniczną miłością słynnego Pierro Fornasettiego do pięknej Liny Cavalieri w tle, sprawił że projekt wyróżnia się na rynku nieruchomości i na długo zapada w pamięci. Jak zdradza sama architektka mieszkanie jest zaprojektowane zgodnie z teorią „Think outside the box”.

 

proj. Marta Piórkowska-Paluch
proj. Marta Piórkowska-Paluch

 

Think outside the box

To 38 – metrowe mieszkanie zlokalizowane w Toruniu składa się z pokoju dziennego, sypialni, łazienki i zamkniętej kuchni. Jak określa architektka największym wyzwaniem było wydzielenie na tak małej przestrzeni oddzielnej sypialni, która ponadto miała zawierać dużo miejsca do przechowywania.

Do mini sypialni prowadzą drzwi przesuwane na metalowych szynach, które doskonale wpisują się w styl pokoju dziennego. Szafki udało się wygospodarować w zabudowie obok łóżka.

 

Nad łóżkiem w sypialni znajduje się motto, które przyświecało architektce Marcie Piórkowskiej – Paluch przez cały proces projektowania tego mieszkania.

 

proj. Marta Piórkowska-Paluch
proj. Marta Piórkowska-Paluch

 

Łazienka z przymrużeniem oka

Z sypialni możemy przejść do wyjątkowej łazienki utrzymanej w biało – czarnej kolorystyce. Oprócz wyrazistych płytek, elementem który przykuwa wzrok jest oryginalne lustro nad umywalką stworzone z „okularów”. Miejsce do przechowywania znajduje się w szafce nad pralką. Nieco ciepła wnętrzu dodaje drewniana szafka.

 

proj. Marta Piórkowska-Paluch
proj. Marta Piórkowska-Paluch

 

Kobiece retro i męski loft w kuchni

Jedynym barwnym elementem w całym projekcie jest miętowa lodówka w retro klimacie. Przełamuje ona czarno – białą konwencję i sprawia, że projekt kuchni staje się subtelniejszy. Pastelowa lodówka na tle dużej twarzy muzy Fornasettiego – Liny Cavalieri wygląda zarazem świeżo i kobieco. W opozycji do tego magicznego zakątka staje zabudowa kuchenna sympatyzująca ze stylem loftowym. O jedności stylistycznej obu stref decydują płytki na ścianie nad blatem, w które są wkomponowane różne oblicza największej muzy wszech czasów, której wizerunek stał się jednym z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych świata.

 

proj. Marta Piórkowska-Paluch
proj. Marta Piórkowska-Paluch

 

Pokój dzienny z Liną Cavalieri w tle

Najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu jest pokój dzienny, który również przejawia nieszablonowe podejście do projektowania. Jak możemy zauważyć, architektka zgrabnie zestawiła nieoczywiste połączenia stylistyczne. I tak, klasyczna zdobna sztukateria czy frezowane lakierowane drzwi współgrają z loftowymi elementami regałów, industrialnym oświetleniem czy celowo zaznaczonymi na czarno rurami.

Dostrzegalny żart i „przymrużenie oka” w podejściu do wystroju dodaje aranżacji charakteru i lekkości. Uosobieniem robiącej wrażenie zabawy są między innymi wielkie twarze śpiewaczki operowej, której Fornasetti dał nieśmiertelną sławę zdobiąc swoje projekty jej wizerunkiem. Ta niemalże obsesja inspiruje po dzień dzisiejszy, sprawiając że powstają tak wyjątkowe projekty jak ten. Ciekawym elementem magicznego świata, do którego wprowadza nas architektka Marta Piórkowska – Paluch są namalowane na ścianie niesymetryczne koła, odczarowujące klasyczny sznyt sztukaterii.

 

Sztukaterie, czyli klimat dawnych lat w nowoczesnym wydaniu

 

proj. Marta Piórkowska-Paluch
proj. Marta Piórkowska-Paluch
Projekt: Marta Piórkowska – Paluch
Zdjęcia: Andrzej Czechowicz, Foto Studio Wrzosy

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków