Apartament pokazowy ABB Living Space(R) Experience | proj. Megart Design

Apartament pokazowy ABB Living Space(R) Experience | proj. Megart Design

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie dom, w którym optymalną temperaturę, oświetlenie, żaluzje, wentylację, systemy alarmowe, dźwięku i obrazu regulujemy za pomocą zainstalowanych w ścianach paneli dotykowych i urządzeń mobilnych? Na szczęście takie rozwiązania nie pozostają już tylko w sferze marzeń, a stają się rzeczywistością. Zobaczcie projekt apartamentu pokazowego zrealizowanego przez Magdalenę Czernik i Przemysława Strzałkowskiego ze studia Megart Design. Oprócz inteligentnych rozwiązań, znajdziemy tam sporą dawkę dobrego designu.

Dom inteligentny

20 – ego września 2017 roku nastąpiło uroczyste otwarcie apartamentu pokazowego ABB Living Space(R) Experience. To jeden z najnowocześniejszych projektów w Europie, bowiem prezentuje nie tylko dobry design, ale też innowacyjne systemy inteligentnego zarządzania budynkiem i przestrzenią domową

W stu siedemdziesięciometrowym apartamencie  pokazowym, który został zaaranżowany jak dom mieszkalny, możemy doświadczyć jak działają oraz jakie dają korzyści spersonalizowane sterowanie funkcjami domu (rozwiązania proponowane przez firmę ABB). Apartament pokazowy znajduje się na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Duchnickiej 3 w Defabryce.

 

Fot. Urszula Czapla. Arch. ABB
Fot. Urszula Czapla. Arch. ABB

Dom designerski

Przedstawiony w dzisiejszym wpisie dom, wart jest nie tylko „przetestowania”, ale też po prostu obejrzenia, bowiem znajdują się tu naprawdę fajne smaczki. Na pierwszy plan wysuwają się oszczędne i czyste formy urozmaicone ultranowoczesnymi standardami technologii. W domu znajdziemy kuchnię otwartą na salon i jadalnię. Ponadto znalazło się tu miejsce na sypialnię z salonem kąpielowym, drugą łazienkę, gabinet oraz pomieszczenie techniczne. 

Pomimo dominującej chłodnej kolorystyki i obecnych tu geometrycznych kształtów, dom jest całkiem przytulny. Wszystko za sprawą wykorzystanych tekstyliów, takich jak zasłony, poduszki, które okraszają sofy i sypialniane łoże, a także drewna. Duży wkład w odbiór całego pomieszczenia ma również nowoczesny kominek.

Warto również zwrócić uwagę na aranżację łazienki. Pomimo jej niewielkich gabarytów, znalazło się tu miejsce na wolno stojącą wannę i okazałą umywalkę. Jest  to doskonały przykład tego, że nawet w małym pomieszczeniu można stworzyć robiący wrażenie salon kąpielowy.

Wartym zwrócenia uwagi detalem jest tapeta w tropikalny wzór, która pojawiła się na ścianie nad łóżkiem w sypialni i salonie kąpielowym. 

Tropikalne wzory we wnętrzach

 

Fot. Urszula Czapla. Arch. ABB
Fot. Urszula Czapla. Arch. ABB

Urządź salon kąpielowy w wielkim stylu

Wszystkie światła na oświetlenie

Ważnym punktem tej realizacji jest doskonale zaprojektowane oświetlenie. Musicie wiedzieć, że ma ono ogromny wpływ na całokształt projektu, bowiem potrafi wydobyć z wnętrza dobre strony, a ukryć mankamenty.

W tym projekcie zostało głównie wykorzystane oświetlenie marki Modular. Przede wszystkim są to ultraminimalistyczne oprawy wpuszczane oraz projektory do montowania na szynoprzewodzie. Ich stonowana biała kolorystyka oraz nienarzucająca się forma, a także doskonałe światło jakie dają, sprawiają że stają się wisienką na torcie całego projektu.

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do nowoczesnego domu?

Fot. Urszula Czapla. Arch. ABB
Fot. Urszula Czapla. Arch. ABB

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków