Beże, marmur i drewno w segmencie pod Warszawą | IH - Internity Home

Beże, marmur i drewno w segmencie pod Warszawą

Dążenie do uczestniczenia w naturalnych procesach i systemach oraz żywym otoczeniu to nieodłączny element ludzkiej natury. Nie bez powodu działki budowalne położone na obrzeżach dużych miast osiągają zawrotne ceny. Dla wielu taki wybór wydaje się być idealnym kompromisem pomiędzy domem na wsi z ogrodem a nieograniczonym dostępem do możliwości, jakie dają duże aglomeracje miejskie. Taką też decyzję podjęli Inwestorzy, którzy zwrócili się do architektki Anny Szeweluk (Form of Design) z prośbą o zaprojektowanie wnętrz ich domu. Spełnieniem marzeń okazał się być 100 – metrowy segment pod Warszawą.

 

szara kuchnia z marmurem
Segment pod Warszawą | proj. Form of Design

 

Nowoczesność podszyta klasyką

Dom jest podzielony na część dzienną i prywatną. Naturalną granicę wyznaczają dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się przestronny salon oraz mała toaleta. Tu również zostało urządzone ulubione miejsce Pani Domu, gdzie uwielbia przyjmować gości. Mowa o przestronnej kuchni. Architektka postawiła na modne kaszmirowe fronty w matowym wykończeniu, których ascetyczną formę przełamuje lamelkowa ,,opaska” oraz złote akcenty w postaci uchwytów oraz baterii. Funkcjonalność kuchni zwiększa wyspa, przy której możemy nie tylko zjeść czy wypić kawę, ale też stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania.

 

kaszmirowa kuchni
proj. Form of Design

 

Na drugiej kondygnacji powstała prywatna przestrzeń z dedykowaną łazienką. Obecność kamiennych spieków Flaviker Supreme Exotic Brown Lux oraz wygodnej wanny wolnostojącej kreuje klimat domowego spa.

 

łazienka z wanną wolnostojącą
Segment pod Warszawą | proj. Form of Design

 

Nowoczesność z nutą sentymentu

Wnętrze jest utrzymane w stylu modern classic. Jak wyjaśnia architektka, wybór padł akurat na ten kierunek, gdyż Inwestorom zależało na jasnym nowoczesnym wnętrzu, które jednak zostanie dopełnione klasycznymi sztukateriami oraz złotymi dodatkami. – Podczas naszych wspólnych poszukiwań materiałów wykończeniowych, okazało się że motywem przewodnim całego wnętrza będzie płytka Capraia od Marazzi znaleziona w showroomie Internity Home – mówi.

 

mała łazienka
Segment pod Warszawą | proj. Form of Design

 

Motyw przewodni

Marmurowy wzów Caprai konsekwentnie powtarza się w całym projekcie. Wyrazisty kamienny ornament otulają przytulne beże występujące w różnych odcieniach oraz drewno wprowadzone do wnętrza w formie drewnianej jodełki. Ponadczasowy urok parkietu dopełnia sztukateria oraz złoto zastosowane w detalach.

Nowoczesnym i zarazem bardzo modnym materiałem, który równoważy kompozycję jest szkło ryflowane, które architektka wprowadziła na niektórych drzwiach, lampach dekoracyjnych oraz meblach.

 

wąski przedpokój
proj. Form of Design

 

Projekt domu pod Warszawą oczarowuje ponadczasową elegancją. Wyrafinowana gra: klasyczne i nowoczesne, ciepłe kolory / zimne, błysk i mat oraz gładkie / strukturalne, przełożyła się na powstanie niezwykle harmonijnej aranżacji, gdzie opierająca się trendom klasyka wchodzi w dialog z nowoczesnością wnoszącą świeżość, nieskomplikowane formy oraz technologiczne nowinki. W rezultacie powstało wytworne i bardzo wygodne wnętrze, które pomimo że w ogólnym odbiorze jest klasyczne, spełnia nowoczesne standardy.

 

salon
Segment pod Warszawą | proj. Form of Design

 

Częściowe wyposażenie wnętrza pochodzi z warszawskiego showroomu Internity Home.

Zapytaj // naszego eksperta

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków