źródło: @gregory.room

Boho, scandi i industrial w mieszkaniu na poddaszu

Grzegorz Stępnik wśród instagramowej społeczności znany bliżej jako @gregory.room już na wstępie przedstawia się nam jako wnętrzarski maniak i… profesjonalny killer roślin. Jednak, gdy przewiniemy palcem w dół, możemy dojść do jednego słusznego wniosku. Gregory jest posiadaczem inspirującego mieszkania na poddaszu. Najciekawszymi rozwiązaniami a także mini metamorfozami, których u niego dużo, chętnie dzieli się ze swoimi odbiorcami. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy najbardziej interesujących kadrów z jego mieszkania nie zaprezentowali na naszej stronie. Zatem kubki w dłoń i zaczynamy.
 
Salon | źródło: @Gregory.room
Salon | źródło: @Gregory.room
 

Styl eklektyczny po swojemu

W przypadku tak stylowo urządzonego wnętrza, wszystkie trudności związane z aranżacją mieszkania na poddaszu, przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Liczne skosy schodzą na dalszy plan, a my rozkoszujemy się piękną różnorodnością, charakterystyczną dla mieszkań w stylu eklektycznym.
 
Bazą wnętrza są białe ściany i jasna podłoga. Tak wdzięczne tło bezproblemowo przyjmuje częste zmiany, których możemy dokonać bez większej ingerencji, kurzu i nerwów z dziedziny ”proszę o wyrozumiałość, w moim domu trwa remont”. W mieszkaniu Grzegorza spotyka się kilka stylów: głównie boho, scandi i industrialny. Jak sam mówi, podoba mu się zbyt wiele rzeczy, aby zdecydować się na jeden konkretny kierunek.
 
 
Jadalnia w stylu eklektycznym | źródło: @Gregory at home
Jadalnia w stylu eklektycznym | źródło: @Gregory.room
Jadalnia w stylu eklektycznym | @Gregory.room
Jadalnia w stylu eklektycznym | źródło: @Gregory.room

Naturalne piękno

Tę mieszankę stylów, dopełnia interesująca gra kolorami i fakturami. Moim zdaniem jednym z ciekawszych elementów w aranżacji mieszkania Grzegorza jest ściana w sypialni wykończona według japońskiej filozofii wabi – sabi, która promuje odnajdywanie piękna w niedoskonałości. Na jej tle pojawiła się biała komoda udekorowana skórzanymi uchwytami oraz butterfly chair.

 

 
 
źródło: @Gregory.room
źródło: @Gregory.room
źródło: @Gregory.room
źródło: @Gregory.room
 

Wśród bujnej zieleni

Całość dopełniają dodatki charakterystyczne dla całego mieszkania: w odcieniach złota, jutowe i oczywiście piękne rośliny, które są zaprzeczeniem tego, jakoby Gregory nie miał do nich ręki (myślę, że ja w tej kategorii jestem bezkonkurencyjna :).

 

Gregory zapytany o to skąd czerpie inspiracje wnętrzarskie bez zastanowienia wymienia polskie i zagraniczne czasopisma branżowe, rzecz jasna Instagram a także przyznaje się, że często odwiedza Pinteresta.

 
 
 
Salon z kominkiem | źródło: @Gregory.room
Salon z kominkiem | źródło: @Gregory.room
Salon | źródło: @Gregory.room
Salon | źródło: @Gregory.room
Kuchnia | źródło: @Gregory.room
Kuchnia | źródło: @Gregory.room

 

Odwiedź nasz profil na Instragramie >>

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków