95-metrowe mieszkanie w stylu modern classic | proj. Poziom 3.

95 – metrowe mieszkanie w stylu modern classic | proj. Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

95 – metrowe mieszkanie zaprezentowane w dzisiejszym wpisie to spełnienie marzeń wszystkich, którzy z sentymentem podchodzą do klasyki, ale też nie boją się wprowadzać nowoczesności do wnętrza. To tu obok jodełki francuskiej polskiej marki Charme Parquet i sztukaterii znajdziemy ultra minimalistyczne formy i rozwiązania. Zapoznajcie się z projektem w stylu modern classic stworzonym przez pracownię Poziom 3., prowadzoną przez Joannę Piotrowską i Katarzynę Tur.

 

Joanna Piotrowska i Katarzyna Tur || Poziom 3. Projektowanie Wnętrz

 

Królestwo pasteli

Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna. Dominują tu biele, kremy i szarości, ocieplone drewnem w koniakowym wykończeniu. Uzupełnieniem klasycznej bazy są pastelowe tony (szczególnie błękit, który jest ulubionym kolorem Pani Domu) oraz czerń, która nadaje nowoczesny charakter wnętrzu.

 

Inwestorom marzyła się przestronna i jasna przestrzeń, ale również skrywająca jak najwięcej miejsca do przechowywania. W założeniu mieszkanie miało być pełne naturalnych materiałów, dających poczucie komfortu i przytulności, z nutą klasyki pod postacią sztukaterii i z przewodnim kolorem w detalu.

Joanna Piotrowska, Katarzyna Tur
(Poziom 3. Projektowanie Wnętrz)

 

 

W klimacie modern classic

Większość elementów pojawiających się w mieszkaniu, zwłaszcza zabudowy stolarskie, została zaprojektowana pod indywidualne zamówienie. Dlatego wnętrze wyróżnia się nie tylko unikatowym designem, ale też doskonale odpowiada na potrzeby inwestorów.

 

Detalem wyróżniającym minimalistyczną kuchnię są lamele fornirowane na suficie, między którymi ukryto oświetlenie. Motyw nowoczesnych geometrycznych linii powiela grzejnik dekoracyjny FAT Vertical polskiej marki HushLab.

 

modern classic
proj.: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdj.: Mateusz Pawelski

 

Ważną rolę w koncepcji projektu odgrywają tapety. W salonie podkreślono nią ścianę tv. Jej pastelowy wzór przełamuje prostą geometrię sztukaterii oraz nowoczesnych mebli. Tę samą rolę spełniają krzesła w jadalni wyróżniające się zaoblonymi formami oraz wykończeniami imitującymi kultową plecionkę wiedeńską. Ten niezwykły mix doskonale oddaje atmosferę wnętrz urządzonych w stylu modern classic.

 

modern classic
proj.: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdj.: Mateusz Pawelski

 

Łazienka z tapetą

Tapeta pojawia się również w aranżacji łazienki. Jej design idealnie współgra z miętowymi płytkami z kolekcji Grace od Wow Design. Architektki zestawiły biżuteryjne zaokrąglone kafelki z matowym gresem pochodzącym z selekcji Internity Home. Drewniana szafka podumywalkowa ociepla chłodne tony oraz harmonizuje cały projekt.

 

proj.: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdj.: Mateusz Pawelski

 

Przestrzeń dla rodziny 2+1

W strefie prywatnej znajdują się dwie sypialnie: rodziców i ich synka. W pokoju młodego małżeństwa nie mogło zabraknąć ulubionego błękitu, który tym razem został zestawiony z kolorem musztardowym i grafitowym.

Oprócz tradycyjnej zabudowy, dodatkowe miejsce do przechowywania zostało wygospodarowane w szafie ukrytej w zagłówku wykonanym z frezowanego mdf – u. Dopełnieniem projektu są ciężkie mięsiste zasłony nadające przytulny ton aranżacji.

 

modern classic
proj.: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz | zdj.: Mateusz Pawelski

 

Dzika radość

Charakterystycznym punktem realizacji jest pokój 5 – latka. Architektki postawiły na styl urban jungle. Królestwo najmłodszego domownika skrywa łóżko na antresoli i strefę zabaw pod nią. Nie zabrakło też mini huśtawki i ścianki wspinaczkowej wkomponowanej w bryłę łóżka. Tym sposobem udało się stworzyć prawdziwy azyl – miejsce idealne do rozwijania pasji, kreatywnej zabawy i odpoczynku.

 

Projekt: Poziom 3. Projektowanie Wnętrz
Sesja zdjęciowa: Mateusz Pawelski
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroom Internity Home

 

Zapytaj // naszego eksperta

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków