Apartament w zabytkowej kamienicy | proj. Nasciturus design

O takim apartamencie do zaprojektowania marzy chyba każdy architekt wnętrz – wysokie sufity, jasne pokoje i przede wszystkim sami właściciele mieszkania, którzy wykazali się niezwykłą odwagą. To między innymi ona przyczyniła się do powstania bardzo nowatorskiego projektu. Jak zdradzają architekci z Nasciturus design ,,nie każdy klient zgadza się na ekstrawagancję, jaką bez wątpienia jest posiadanie w sypialni przeszklonej kabiny prysznicowej i wanny”. Na szczęście znaleźli się śmiałkowie, a teraz my możemy podziwiać tę realizację! Zapraszam do środka!

Przestrzeń opanowana

W tym projekcie pierwsze skrzypce odgrywa przestrzeń, podkreślona dużą ilością bieli, którą architekci postanowili skonfrontować z czarnymi akcentami, przeszkleniami, czerwoną cegłą, marmurem i sztukaterią. 

Jak zdradzają architekci, mieszkanie wymagało drastycznych zmian, a jak wiadomo w starym budownictwie niejedno może zaskoczyć. Podkreślają również, że inwestor miał wysokie wymagania odnośnie estetyki wnętrza, materiałów wykończeniowych oraz rozwiązań funkcjonalnych, co jednak idealnie udało się połączyć.

Ten projekt jest przykładem udanej aranżacji wnętrza w nowoczesnym stylu, ale przy zachowaniu (i wyeksponowaniu) klimatu zabytkowej kamienicy. Takim elementem jest na przykład efektowna cegła, którą wystarczyło tylko odsłonić. 

Mieszkanie w kamienicy – prestiż czy udręka?

Ważnym elementem wystroju wnętrza są efektowne lampy, które można było zastosować tylko w przypadku tak ekstremalnie wysokich sufitów. Awangardowe oświetlenie stało się wisienką na torcie całego projektu. W minimalistycznej sypialni znalazło się miejsce na wolno stojącą wannę i przeszklony, marmurowy prysznic.

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

×
×
×
×