Apartament dla podróżników z nutą orientu | IH - Internity Home

Apartament dla podróżników z nutą orientu

Wnętrze zlokalizowanego w Warszawie apartamentu to przykład na to, jak można wprowadzić nowoczesne wzornictwo do zastanej przestrzeni. Architekci z pracowni Hola Design przekształcili zwykłe mieszkanie w nowoczesne, wygodne i eleganckie miejsce. Młodzi mieszkańcy, choć pasjonują się podróżami, lubią tu wracać. – Priorytetem było nadanie apartamentowi drugiego życia, wprowadzenie nowego podziału funkcji i otwarcie salonu na kuchnię. Postawiliśmy na funkcjonalność, styl i wyjątkowe detale – tłumaczy Monika Bronikowska, współwłaścicielka Hola Design. Wnętrze stało się przestrzenią optymalną dla poczucia przestronności i komfortu.

 

Projekt: Hola Design | Sesja zdjęciowa: Yassen Hrtistov

 

Stare na nowo

Projektanci połączyli nowoczesny design z delikatnymi japońskimi akcentami, prostymi liniami, lekkością i minimalizmem. Stonowaną beżowo – piaskową kolorystykę przełamali mocnymi akcentami brązu oraz czerni. Jednak kluczową rolę w budowaniu nastrojowego klimatu odgrywa drewno zastosowane między innymi na podłodze w formie dębowej jodły. Natomiast okładziny ścienne i wykończenie ścian to gładkie i ryflowane, matowo wykończone forniry w kolorze orzechowym. Te naturalne materiały tworzą upragnioną przez właścicieli atmosferę ciepła i spokoju.

 

Dopełnieniem szczotkowanego forniru na meblach kuchennych jest równie szlachetny kamień, który wprowadzono w postaci blatów. Rozwiązanie to nie tylko pięknie się prezentuje, ale też jest ponadczasowe.

 

 

Centralnym punktem strefy dziennej jest jadalnia, która łączy kuchnię oraz salon. Harmonijny dialog prowadzą tu elementy nowe i zastane. Stół i otaczające go tapicerowane krzesła były w rodzinie właścicielki od lat. Dzięki starannie opracowanemu kontekstowi – jasnym ścianom obwiedzionych czarnymi listwami – zyskały odświeżony wygląd.

Stalowa witryna z ryflowanym szkłem oraz prosta czarna biblioteczka to autorskie projekty Hola Design, które nadają przestrzeni niepowtarzalnego stylu. Polska sztuka oraz pamiątki z podróży właścicieli ukazują pasję do egzotycznych destynacji i orientalnych motywów.

 

Projekt: Hola Design | Sesja zdjęciowa: Yassen Hrtistov

 

Oaza relaksu

– Master bedroom, pełniącą dawniej funkcję gabinetu, przekształciliśmy w strefę wypoczynku. Zabudowa z ryflowanymi frontami skrywa garderobę, a także integruje ściany i drzwi, dzieląc wnętrze na dwie części – strefę spania i dziennego relaksu – mówi Adam Bronikowski, współwłaściciel pracowni Hola Design. Dzięki naturalnym materiałom, jak ruda skóra łóżka, przestrzeń zyskuje ponadczasową elegancję. Szezlong, ekspres do kawy i rośliny, które wprowadzają do wnętrza świeżość, sprawiają że sypialnia stała się ulubionym zakątkiem mieszkańców.

 

sypialnia
Projekt: Hola Design | Sesja zdjęciowa: Yassen Hrtistov

 

W łazience zastosowano wielkoformatowe płytki w beżowo – piaskowej tonacji. Druga łazienka, w jaśniejszych tonacjach, stanowi oazę relaksu z wolnostojącą wanną. Kamienne blaty projektu Hola Design, ukazujące kunszt kamieniarzy tej pracowni, stanowią kwintesencję elegancji i ponadczasowego stylu.

 

mała łazienka z wanną wolnostojącą
Projekt: Hola Design | Sesja zdjęciowa: Yassen Hrtistov

 

Całość dopełnia zróżnicowane, modernistyczne oświetlenie, które doskonale rozjaśnia przestrzeń oraz podkreśla charakter wnętrz. Apartament łączy w sobie styl, funkcjonalność i indywidualny wyraz, ujmując estetyką oraz szczególną dbałością o detale.

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków