69 - metrowe mieszkanie otulone drewnem | design: Grupa NONO

69 – metrowe mieszkanie otulone drewnem | design: Grupa NONO

W dzisiejszym wpisie zaprosimy Was do 69 – metrowego mieszkania zaprojektowanego dla mężczyzny. Znajdziemy tu wiele ciekawych rozwiązań, które pomogą nam spojrzeć trochę z innej perspektywy na znane i ponadczasowe materiały, takie jak chociażby drewno. We wnętrzu dominują naturalne kolory i materiały a frywolności zadaje mu zabawa różnorodnymi teksturami. Jest też jedno nieoczywiste (a może nawet trochę prowokujące) zagranie: mała łazienka bez okna, w której dominuje czerń. Efekt? Wyborny. Za projekt odpowiada krakowska Grupa Nono, sesję zdjęciową wykonało studio ONI Stories.

 

proj.: Grupa NONO, fot.: ONI Stories

 

Drewno i kamień

Głównym założeniem było stworzenie przytulnego wnętrza dla dojrzałego mężczyzny. Projekt miał stwarzać komfortowe warunki do odpoczynku i pracy.

W aranżacji przeważają ciepłe ziemiste beże przeplatające się z chłodniejszymi odcieniami w postaci zieleni i szarości. Kolorystyka nawiązuje do krajobrazu górskiego i – podobnie jak natura – przynosi ze sobą spokój i harmonię.

 

 

Pełna harmonia

Wnętrze zachwyca nie tylko nietuzinkowymi rozwiązaniami, jak chociażby deski podłogowe zastosowane na suficie w strefie wejścia i kuchni, ale też bogactwem tekstur. Nie znajdziemy tu ścian zostawionych samych sobie. Tam, gdzie akurat była potrzeba ,,złagodzenia” przestrzeni pojawia się tapeta winylowa o strukturze lnu. Dobrym przykładem takiego działania jest korytarz. Tu starano się unikać dodatkowych form, dlatego zamiast tradycyjnych drzwi pojawiły się te z ukrytą ościeżnicą i pokryte tym samym materiałem, co ściany. Obecność skrzydła zdradza jedynie designerska klamka i delikatna ramka.

 

 

Sypialnia z strefą home office

Ten sam zabieg wykorzystano w strefie home office urządzonej w sypialni. Pomieszczenie to, ze względu na pełnienie dwóch zupełnie różnych funkcji, podzielone na strefy: wypoczynkową i służącą do pracy. W pierwszej dominuje głęboka stonowana zieleń. W drugiej jest nieco jaśniej – tłem dla aranżacji w tym miejscu jest właśnie tapeta tekstylna.

 

Ciekawym zabiegiem wydzielania domowego biura w sypialni jest lamelkowy sufit, który płynnie przechodzi w zabudowę meblową, pełniącą rolę garderoby.

 

 

W otulinie drewna

Materiałami przewodnimi w projekcie jest drewno i kamień. Sercem mieszkania jest kuchnia. Dominująca tu czerń pojawia się na blacie w formie spieku, który delikatnie „zawija się” na ścianę. Powyżej dość niskiego ,,fartucha” znów pojawia się tapeta winylowa o tkaninowej strukturze, dobrana do wnętrza tak, aby łatwo było utrzymać ją w dobrej kondycji – jest wodoodporna a także łatwo czyszcząca.

W opozycji do czarnych frontów wykonanych z laminatu stanęły szafki wiszące z aluminium w kolorze stalowym, który rozjaśnia to wnętrze.

Kuchnia jest w kształcie litery L. Wysoka zabudowa jest wykończona fornirem w kolorze rozbielonego dębu. W centrum kuchni stanął rozkładany stół marki Fameg, a wokół pojawiły się drewniane proste krzesła. Całość dopełnia minimalistyczna oprawa.

 

proj.: Grupa NONO, fot.: ONI Stories

 

Czarna łazienka

Jednym z najciekawszych pomieszczeń w projekcie jest łazienka. Jej charakter – męski i zarazem bardzo wyrazisty – definiuje czarna matowa mozaika, której dopełnieniem jest antracytowy sufit. Przeciwwagą dla tego mocnego akcentu dekoracyjnego są płytki wielkoformatowe w połysku od Imoli zastosowane w strefie prysznicowej. Elementem dekoracyjnym tego wnętrze są również półki, które pojawiły się zamiast klasycznych szafek nad stelażem wc.

Dodatkową teksturę do wnętrza wprowadza rysunek delikatnie żyłowanego marmuru zastosowany na blacie szafki podumywalkowej w formie spieku. Na podłogę architekci wybrali proste stonowane płytki 60×60 w kolorze szarym.

 

 

Pożądany klimat we wnętrzu możemy osiągnąć poprzez odpowiednie ,,zaprogramowanie” oświetlenia. Oprócz tego głównego, czarujący klimat tworzą paski led a także piękne szklane lampy dopełniające wystrój strefy umywalkowej.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków