40 - metrowe mieszkanie na wynajem | proj. Flow Interiors

40 – metrowe mieszkanie na wynajem | proj. Flow Interiors

Jeszcze do niedawna królował mit, że mieszkania na wynajem można urządzać byle jak i z wykorzystaniem byle jakich materiałów. Jednakże czy aby na pewno ludzie decydujący się na wynajem równocześnie godzą się na niski standard? Wiele sytuacji nakłada się na to, że nie decydują się na stałe miejsce zamieszkania, np. częste podróże, albo mało sprecyzowany plan na przyszłość. Natomiast wynajmujący ponoszą taką samą odpowiedzialność jak pozostali za stan środowiska naturalnego. Byle jakie meble ze sklejki, które za chwilę będą potrzebowały wymiany, nie działają korzystnie, ani na nasz budżet, ani na zdrowie psychiczne, ani nie jest to zgodne z sumieniem ludzi dbających o kondycję naszej planety. Tym samym coraz częściej możemy oglądać piękne realizacje mieszkań na wynajem a inwestorzy sięgają po pomoc profesjonalistów.
 

Projekt mieszkania na wynajem

Dobrym przykładem jest mieszkanie zaprezentowane w dzisiejszym wpisie, za projektem którego stoi biuro projektowe Flow Interiors. Jak widzimy, ani mały metraż, ani przeznaczenie lokum, nie sprawiło, że ktoś choćby na chwilę poczuł się zwolniony z odpowiedzialności za stawiania czoła współczesnym wyzwaniom i potrzebom świadomego konsumenta.
 
 
 

Ciekawie zaaranżowana mała, otwarta przestrzeń

Sercem tego 40 – metrowego mieszkania jest salon z aneksem kuchennym. Dzięki temu, że architekci wtopili siedzisko w ścianę, udało się zaoszczędzić sporą ilość miejsca. A przy tym powstał bardzo ciekawy, spójny koncept małego wnętrza.
 
Bazę aranżacji stanowią białe ściany i panele wpadające w szarość. Dzięki temu, że we wnętrzu pojawiły się sztukaterie, a na ścianie nad blatem możemy podziwiać jodełkę ułożoną z ceramiki, przestrzeń zyskuje na eleganckim charakterze. Dodatkowej szykowności aranżacji nadają złote detale i welurowe meble
 
 
 
 
 

Wnętrze z charakterem

Pomimo, że w projekcie znajduje się dość dużo, jak na ten metraż, mocniejszych barw, wnętrze zachwyca harmonią. O jeszcze większe wrażenie przestronności dba dobrze zaprojektowane oświetlenie a także duże lustro będące łącznikiem pomiędzy strefą dzienną a holem. Mini apartament zyskuje także za sprawą naturalnego światła wpadającego przez duże okna. 
 

Otwarte półki w kuchni a także turkusowe meble odczarowują roboczy charakter aneksu, który staje się idealnym tłem dla otwartej strefy dziennej. 

 
W małym przedpokoju znajduje się szafa wnękowa zrobiona pod wymiar. Designerskiego smaczku dodają zastosowane lamperie, powielone zarówno na frontach szafy, jak i ścianach. 
 
 
 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków