Apartamenty Foksal 13/15 gotowe – tak wyglądają wnętrza najbardziej prestiżowej inwestycji w Polsce

Foksal 13/15 to jeden z najbardziej luksusowych adresów na mapie Warszawy. To tutaj kupujący poszukują piękna i udogodnień niedostępnych nigdzie indziej. Inwestor – firma Ghelamco – właśnie zaprezentował dwa w pełni urządzone oraz gotowe do sprzedaży apartamenty pokazowe. Za ich projektem stoi pracownia Tremend. 

 

Urok belle epoque w nowoczesnej aglomeracji miejskiej

 Zlokalizowane przy Trakcie Królewskim kamienice Foksal 13/15 uznawane są za najbardziej spektakularną rewitalizację w Warszawie. Dwa XIX – wieczne budynki to jedne z nielicznych, które przetrwały II wojnę światową niemal w nienaruszonym stanie, przechowując w swych wnętrzach bogactwo detali i zdobień z czasów belle epoque. Teraz odzyskały swój dawny blask i znów tętnią życiem, gdyż większość z 55 apartamentów jest już sprzedana. 

 

Kamienice Foksal są architektonicznymi klejnotami na mapie stolicy i ważną częścią jej historii, którą jako odpowiedzialny deweloper chcemy współtworzyć. Przy odnawianiu kamienic nie szczędzimy środków, aby dopracować wszystkie, nawet najdrobniejsze detale. Prezentowane dzisiaj wnętrza apartamentów zostały zaprojektowane w poszanowaniu historii miejsca i jednocześnie z myślą o potrzebach współczesnych użytkowników. 

Joroen van der Toolen

(dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkow0 – Wschodnią)

 

Fasada Foksal 13/15 | fot. Maciej Leszczełowski
Fasada Foksal 13/15 | fot. Maciej Leszczełowski

 

Stylowe wnętrza

Apartamenty zaprojektowane przez Tremend łączą światowe trendy w designie z ponadczasową klasyką. Bazę projektu stanowiły wysokie, jasne wnętrza, a także oryginalne posadzki, odnowione i ułożone według pierwotnego wzoru. W apartamentach zastosowano jasne ściany z wydzielonymi polami – panneau, idealnie współgrające z pięknymi sufitowymi sztukateriami. Nie mogło zabraknąć też złotych akcentów widocznych w elementach wyposażenia, takich jak stoliki, obrazy czy lampy. 

 

Aranżując wnętrza apartamentów Foksal postawiliśmy na materiały wysokiej jakości, by w pełni oddać prestiż tego miejsca. Dlatego też meble kuchenne w zabudowie wykończone są fornirem ze szlachetnego drewna, dzięki czemu zachowują swój naturalny urok i satynową delikatność. Welurowe tkaniny obiciowe, którymi wykończone są wezgłowia łóżek, wprowadzają pałacowy, ciepły styl i nawiązują do zasłon z tej samej tkaniny. W łazience wykorzystano okładziny w naturalnej kolorystyce z kamienia oraz meble i wyposażenie łączące funkcjonalność z designem. 

Magdalena Federowicz – Boule

(prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend)

 

proj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz
proj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz

 

Dwa apartamenty w różnych stylach

Inwestycja Foksal 13/15 składa się z dwóch kamienic, dlatego każdy z apartamentów został zaaranżowany w innym z budynków. Apartament w kamienicy Foksal 15 utrzymany jest w jasnych barwach, ma wysokość 3 metrów oraz 116 m2 powierzchni. Składa się z przestronnego salonu z dużymi, przesuwnymi oknami, dwóch łazienek, dwóch sypialni oraz osobnej kuchni. Usytuowane z obu stron okna – zwłaszcza te na stronę południową, którą stanowi nowo dobudowana część kamienicy – sprawiają, że jest on doskonale doświetlony. Projektanci postawili tu na lekkie białe tkaniny, jasne meble i złote dodatki dodające ciepła i nieco kobiecego klimatu. Stonowana kolorystyka i miękkie tkaniny w sypialniach zachęcają do wypoczynku i stanowią współczesną interpretację rokokowego buduaru.

 

proj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz
proj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz

 

Drugi apartament, znajdujący się pod adresem Foksal 13 ma ponad 131 m2, wysokość 3,35 m oraz południową ekspozycję. W części centralnej znajdują się salon i duża jadalnia połączona z kuchnią. Oprócz tego znajdziemy w nim gabinet oraz królewską sypialnię z własną łazienką z wolnostojącą wanną i dużym oknem.

 

proj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz
proj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz

 

Historyczne miejsce tętniące życiem

Bazę dla stylizacji stanowią autentyczne, dębowe parkiety, z kolei na sufitach możemy zobaczyć sztukaterie i rozety odtwarzane podczas renowacji kamienic. Te detale połączone z ponadprzeciętną wysokością apartamentu sprawiają, że panuje tu typowy dla eleganckiej kamienicy klimat, a ciemne, fornirowane meble nadają my bardziej wytworny i dystyngowany charakter. 

Renowacja kamienic Foksal została wyróżniona Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy za najlepszy projekt 2021 roku, zwyciężając w głosowaniu publiczności jako pierwsza inwestycja mieszkaniowa w historii konkursu.  

 

proj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz
proj. Tremend | fot. Marcin Czechowicz

 

Źródło: mat. pras.: OKK PR

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków