120 - metrowy apartament artystki | proj. MG Wnętrza

120 – metrowy apartament artystki | proj. MG Wnętrza

– Dom i mieszkanie to dla mnie centrum prywatnego wszechświata, którego każdy element, zaczynając od salonu i kuchni, przechodząc do łazienki, a na sypialni kończąc, musi być dopasowany do użytkowników danej przestrzeni. – tak o misji pracy projektanta wnętrz mówi Magdalena Gałach (MG Wnętrza). W przypadku zaprezentowanego w dzisiejszym wpisie apartamentu, którego jest autorką, sytuacja była nieco ułatwiona, ponieważ projekt powstał dla jej córki. Oprócz indywidualnych upodobań Pani domu, ważny był również kontekst miejsca. Kamienica kiedyś należała do plebanii, a w mieszkaniu mieszkał proboszcz. Jak dziś prezentuje się wnętrze graficzki i fotografki?

 

 

Aranżacja wnętrz to nie tylko moja praca, to przede wszystkim moja pasja.

Magdalena Gałach (MG Wnętrza)

 

proj. MG Wnętrza | zdj. Joanna Gałach
proj. MG Wnętrza | zdj. Joanna Gałach

 

Wnętrze ze starą duszą

Apartament ma 120 m.kw. Dominują tu jasne, stonowane kolory oraz szlachetne materiały. Jak zdradza projektantka, głównym zadaniem było urządzenie neutralnej przestrzeni, tak aby łatwo można było zmieniać jego wystrój za pomocą plakatów i obrazów córki. Wyjątkiem jest sypialnia, która wyróżnia się na tle mieszkania kolorystyką. Przytulny wystrój malują tu ciemne barwy, z czego najmocniejszym elementem aranżacyjnym jest butelkowozielone wezgłowie.

Oprócz otulającego ciepła i komfortowych rozwiązań, ważnym zadaniem było wykorzystanie vintagowych krzeseł po babci. Rodzinna pamiątka nie tylko wspaniale konotuje z miejscem o historycznym kontekście, ale też sprawia, że wnętrze zyskuje indywidualny rys.

 

 

W klimacie ponadczasowej klasyki

Mieszkanie jest utrzymane w klasycznym stylu nawiązującym do paryskiego szyku. Wskazują na to sztukaterie oraz dębowy parkiet ułożony w jodełkę. Taka baza stanowi wspaniałe tło dla wszechobecnej sztuki. Całość dopełniają złote detale zastosowane w prostej, minimalistycznej formie, np. w oświetleniu, delikatnych dekoracjach czy chociażby w stylizowanych klamkach.

Jak to w kamienicach, znajdziemy tu pokoje przechodnie. Jednak tym razem amfiladowy układ postanowiono przekuć w atut. I tak jak to miało miejsce pierwotnie, tak tu również rozwiązanie podkreśla spójność projektu. Dwuskrzydłowe drzwi są symbolem holistycznego podejścia do projektu, gdzie każde pomieszczenie na siebie oddziałuje, tworząc harmonijną całość.

Oprócz wizualnych walorów wnętrza, warto zwrócić uwagę również na jego funkcjonalność. Mieszkanie przeszło całkowity remont, a pomieszczeniom zostały nadane nowe funkcje, tak aby spełniały oczekiwania młodej pary. Sercem apartamentu jest salon z aneksem kuchennym. Przy salonie mieści się gabinet, pokój dla gości / dziecka, duża sypialnia, dwie łazienki oraz pralnia.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków