72 - metrowy apartament w Krakowie zaprojektowany przez Dwa Concept

72 – metrowy apartament w Krakowie zaprojektowany przez Dwa Concept

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy nowoczesny 72 – metrowy apartament w sercu Krakowa wykończony w wysokim standardzie dla rodziny z dzieckiem. Za projektem stoi pracownia Dwa Concept. Dzięki przemyślanemu doborowi materiałów i kolorystki a także grafitowym lustrom, które są dosłownie wszędzie, mieszkanie wygląda bardzo przestronnie i przytulnie. Dominujący styl nowoczesny uzupełniają klasyczne detale. Ten stylowy mariaż sprawia, że natura wnętrza jest niejednorodna, a zarazem pełna harmonii i prostoty. 

 
design: Dwa Concept | fot.: Dominika Wilk
design: Dwa Concept | fot.: Dominika Wilk

 

Otwarte wnętrze

Sercem apartamentu jest otwarta strefa dzienna. Pomimo dość małego metrażu, wnętrze jest uporządkowane i przestronne. Motywem przewodnim aranżacji jest drewno, które w tym projekcie ukazuje cały wachlarz swoich możliwości. Pojawia się na ścianach, podłodze i w formie mebli. Oprócz tego, że jest ponadczasowym wyborem i doskonale łączy się z wieloma teksturami, sprawia że minimalistyczne wnętrze nabiera rumieńców i staje się oazą otulającą wszystkie zmysły. W tym przypadku efekt ten potęguje doskonale zaprojektowane oświetlenie a także mięsiste zasłony.

 

 

Drewniano – marmurowa kuchnia z wyspą

Dopełnieniem drewna w postaci dębowych desek na podłodze i forniru zastosowanego na frontach szafek i ścianach, np. w holu, z którymi zostały zlicowane drzwi z ukrytymi ościeżnicami, jest beton a także marmurowe płytki wielkoformatowe. Wybór architektów padł na wykończenie Mountain Treasure firmy Florim, dostępnej w showroomach z Grupy Internity Home. Spieki znalazły zastosowanie zarówno w łazience, jak w kuchni, gdzie pełnią rolę fartucha kuchennego a także tworzą obudowę majestatycznej wyspy. Całość dopełniają oprawy dekoracyjne, takie jak ta nad wyspą – prosta w formie i jednocześnie bardzo efektowna. Model pochodzi z linii Volta marki Estiluz.  

 

design: Dwa Concept | fot.: Dominika Wilk
design: Dwa Concept | fot.: Dominika Wilk

 

Rolę oświetlenia głównego pełni nowoczesne oświetlenie magnetyczne wbudowane w sufit, którym można sterować za pomocą tradycyjnych włączników oraz z poziomu dedykowanej aplikacji. Ponadto tego typu oświetlenie pomaga w symbolicznym podziale otwartego pomieszczenia na strefy funkcyjne. 

 

Archlines od SternLight – ulubiony system oświetleniowy architektów

 

design: Dwa Concept | fot.: Dominika Wilk
design: Dwa Concept | fot.: Dominika Wilk

 

Łazienka z czarną umywalką 

Do estetyki całego projektu nawiązuje aranżacja łazienki. Ciekawym elementem projektu jest czarna ceramika i armatura. Każdy kto bacznie śledzi trendy wie, że jest to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Jak widać, niczym nie ustępuje stereotypowej bieli czy chromowanym bateriom. Wręcz odwrotnie – z doskonałą precyzją podkreśla styl wnętrza i nadaje mu indywidualny charakter. 

 

design: Dwa Concept | fot.: Dominika Wilk
design: Dwa Concept | fot.: Dominika Wilk

 

Ściana prysznicowa i blat są wykończone tymi samymi płytkami, które są w kuchni. Konsekwencja projektantów w operowaniu fakturami i barwami potwierdza prawdziwość słów o tym, że często mniej znaczy więcej

 

W urządzeniu harmonijnego wnętrza pomoże stworzenie spersonalizowanego moodboardu produktowego. Takie możliwości daje profesjonalna wzorcownia Internity Home zlokalizowana przy ulicy Duchnickiej 3 w Warszawie. Powielanie tych samych materiałów, tekstur i kolorów we wszystkich pomieszczeniach, jest gwarantem sukcesu. W efekcie otrzymujemy bardzo spójne, uporządkowane wnętrze. 

 

 

Sypialnia z przeszkloną garderobą

Prawdziwym azylem jest sypialnia z przeszkloną garderobą. Jej centrum stanowi duże łóżko z okazałym zagłówkiem. Liczne lustra, stonowane kolory a także przemyślany dobór materiałów, sprawiają że wnętrze pomimo małego metrażu, prezentuje się przestronnie. Obecny tu beton oraz techniczne oświetlenie wraz z metalowymi ramami okalającymi ryflowane szkło, mocno nawiązują do loftowej estetyki, którą jednak skutecznie ociepla ponadczasowe drewno. 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków