Apartament w stylu mid-century na nowoczesnym osiedlu w Łodzi

Apartament w stylu mid-century na nowoczesnym osiedlu w Łodzi

W zaprezentowanym w dzisiejszym wpisie projekcie króluje styl mid-century będący odbiciem praktycyzmu czasów powojennych, optymizmu lat 50. oraz zmysłowości i psychodelii charakterystycznej dla lat 60. Ponadczasowe, wysokiej jakości materiały przeplatane ikonami designu i perełkami vintage razem stworzyły arcyciekawą kompozycję. Cały apartament ma 110 m2, a za jego projektem stoi Pracownia Osom Group

 

Duch przeszłości w nowoczesnym apartamencie

Strefa wejścia wprowadza nas w klimat wnętrza, w którym duch mid-century dotrzymuje kroku nowoczesnym rozwiązaniom. Minimalistyczne zabudowy kryją wejścia do innych pomieszczeń a także pralnię. Aranżacja łagodnieje i optycznie powiększa się w odbiciu okrągłego lustra. 

 

proj.: OSOM GROUP | fot.: Pietruszka Fotografia
proj.: OSOM GROUP | fot.: Pietruszka Fotografia

 

Drewno, mid-century i nowoczesne rozwiązania

Sercem mieszkania jest kuchnia z wyspą otwarta na salon. Strefa dzienna urządzona na jednym planie sprawia wrażenie większej i bardziej przestronnej. Efekt ten potęguje duża ilość naturalnego światła wpadającego do wnętrza przez okazałe okna. 

Aranżacja jest oparta na dialogu jasnego drewna obecnego w formie klasycznej jodełki na podłodze i ciemnego tworzącego połacie ścian i fronty mebli, np. kuchennych wykonanych z forniru. 

W sąsiedztwie kuchni znajduje się jadalnia, wprowadzająca do projektu namiastkę duńskiego designu. Wokół drewnianego stołu dobrą energię roztaczają krzesła Wishbone zaprojektowane przez Hansa J. Wegnera w 1950 roku. Kompozycji przyświeca kultowa oprawa Louis Poulsen, której dobra passa nieprzerwanie trwa od lat 50. ubiegłego stulecia, co tylko potwierdza ponadczasowy charakter lamp z rodziny PH5. Jej rolą za dnia jest estetyzowanie wnętrza ukierunkowanego na maksymalną funkcjonalność. Energetyzująca pomarańcz rozwesela stonowaną aranżację kuchni. Natomiast po zmroku nadrzędnym zadaniem staje się punktowe oświetlanie strefy jadalnianej oraz tworzenie niesamowitych scen świetlnych. 

 

 

 

Kuchnia w stylu mid-century

Część typowo kuchenną zaznacza zmiana podłogi na modne lastryko. Kompozycję zamyka wyspa, przy której stanęły minimalistyczne hokery. Wysoka zabudowa kuchenna stworzyła dużą ilość miejsca do przechowywania, po to aby frontowa strona aneksu mogła zachwycać minimalistycznym lookiem dopełnionym otwartą półką, na której wyeksponowano drobne dekoracje. 

 

Typowo dla stylu mid-century, w projekcie mieszają się geometryczne formy z organicznymi. Miękkie linie wraz z naturalnymi materiałami tworzą przyjazny klimat nastrojony łagodnością i przystępnym designem. 

 

kuchnia
proj.: OSOM GROUP | fot.: Pietruszka Fotografia

 

Salon z musztardowym akcentem i meblami w retro stylu

Styl mid-century, oprócz designu z przełomu lat 50. i 60. XX – ego wieku, wyróżnia się żywą kolorystyką, przez niektórych odbieraną nawet jako kiczowatą. Zamysł jest taki, aby pośród stonowanych odcieni ziemi pojawiały się mocniejsze plamy koloru. W przypadku tego apartamentu właśnie tak to zagrało. W salonie główną rolę odgrywa ponadczasowe drewno, którego elegancki charakter przełamuje sofa wykończona musztardową tkaniną. Filigranowe meble vintage oraz lampy od projektantów kolekcjonowane przez właścicieli mieszkania nadają aranżacji indywidualny rys. 

 

W salonie część ścian została wykończona płytami fornirowanymi, które nadają wnętrzu elegancji i przytulności. Dla równowagi na podłodze pojawia się drewno w jasnym wykończeniu. 

 

 

 

Salon kąpielowy z lastryko w tle

Prawdziwą oazę relaksu stanowi salon kąpielowy. Jego sercem jest wanna wolnostojąca. Funkcjonalność wnętrza zwiększa obecność strefy prysznicowej, którą oddziela od reszty szklane przepierzenie. Poza podstawowymi udogodnieniami, znajdziemy tu dwuosobową saunę typu infrared. Podstawę aranżacji tworzą płytki wielkoformatowe w lastryko ocieplone drewnem, które oprócz tradycyjnego wykorzystania, oryginalnie pojawia się również na suficie. W ten sposób wnętrze zyskało niepowtarzalny charakter. 

 

salon kąpielowy
proj.: OSOM GROUP | fot.: Pietruszka Fotografia

 

Łazienka dla gości 

Mniejsza łazienka dla gości jest urządzona w tym samym szaro – drewnianym klimacie. Jednakże w tym przypadku architekci zdecydowali się ożywić kompozycję bardziej wyrazistym wzorem terrazo na płytkach oraz ceramiką w grafitowym wykończeniu. Czarna armatura, jak klamra kompozycyjna, harmonizuje aranżację. 

 

 
mała łazienka z prysznicem
proj.: OSOM GROUP | fot.: Pietruszka Fotografia

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków