500 - metrowy dom zaprojektowany w harmonii z naturą

500 – metrowy dom zaprojektowany w harmonii z naturą

 

Architektura wnętrz to sztuka, która potrafi stworzyć atmosferę, która odzwierciedla nie tylko styl życia, ale także duszę domu. W najnowszym projekcie wnętrz autorstwa architektki Hanny Pietras i Julii Pałuby, ta filozofia została doskonale uchwycona, tworząc harmonijną przestrzeń, która emanuje ciepłem i elegancją. Nie zabrakło w nim naturalnych materiałów, a także rozwiązań takich jak wyspa kuchenna, które zachwycają swoim designem i funkcjonalnością.

 

Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba | Zdjęcia: Mood Authors
Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba | Zdjęcia: Mood Authors

 

W zgodzie z naturą

W sercu domu o powierzchni 500 m2 leży zastosowanie naturalnych materiałów i ich wyjątkowa obróbka, co nadaje wnętrzom niepowtarzalny styl. Drewno, główny bohater tej historii, jest tu nie tylko materiałem budowlanym, ale wręcz dekoracją. W każdym zakamarku domu można dostrzec misternie wykonane detale, które podkreślają jego wyjątkowy charakter. To przyjazne dla środowiska podejście do projektowania sprawia, że mieszkańcy mogą cieszyć się pięknem oraz poczuciem spokoju, wynikającym ze świadomości, ż dom jest miejscem, które szanuje naturę.

 

„Ciepłe odcienie ziemi, delikatne beże i stonowane brązy tworzą paletę barw, która otula mieszkańców domu w przyjemnym uczuciu komfortu i spokoju. To miejsce, gdzie każdy element został starannie przemyślany, aby stworzyć oazę spokoju i harmonii w szybko zmieniającym się świecie”.

arch. Hanna Pietras

 

 

Światło i wygoda

Projekt wnętrz autorstwa pracowni Hanny Pietras to nie tylko estetyka, lecz przede wszystkim historia, którą opowiada. To zaproszenie do odkrywania piękna w prostocie, doceniania natury i czerpania radości z każdego momentu spędzonego chociażby w salonie. W tym projekcie architektka skupiła się na zaprojektowaniu otwartej przestrzeni z dużymi przeszkleniami, dzięki czemu ogród przenika do wnętrza, stając się jego integralną częścią.

– W tym salonie dużą rolę odgrywa światło naturalne. Jest go sporo i postanowiłam wykorzystać je jako element również dekoracyjny. Pięknie rozświetla drewno i jasną tapicerkę na sofach. Jest to przestrzeń idealna do odpoczynku przy kominku, czy do spotkań towarzyskich. Moi Klienci chcieli, aby ta część była otwarta, zapraszała do siebie – mówi architekta. – Naturalne materiały, jasne kolory, różne faktury, mocniejsze akcenty dekoracyjne nadały tej przestrzeni również pewnej dynamiki – dodaje.

 

Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba | Zdjęcia: Mood Authors
Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba | Zdjęcia: Mood Authors

 

W projekcie na uwagę zasługuje również kuchnia, która może być zarówno otwarta, jak i zamknięta dzięki stylowym drzwiom, co daje komfort wizualny gościom siedzącym przy stole w jadalni, sąsiadującej bezpośrednio z kuchnią. Jej centralnym punktem jest sporych rozmiarów wyspa, będąca autorskim pomysłem architektek. Jest w niej wiele miejsca do przechowywania i jednocześnie pozostawia pole do ekspozycji na blacie. Całe wnętrze utrzymane jest w jasnych odcieniach, co świetnie zgrywa się z podłogą. Są to płytki z trawertynu, które w tym wnętrzu były już wcześniej.

 

duża kuchnia z wyspą
Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba | Zdjęcia: Mood Authors

 

Enklawa dzieci i rodziców

Piętro domu to część prywatna z wyjątkiem… otwartego korytarza ze stołem bilardowym, który jest ulubioną rozrywką wszystkich mieszkańców – chociaż jak sami przyznają, trudno jest im znaleźć czas na wspólną grę. Kiedy jednak miniemy go, trafiamy do właściwej strefy prywatnej z główną sypialnią, łazienkami i pokojami dzieci.

– Chciałam, żeby ta część domu była spójna z tym, co widzimy na parterze, ale jednocześnie zależało mi na jej personalizacji względem potrzeb dzieci. W każdej sypialni znajdziemy drewno, ale już zastosowana paleta kolorów dostosowana jest do poszczególnych upodobań najmłodszych mieszkańców – zdradza Hanna Pietras.

 

Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba | Zdjęcia: Mood Authors
Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba | Zdjęcia: Mood Authors

 

Wnętrza stworzone przez Hannę Pietras emanują wyrafinowanym luksusem i harmonią z naturą, a kamień odgrywa w nich kluczową rolę. Jego obecność w łazience nadaje niepowtarzalny urok estetyczny, ale również dodaje jej solidności i elegancji.

 

Ponadto, kamień naturalny doskonale współgra z wizją architektek, która stawia na trwałe i ponadczasowe rozwiązania. Jego faktura i kolorystyka nadają łazience wyjątkowy organiczny wygląd, który zjednuje się z naturą. Wprowadzenie tego materiału do projektów to nie tylko kwestia estetyki, ale także praktycznego podejścia do projektowania, zapewniającego trwałość i funkcjonalność przez wiele lat użytkowania.

 

 

Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba

Zdjęcia: Mood Authors

 

____________

Hanna Pietras Architects to powstała w 2012 roku butikowa pracownia architektury luksusowych wnętrz prywatnych oraz komercyjnych (medycznych, hotelowych) – wyjątkowe miejsce na projektowej mapie Łodzi. W procesie twórczym Hanna Pietras kieruje się przekonaniem, że piękno i harmonia wymykają się skończonym definicjom, sztywnym ramom i ustalonym schematom. Lubi eksperymentować z kolorem i formą, przełamywać konwencje, łączyć style, inspirować się trendami, ale nie ulegać im. Projektuj wnętrza, które rezonują z energią ich właścicieli i pozwalają im czuć się w nich swobodnie. https://hannapietras.com/

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków