Biało-szare mieszkanie z akcentami zieleni i niebieskości (Olivkadesign)

Biało-szare mieszkanie z akcentami zieleni i niebieskości (Olivkadesign)

Jeśli Waszą manią jest ciągłe zmienianie wystroju wnętrza, ale nie chcecie za każdym razem przeprowadzać gruntownego remontu, powinniście stworzyć nie tylko dobrej jakości bazę. Wysokiej klasy materiały to jedno, ważna jest również duża uniwersalność, która daje możliwość szybkiej zmiany charakteru domu za pomocą dekoracji. Tak też było w przypadku tego 76 – metrowego mieszkania, które architektka Anna Łozińska Herda (Olivkadesign) zaprojektowała dla czteroosobowej rodziny.

 

Podstawą jest dobrej jakości baza

Ten projekt stanowi doskonałą bazę dla częstych zmian wystroju za pomocą dodatków i dekoracji. Jak mówi sama architektka, na tym polega cała zabawa, żeby stopniowo wprowadzać w życie pewne zmiany i bawić się tym urządzeniem, czerpać z tego przyjemność.

Ale żeby było to możliwe, powinniśmy zadbać o to, aby taka podstawa, jak chociażby podłogi czy ściany, były zachowane w stonowanych barwach a ponadto o jak najlepszą jakość (muszą przecież przetrwać próbę czasu). Na posadzkę najlepiej ułożyć warstwowe deski podłogowe z drewna, które łączą w sobie piękno naturalnego drewna z wyjątkową odpornością na odkształcania.

Przykładem są trójwarstwowe deski podłogowe Charme Parquet, które dzięki dębowej warstwie wierzchniej zachowują to, co w naturze najpiękniejsze. Technologia łączenia jej z przeciwstawnie sklejonymi dwoma warstwami drewna iglastego powoduje, że otrzymujemy w 100% drewnianą, trwałą i odporną na zmiany wilgotności podłogę. Rozwiązanie to jest na tyle przemyślane, że deski podłogowe Charme Parquet z powodzeniem mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe i jest całkowicie bezpieczne dla alergików.

 

Drewno działa na rzecz ocieplenia wnętrza. Pamiętaj o tym, urządzając swoje mieszkanie!

 

Postaw na dodatki w mocniejszym kolorze

Jeśli podstawowe wyposażenie wnętrza jest w stonowanych barwach, warto postawić na dekoracje w mocniejszych kolorach. To ożywia aranżację i dodaje jej charakteru. W tym przypadku bazę stanowi biel i szarość. W salonie całość jest uzupełniona zielonymi akcentami a w pozostałej części mieszkania bazowe barwy są przełamane niebieskościami: od błękitów po granaty.

 

Przeczytaj również: 10 najciekawszych połączeń we wnętrzach >>

 

Zdjęcia, stylizacja, projekt: Anna Łozińska – Herda (Olivkadesign)

W naszych showroomach, znajdziesz wszystko to, czego szukasz

W naszych salonach znajdziesz największy wybór desek podłogowych i profesjonalną pomoc

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków