Apartament Ażurowe Okiennice | projekt: Kamińska Stańczak Design

Apartament Ażurowe Okiennice | projekt: Kamińska Stańczak Design

Kompozycja to słowo klucz, nie tylko w literaturze, muzyce czy malarstwie. Jest równie ważna w architekturze i projektowaniu wnętrz. Odpowiednie rozłożenie akcentów, harmonia, precyzyjne operowanie kolorem, formą i fakturami. Dbałość o detal. Osadzanie znanych rozwiązań w nowych kontekstach. To wszystko przekłada się na powstanie projektów, w których każdy element ma swoje zadanie nie tylko w codziennym życiu użytkownika mieszkania, ale też  w budowaniu całej kreacji wnętrza. Takie podejście prowadzi do powstania ponadczasowych aranżacji, które jednocześnie stanowią odbicie osobowości inwestorów.

 

design: Kamińska Stańczak Design
design: Kamińska Stańczak Design

 

Na mokotowskich Ażurowych Okiennicach

Klasyka ubrana w nowoczesne rozwiązania – tak w największym skrócie moglibyśmy opisać zaprezentowany w dzisiejszym wpisie 100 – metrowy apartament zaprojektowany przez studio Kamińska Stańczak Design.

 

Elementem wyróżniającym projekt jest misternie ułożona dębowa jodełka francuska polskiej marki Charme Parquet, którą dopełniają sztukateryjne zdobienia na ścianach. Całość doprawiono szlachetnym złotem.

 

Mieszkanie jest podzielone na dwie strefy: dzienną, która dzięki zagospodarowaniu na otwartym planie, sprzyja integracji domowników oraz prywatną, w której znajdują się trzy sypialnie.

 

design: Kamińska Stańczak Design
design: Kamińska Stańczak Design

 

W złotym blasku

Część dzienną tworzą: kuchnia, jadalnia oraz strefa wypoczynku. Choć każda z nich jest wyraźnie zdefiniowana, harmonijna aranżacja sprawia, że tworzą jedną spójną całość. Taras, który dzięki dużym przeszkleniom obejmującym całą elewację, w naturalny sposób dopełnia tę przestrzeń wpuszczając dużo światła.

W całym projekcie dominuje stonowana kolorystyka. Wyjątkiem są bordowe krzesła w jadalni, które nabierają jeszcze bardziej wyrafinowanego charakteru w blasku efektownej oprawy oświetleniowej Brass 96 zaprojektowanej przez Paolę Navone. Klosz utworzony z zakrzywionej płyty z młotkowanego mosiądzu przyciąga spojrzenia, sprawiając że lampa stała się punktem fokusowym aranżacji.

 

design: Kamińska Stańczak Design
design: Kamińska Stańczak Design

 

Minimalizm kontrolowany

Tłem dla eleganckiej jadalni jest minimalistyczna kuchnia. Na straży jej indywidualnego charakteru stoi monolityczna wyspa, która zwiększa funkcjonalność wnętrza. Od strony roboczej architekci wygospodarowali tam dodatkowe miejsce do przechowywania oraz płytę indukcyjną wraz z pochłaniaczem zamontowanym blacie.

Aranżację kuchni tworzą szare fronty ocieplone dębowym fornirem. W drewnianej zabudowie architekci zamaskowali mało reprezentacyjną kratkę wentylacyjną.

 

design: Kamińska Stańczak Design
design: Kamińska Stańczak Design

 

W otulinie przytulności

Trzecią strefą otwartej części mieszkania, jest ta przeznaczona do wypoczynku. Wydziela ją miękki dywan a także narożnik w kształcie litery L. Obrócony tyłem do reszty pomieszczenia, tworzy kameralną przestrzeń dedykowaną relaksowi w pojedynkę lub w towarzystwie.

Do dyspozycji domowników jest duży telewizor, a także mini biblioteczka. Architekci wygospodarowali na nią miejsce w zabudowie meblowej znajdującej się w ciągu komunikacyjnym. Dzięki efektownym podświetleniom, korytarz wygląda jednocześnie elegancko i nowocześnie. Ten efekt potęgują okazałe, lustrzane fronty dominujące w holu wejściowym.

 

 

Marmurowy total look

W łazience napotkamy kontynuację stylistyki całego mieszkania – ciepłe barwy zestawione z naturalnym dębem i armaturą w subtelnym, złotym wykończeniu. Duże lustro nad minimalistyczną umywalką polskiej marki HushLab nie tylko skrywa dodatkowe miejsce do przechowywania, ale również optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków