44 - metrowe mieszkanie, w którym rządzi kolor | proj. Musta 2

44 – metrowe mieszkanie, w którym rządzi kolor | proj. Musta 2

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy 44 – metrowe mieszkanie, w którym królują kolory. Ich zadaniem jest nie tylko uatrakcyjnienie minimalistycznej otwartej przestrzeni, ale też symboliczne porządkowanie jej. Kolejnym ważnym elementem projektu jest wszechobecne drewno kreujące odprężającą atmosferę. Ten wspaniały koncept to realizacja biura projektowego Musta 2. Sesję wykonała Agata Piątkowska. Oto efekty.

 

proj. Musta 2 | fot.: Agata Piątkowska
proj. Musta 2 | fot.: Agata Piątkowska

 

Strefa dzienna z przeszkloną sypialnią

Projekt niewielkiego mieszkania został skrojony na miarę potrzeb małżeństwa z dwoma psami. – Zrezygnowaliśmy z podziałów na rzecz otwartej przestrzeni, wydzielając strefą nocną jedynie przeszkleniem i zasłoną chowaną w szafie. – informują architekci. – Taki zabieg sprawił, że mieszkanie o stosunkowo niewielkim metrażu wygląda przestronniej. – dodają.

Gdy decydujemy się na otwarty układ, harmonia wydaje się być kwestią priorytetową. Holistyczne podejście do projektowania nigdy nie zawodzi, nie zawiodło i tym razem. Ograniczenie się tylko do jednego materiału na podłodze zdecydowało o bardzo spójnym charakterze wnętrza. Architekci wybrali płytki w kolorze beżowego matu o wymiarze 90×90, które są łatwe w utrzymaniu w czystości, co szczególnie doceniają właściciele domowych pupilów.

 

Surowy i minimalistyczny wygląd posadzki skontrastowano z ciepłym dębowym fornirem w miodowym wykończeniu. Architekci zastosowali go na zabudowie kuchennej a także w formie okleiny ściennej. „Drewniana ściana” skrywa szafy oraz piękne drzwi prowadzące do łazienki.

 

przeszklona sypialnia
proj. Musta 2 | fot.: Agata Piątkowska

 

Minimalizm w kolorze

W tym kompaktowym apartamencie dominują minimalistyczne rozwiązania. Jednakże zastosowane kolory oraz nietuzinkowe połączenia przełożyły się na powstanie energetyzującej i jednocześnie nieoczywistej kompozycji.

 

Zależało nam na jasnych wnętrzach z dużą dawką koloru. Punktem wyjścia stała się tapeta znajdująca się w sypialni za przeszklonymi drzwiami oraz materiał na wnękę kuchenną, który skradł serca inwestorów.

Musta 2

 

 

We wnętrzu, którego głównym zadaniem jest wypoczynek, nie mogło zabraknąć wygodnej kanapy. Modułowy narożnik w bakłażanowym kolorze idealnie konfrontuje się z musztardową tapicerką zastosowaną na krzesłach w mini jadalni.

Przytulną atmosferę sprzyjającą relaksowi kreuje drewno. Oprócz tradycyjnej zabudowy, pojawia się również w mniej standardowym wydaniu… blat stołu jest wykonany z plastrów orzecha i transparentnej żywicy.

 

Nowoczesna łazienka z czarną armaturą

Łazienka jest dość wąska, co jednak w żaden sposób nie zakłóciło funkcjonalności i estetyki wnętrza. W takich przypadkach warto szczególnie zadbać o to, aby niezbędne wyposażenie spełniało nie tylko podstawowe role, ale też w pewnym sensie je dekorowało.

Architekci postawili na ceramikę (umywalkę i miskę wc) polskiej marki HushLab. Tego samego brandu jest czarna armatura. Ciekawym elementem wystroju jest dekoracyjny grzejnik w miedzianym kolorze. Proporcje pomieszczenia poprawia niestandardowo ułożony pasek z płytek typu ,,cegiełki” włoskiej marki Imola.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków