Architektka odnowiła rodzinny dom - wyszło bardzo stylowo i przytulnie | IH - Internity Home

Architektka odnowiła rodzinny dom – wyszło bardzo stylowo i przytulnie

Jak wyremontować rodzinny dom, aby odpowiadał aktualnym potrzebom, nie gubiąc przy tym jego tożsamości? Przed takim wyzwaniem stanęła Dominika Baraś (Pika Design). Odtworzenie atmosfery domowego ogniska, które architektka pamięta z dzieciństwa, stało się kwestią priorytetową. W efekcie powstało bardzo przytulne gniazdko z akcentami boho oraz elementami nawiązującymi do stylu amerykańskich domów.

 

 

W stylu amerykańskim

W centralnym miejscu domu znajduje się kuchnia, która niewątpliwie jest jego sercem. Duża wyspa, klimatyczne kafelki, stylizowane fronty wykończone drewnianymi cokołami, kamień na blatach a także ceramiczny zlew dopełniony baterią kuchenną w stylu retro – te wszystkie elementy tworzą niepowtarzalny i przede wszystkim przytulny klimat. Rattanowe lampy w stylu boho jeszcze bardziej podkreślają domową, nieformalną atmosferę wnętrza.

 

proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/
proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/

 

Z nutą boho

W tej samej strefie architektka urządziła przestronną jadalnię. Bazą aranżacji są dębowe deski, którym klasycznego sznytu nadają eleganckie lamperie oraz złoto zastosowane w prostej formie. Sercem jadalni jest duży drewniany stół, który okalają krzesła hiszpańskiej manufaktury. Aranżację uzupełnia czarna witryna z wyeksponowanymi rodzinnymi pamiątkami. Dzięki temu udało się zachować starą duszę i wspomnienia związane z sentymentalnymi murami.

 

Elementem wyposażenia, który łączy funkcjonalność z rolą dekoracyjną jest biały grzejnik FAT Vertical polskiej marki HushLab.

 

jadalnia
proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/

 

W otulinie zieleni

W dobudowanej części domu, tuż obok kuchni z jadalnią, znalazł się mały pokój przeznaczony do odpoczynku. To stąd rozciąga się widok na kojącą zieleń ogrodu, która wdziera się do wnętrza przez duże przeszklenia. Ten nastrój podkreśla obecna tu roślinność a także elementy w stylu boho. W projekcie dominują ciepłe barwy, naturalne materiały i miękkie tekstury.

 

proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/
proj. Pika Design | fot.: Radek Słowik https://bilbil.pl/

 

Bezpieczna przystań

Architektka poświęciła również dużo uwagi aranżacji ścian. Zamiast pustych bezosobowych powierzchni, postawiła na ciekawe interpretacje znanej wszystkim lamperii oraz tapety, które potrafią zupełnie odmienić charakter wnętrza. Dekoracja ścienna z motywem florystycznym, w nieco angielskim stylu, wita nas już od samego progu w przedpokoju, idealnie komponując się z kamiennymi płytkami ułożonymi w jodełkę.

 

 

Drugim miejscem, w którym pojawia się tapeta jest łazienka. Tropikalny wzór w palmy (przypominający rycinę) idealnie dopełnia kolonialny klimat wnętrza.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków