W blasku minionej epoki | proj. Aldona Banasiuk - Suchorzewska

W blasku minionej epoki | proj. Aldona Banasiuk – Suchorzewska

„Praca nad tym projektem była dla mnie prawdziwą przyjemnością i wyzwaniem, które pozwoliło połączyć pasję do sztuki ze sztuką projektowania wnętrz”.

 

Słowa Aldony Banasiuk – Suchorzowskiej doskonale oddają klimat zaprezentowanego w dzisiejszym wpisie mieszkania. Pełno tu sztuki oraz nawiązań do historycznej tkanki miejsca. Nowoczesną nutę wprowadzają minimalistyczne zabudowy meblowe oraz designerskie elementy wyposażenia, czy czarno – białe zdjęcia Szymona Brodziaka. Wszystko to wpłynęło na stworzenie miejsca, gdzie francuska klasyka spotyka się z artystyczną wizją połączoną z wymogiem sprostania indywidualnym potrzebom inwestorów.

 

projekt: Aldona Banasiuk-Suchorzewska @aldonabanasiuk_architekt | zdjęcia: Wiktoria Wasiak @vicvasw
projekt: Aldona Banasiuk-Suchorzewska @aldonabanasiuk_architekt | zdjęcia: Wiktoria Wasiak @vicvasw

 

Mieszkanie z duszą

Zaprezentowane w dzisiejszym wpisie mieszkanie ma 70 m.kw. Jest zlokalizowane na warszawskiej Pradze w kamienicy z 1912 roku. Dzięki kompleksowemu remontowi w 2018 roku, nieruchomość odzyskała dawną świetność a znajdujące się w niej lokale mieszkalne zostały doprowadzone do stanu deweloperskiego.

Niepowtarzalny klimat, ciekawa historia i piękne części wspólne… W tej kamienicy z początków XX wieku nie sposób się nie zakochać. Inwestorów zachwyciły również wysokie sufity, dzięki którym wnętrza wyglądają na jeszcze bardziej przestronne. W przypadku ich mieszkania, wysokość pomieszczeń wynosi 3,4 m.

 

W celu zaspokojenia potrzeb inwestorów, funkcjonalny układ mieszkania przeszedł prawdziwą rewolucję. Większość ścian została wyburzona i odbudowana na nowo. Dzięki zmianie lokalizacji łazienki, mieszkanie zyskało dodatkową sypialnię, na czym bardzo zależało inwestorom.

(Aldona Banasiuk – Suchorzewska)

 

 

Francuska elegancja

Wyjątkowy charakter budynku determinuje styl aranżacji. Przy tego typu realizacjach ważnym aspektem projektowania jest zachowanie spójności wnętrza z zewnętrzem. Nie inaczej było tutaj. Dlatego w projekcie pojawiły się ozdobne gzymsy, sztukaterie oraz rozety sufitowe nawiązujące do historycznej estetyki kamienicy. Francuski sznyt ,,starej” elegancji wprowadza również dębowy parkiet.

 

 

Sztuka i design

Wyjątkowy charakter mieszkania podkreśla również sztuka: rzeźby oraz wiszące na ścianach fotografie. – W przypadku tego projektu, nie tylko starałam się odtworzyć spójność zewnętrznego charakteru budynku poprzez ozdobne gzymsy i sztukaterie, ale także wprowadziłam elementy sztuki, które nadają wnętrzu unikalny wygląd i atmosferę – mówi projektantka. – Rzeźby Lecha Goździewskiego oraz fotografie Szymona Brodziaka doskonale komponują się z resztą projektu, tworząc harmonijną całość – dodaje.

 

Sztuka stała się nieodłącznym elementem projektu, nadając mu unikalny charakter. Jak przekonuje projektantka, ta starannie wyselekcjonowana oddaje indywidualność świadomych, wrażliwych na piękno inwestorów.

 

 

Triada zależności w otulinie bieli

Bazę projektu tworzą stonowane kolory z dominującą bielą. Połączenie z czarnymi akcentami sprawia, że typowy dla kamienic klimat zyskuje jeszcze bardziej wyrafinowany charakter. Jedynym mocniejszym akcentem są sofy obite granatowym welurem. Wyjątkowość tego miejsca podkreśla nie tylko sztuka, ale też najwyższej jakości materiały. Triadę pięknych zależności tworzy szczotkowany dąb, marmur i jodełka na podłodze.

 

 

Łazienka z luster

Biel determinuje także wygląd łazienki. Kolor ten wraz z dużym lustrem sprawia, że wnętrze wygląda na przestronniejsze. Ściana z luster przyczynia się nie tylko do optycznego powiększenia pomieszczenia, ale też kryje szafę, w której znajdziemy pralkę oraz wszystkie inne domowe sprzęty.

Blask świetności dawnych lat wprowadza mozaika na podłodze. Jej kontrastowy koloryt podkreślają czarne loftowe detale oraz zabudowa meblowa wykonana ze szczotkowanego dębu.

 

 

Na zdjęciu Aldona Banasiuk – Suchorzewska

,,Tworzenie niepowtarzalnych, wyjątkowych przestrzeni to dla mnie nie tylko zawód, ale również sposób na kontynuowanie procesu samodoskonalenia. Każdy projekt to nowa przygoda, w której szukam nowych inspiracji i tworzę unikalne miejsca, które wyrażają charakter i styl ich użytkowników”.

(Aldona Banasiuk – Suchorzewska)

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Dariusz Domański

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków