Apartament z czarną kuchnią i przeszkloną łazienką | proj. BOSKE ART

Beton i drewno, czerń i biel, domowe ciepło i zimny loft, łazienka jednocześnie otwarta i zamknięta, miękkie otulające tkaniny i oświetlenie techniczne – biuro architektoniczne BOSKE ART z perfekcyjną konsekwencją stworzyło projekt, w którym uderzające kontrasty razem stworzyły piękną całość. Zapraszamy do apartamentu z widokiem na Wartę. 

 

Z naturą twarzą w twarz

Cała strefa dzienna, na którą składa się salon, jadalnia i aneks kuchenny, dzięki dużym przeszkleniom wizualnie łączy się z naturą. Bez wątpienia, możliwość wsłuchania się w dziki i zarazem kojący nurt rzeki Warty jest dobrem luksusowym.  Dzięki obecności dużego tarasu właściciele mieszkania mogą obcować z naturą twarzą w twarz. Minimalistyczny i bardzo przemyślany wystrój wnętrza nie zakłóca odbioru dobroczynnych bodźców wysyłanych przez naturę. 

Sercem salonu jest duży modułowy narożnik z opcją spania. Wybrany model to typowy „leniuch”, który swoim designem zachęca do odpoczynku i relaksu. Ozdobą sofy jest odwrotne szycie, które idealnie koresponduje z loftowym charakterem wnętrza. 

 

proj. BOSKE ART
proj. BOSKE ART

 

Loftowe wnętrze w domowym wydaniu

Strefę salonową i jadalniano – kuchenną symbolicznie oddziela podwieszany sufit zastosowany w kuchni. W salonie architekci zdecydowali się zostawić surowy beton, który po wyczyszczeniu, wyszlifowaniu i zaimpregnowaniu doskonale spełnia swoje funkcje a także stanowi o wyjątkowości projektu.

Doskonale zaprojektowane oświetlenie z możliwością regulowania, nie tylko pomaga w kreowaniu wymarzonego klimatu. Jak widzimy, zadaniem oświetlenia jest również podbicie zróżnicowanych faktur, np. betonu albo drewna, które w blasku ciepłej barwy światła sprawia, że wnętrze staje się jeszcze bardziej przytulne. Spójny charakter strefy dziennej zaprojektowanej na otwartym planie zawdzięczamy nie tylko perfekcyjnemu dopasowaniu obecnych tu mebli, kolorów i faktur, ale przede wszystkim jednolitej drewnianej podłodze ułożonej w jodełkę. 

 

proj. BOSKE ART
proj. BOSKE ART

 

Czarna kuchnia – piękna i praktyczna

Styl kuchni wyznaczają czarno – drewniane meble, które idealnie pasują do klimatu całego apartamentu. Jej minimalistyczny design, który przejawia się nie tylko w prostych formach, ale też różnego rodzaju zabiegach, takich jak np. ukryty w szafce okap, sprawia że aneks nie tracąc na funkcjonalności, tworzy piękne tło dla salonu. 

Fronty na jakie zdecydowali się architekci są wykonane z wysokiej jakości laminatów. Górne szafki są wykończone materiałem do złudzenia przypominającym naturalne drewno pełne sęków i niedoskonałości. Dolne są w kolorze czarnym. Dzięki temu, że są pokryte specjalnym lakierem, całkowicie wyeliminowano problem odbitych palców.

Całkiem spory metraż pozwolił na wygospodarowanie miejsca na dodatkową lodówkę pełniącą rolę małej domowej winiarni. 

 

czarna kuchnia
proj. BOSKE ART

 

Sypialnia z przeszkloną łazienką 

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem, nie tylko w hotelowych pokojach, jest przeszklona łazienka, która stanowi jedną całość z sypialnią. W tym przypadku nie bez powodu zdecydowano się na tak odważny krok, bowiem dzięki przeszkleniu z poziomu łazienki możemy podziwiać wspaniały widok za oknem. A w razie potrzeby większej intymności do dyspozycji użytkowników jest zaprojektowana kotara. 

 

W opozycji do ciepłych materiałów zastosowanych we wnętrzu, które budują bardzo przytulny klimat, stoi betonowy sufit. 

 

proj. BOSKE ART
proj. BOSKE ART
proj. BOSKE ART
proj. BOSKE ART

 

Centrum relaksu 

Sercem otwartej łazienki jest wanna wolnostojąca Ann z kolekcji Five Stars polskiej marki HushLab z oferty showroomów z Grupy Internity Home. W modelu tym zastosowano matowe wykończenie bieli, doskonale harmonizujące z owalnym kształtem. To wszystko podkreśla atmosferę wypoczynku i odprężenia. Wanna jest wykonana z kamienia mielonego, co gwarantuje nienaganny wygląd wolny od śladów użytkowania przez wiele lat. Tej samej marki jest podwójna umywalka In Love. Industrialny styl wnętrza podkreślają czarne detale w postaci designerskich dodatków marki HushLab z linii Bergamo

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków