Apartament w ponadczasowym stylu | design: mo.studio

Apartament w ponadczasowym stylu | design: mo.studio

Wiślane Tarasy 2.0 to nowoczesny zespół apartamentowy położony tuż przy Bulwarach Wiślanych w Krakowie. To właśnie tu zlokalizowane jest mieszkanie zaprojektowane przez arch. Monikę Rybicką (mo.studio). We wnętrzu panuje spokojna elegancja, którą podkreślają stonowane kolory oraz wysokiej jakości, ponadczasowe materiały.

 

grafitowa kuchnia
proj. mo.studio | fot. ot.fotografia

 

W prostocie siła

Sercem apartamentu jest otwarta na salon kuchnia. Jej wyjątkowy wygląd to w dużej mierze zasługa dość niestandardowego podejścia do koloru. Czarny sufit przypominający rozgwieżdżone niebo, dzięki niewielkim punktom światła opraw wpuszczanych, wprowadza nieco magii do wnętrza. Mocne nasycone kolory sprawiają, że na wskroś minimalistyczna kuchnia nabiera bardziej plastyczny i obdarzony większym ładunkiem emocjonalnym wyraz. Przytulności nadaje lamelkowa ściana.

 

 

W kąpieli zmysłów

Jak mówi architektka, głównym zadaniem projektowym było wydzielenie miejsca, które miało stać się wyjątkowym salonem kąpielowym. Zaprojektowanie tego wnętrza okazało się niemałym wyzwaniem. – Wąska i mało przestrzenna łazienka o metrażu 7 m.kw. zdecydowanie potrzebowała nadania charakteru i zagrania materiałami tak, by wykorzystać jak najlepiej jej potencjał – dodaje.

 

Aranżacja oparta jest na pionowych elementach przytulnego drewna, surowych teksturach płytek i grze świateł, które doskonale porządkują wnętrze oraz tworzą pożądany klimat.

 

mała łazienka z wanną i prysznicem
proj. mo.studio | fot. ot.fotografia

 

Przemyślna aranżacja

Projekt skupia się na wydzieleniu stref, a zastosowane materiały spełniają ważne role – lamele tworzą efektowny parawan, lustro – powiększa optycznie pomieszczenie, natomiast wanna wolnostojąca przyścienna Brick od HushLab idealnie spełnia swoje funkcje w niewielkim salonie kąpielowym.

Szlachetnym uzupełnieniem aranżacji są baterie w kolorze czarnego chromu szczotkowanego od HushLab. – Armatura w tym wykończeniu jest świetną alternatywą dla baterii w kolorze czarnym czy złotym. Wykończenie to jest zdecydowanie trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości – przekonuje Katarzyna Młynarczyk – specjalista Internity Home.

Kontynuacją przemyślanej funkcjonalności jest obła szafka zaprojektowana przez mo.studio, która eksponuje nablatową umywalkę Slim 65.

 

 

Atmosferę relaksu kreuje harmonijna aranżacja, na którą składają się ciepłe stonowane barwy oraz naturalne materiały, decydujące o ponadczasowym charakterze projektu.

 

 

 

Projekt: mo.studio
Wyposażenie wnętrza: Prodesigne Kraków
Sesja zdjęciowa: ot.studio

 

Zapytaj // naszego eksperta

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków