Apartament w Krakowie zaprojektowany z sercem (proj. Ewa Tarapata)

Apartament w Krakowie zaprojektowany z sercem (proj. Ewa Tarapata)

To jeden z tych projektów, który ma w sobie to coś. Nietuzinkowe podejście do projektowania, stawianie na wysokiej jakości, unikatowe produkty, zabawa zróżnicowaną fakturą i kolorem – to wszystko sprawia, że wnętrze nie tylko przyjemnie się ogląda. Jak zdradza nam architekt Ewa Tarapata, projektowanie tego apartamentu było czystą przyjemnością. Jednak z tych wszystkich rzeczy najważniejszy jest komfort użytkowania, który w tym przypadku jest niewątpliwy. Zapraszamy do wnętrza, w którym zastosowane rozwiązania wspinają się na szczyty światowego designu a kreatywność architekta przełożyła się na powstanie projektu, który na długo zapada w pamięć.

 

Gdy łączą się różne żywioły…

Sercem domu jest kuchnia otwarta na salon i jadalnię. Nowoczesny charakter aneksu podkreślają ściany w kolorze Stormy Monday z oferty Benjamin Moore. Nieco ciepła wnętrzu nadają górne szafki z drewnianymi frontami. Niezwykle ciekawym elementem aranżacji, który zachwyca zarazem prostotą i wyrafinowaniem jest ściana nad blatem stworzona z ręcznie robionych płytek od manufaktury Mutina. Ceramika ta pochodzi z kolekcji Rombini. Na swojego rodzaju ciągłość wpływa zastosowanie tego samego materiału na wyspie. To pokazuje wspaniałe i niekonwencjonalne możliwości wykorzystania płytek oraz rzuca nowe światło na design wysp.

Zimny odcień ścian ocieplają płytki na podłodze Tierras zaprojektowane przez Patricie Urquiole dla Mutiny, które podobnie jak piasek przy wzburzonym morzu zachwycają spokojem, ciepłem i w tym przypadku – niewątpliwą urodą! Ukoronowaniem pięknej kuchni jest lampa TR Bulb znajdująca się nad wyspą. Tej samej marki oświetlenie zdobi przestrzeń nad stołem. Wykonana z filcu oprawa Dancing zaprojektowana przez Iskosa Berlinga wygląda jak spódnica tańczącej baletnicy.

 

proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona
proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona

 

Czas na relaks

Centralne miejsce salonu zajmuje narożnik Cloud polskiej marki Sits, który architektka kupiła w naszym showroomie w Krakowie – Prodesigne. Na ścianach wiszą obrazy Adama Wątora oraz Anny Jarzymowskiej. Klasycznego sznytu aranżacji nadaje drewniany parkiet oraz szafki wkomponowane w ściany swoim wyglądem przypominające sztukaterie. Ściana w kolorze living coral doskonale przełamuje chłodny odcień tkaniny znajdującej się na wypoczynku i zarazem doskonale dopełnia aranżację kuchni.

 

proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona
proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona

 

Salon kąpielowy inny niż wszystkie

Kolejnym pomieszczeniem, które dosłownie i w przenośni rozpieszcza nasze zmysły, jest łazienka, której centrum stanowi kamienna wanna Jill z kolekcji Five Stars polskiej marki HushLab zamówiona w Prodesigne. Jak zauważa architektka rewelacyjnie prezentuje się na tle niebieskich płytek marki Mutina. -Ręcznie robiona ceramika zaprojektowana przez Ronana i Erwana Bouroullec pięknie gra światłem, rzucając cienie niczym płaskorzeźba – mówi. 

Na podłodze również znalazły się płytki od Mutiny – Rombini Carre. Niebieska kratka na białym tle jest bardzo miła w dotyku, dlatego chodzenie po niej to ogromna przyjemność dla stóp. W łazience znajdują się też spektakulane płytki wielkoformatowe. Wyglądem przypominają stary zniszczony tynk. Czarne baterie doskonale dopełniają ten tak zwany „used look”, dodając całej aranżacji charakteru.

 

proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona
proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona

 

Nieziemsko piękna sypialnia

Kolejnym ciekawym pomieszczeniem znajdującym się w tym krakowskim apartamencie jest sypialnia. Jak wspomina Pani Ewa, punktem wyjścia do jej projektu było łóżko Piumotto włoskiej marki Pianca, które wypatrzyła w naszym showroomie. -Skradło moje serce i musiało stać się głównym meblem w projektowanym pomieszczeniu – mówi.  – Mając do dyspozycji łóżko w tak oryginalnym kolorze nie było łatwo zaprojektować całą sypialnie tak, aby podkreślić walory mebla i zarazem go nie przytłoczyć – dodaje.

Ściana za łóżkiem oraz ta prowadząca do łazienki i garderoby jest pokryta piękną tapetą marki Wall & Decò. Tapeta o nazwie NOTTURNO BLU zaprojektowana przez Alessandro Gottardo przedstawia gwiaździste niebo, księżyc oraz chmury w niebieskich i zielonych odcieniach. Ten nieziemski rysunek stanowi idealne tło dla łóżka.

Całość dopełniają kinkiety zaprojektowane przez wybitnego szwedzkiego projektanta Claesson Koivisto Rune. O ich świetności świadczą liczne tytuły – projekt oprawy zdobył aż osiem razy doroczną szwedzką nagrodę za wzornictwo oraz wiele innych międzynarodowych tytułów. Przysłowiową „kropką nad i” są stoliki nocne z blatami w modne terrazzo. Lastryko w konfrontacji ze wzorem tapety prowadzi wspaniały i pełen emocji dialog. Odpoczynek i praca w tym miejscu (ponieważ znalazło się tu również domowe biuro) muszą być nie tylko przyjemne, ale i efektywne. 

 

sypialnia
proj. Ewa Tarapata, zdj. Katarzyna Wrona

 

Cieszymy się, że mieliśmy swój wkład w powstanie tego pięknego projektu!

Sprawdź adresy naszych showroomów >>

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków