50 - metrowe mieszkanie architektki z widokiem na las

50 – metrowe mieszkanie architektki z widokiem na las

Miało być domowo i przytulnie… ponadczasowo i jednocześnie z charakterem… Przed wyzwaniem urządzenia mieszkania dla siebie i swojej rodziny stanęła architektka, współzałożycielka pracowni We Dwie Studio. Ważnym czynnikiem wpływającym na aranżację stała się natura zaglądająca do mieszkania przez okna. Bliskie sąsiedztwo lasu zainspirowało projektantkę do stworzenia wnętrza, w którym dominują naturalne materiały (głównie drewno) oraz stonowana kolorystyka.

 

biało - drewniana kuchnia
proj. We Dwie Studio | Fot. Patryk Grzeszczyk

 

Z widokiem na naturę

Mieszkanie ma 50 m.kw. Jak wyjaśnia architektka, głównym założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni spójnej z naturą. Wybór naturalnych materiałów i kolorów ziemi to nie tylko ponadczasowe rozwiązanie. W takich wnętrzach łatwiej o regenerację i skupienie myśli.

Jednak brak nadprogramowych bodźców oraz spójna kolorystka sprzyja nie tylko odpoczynkowi. Taki wystrój pozwala odpowiednio wybrzmieć poszczególnym elementom aranżacji oraz naturalnemu krajobrazowi. – Z salonu przez duże okno rozpościera się widok na przepiękny las. Ze względu na jego bliskość postawiłyśmy na naturalne materiały, przede wszystkim drewno, to ono gra tutaj główną rolę – opowiada architektka.

 

proj. We Dwie Studio | Fot. Patryk Grzeszczyk
proj. We Dwie Studio | Fot. Patryk Grzeszczyk

 

Wnętrza otulone drewnem

Stonowaną bazę otula wszechobecne drewno, przede wszystkim obecne na podłodze w formie klasycznej jodełki, nadające rytm wnętrzu oraz nutę francuskiej elegancji. Drewno pojawia się także w formie mebli a także na ścianach, gdzie modne lamele tworzą ciekawe zaoblenie w sypialni. Również w kuchni znajdziemy fornirowane szafki, które w połączeniu z białymi frontami i płytkami typu ,,kit kat” tworzą aranżację odporną na zmieniające się trendy i upływający czas. Dodatkowo biało – drewniana zabudowa utrzymana w minimalistycznej estetyce tworzy doskonałe tło dla życia toczącego się w otwartej strefie dziennej.

 

 

Jednak elementem, który szczególnie zwraca uwagę w całym mieszkaniu są łukowate drzwi wykonane z drewna według indywidualnego projektu architektek. Mało spotykana forma drzwi nadaje wnętrzu świeżości, ale też nawiązuje do klasycznych łuków, które idealnie wpisują się w charakter mieszkania.

 

łukowate drzwi we wnętrzu
proj. We Dwie Studio | Fot. Patryk Grzeszczyk

 

Całość dopełniają designerskie smaczki, takie jak lampy z kolekcji Flowerpot od &tradition czy minimalistyczny grzejnik polskiej marki HushLab w projekcie łazienki. Jego prosta forma pięknie koresponduje z wystrojem wnętrza i jednocześnie kontrastuje z łukowatymi drzwiami.

 

 

Elementem, który podkręca aranżację salonu jest witryna. Dzięki zastosowaniu ornamentowego szkła tradycyjny mebel zyskał nowoczesny rys. Takie rozwiązanie, gdzie za szkłem widzimy jedynie zarysy przedmiotów nie wprowadza chaosu, o który często się obawiamy przez obecność dużej ilości bibelotów.

 

Trend alert: szkło w nowoczesnych wnętrzach

 

proj. We Dwie Studio | Fot. Patryk Grzeszczyk
proj. We Dwie Studio | Fot. Patryk Grzeszczyk

 

Łazienka wpisuje się w klimat całego mieszkania. Jej wystrój definiuje stonowana biało – drewniana kolorystyka podkręcona delikatnym lastryko na podłodze. W ten sposób powstało idealne miejsce zarówno na szybki prysznic o poranku, jak i relaksującą kąpiel po całym dniu pracy.

 

biało - drewniana łazienka
proj. We Dwie Studio | Fot. Patryk Grzeszczyk

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków